• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Po ty Hostel te dogji cfare tha Ema1 ? Kot s'kane thene: Kush e ka mizen pas veshi flet lool
Miza skam une jo per gje po ketej ne Shqiperine laike ka ardh dimri ti andej nga pranvera arabe si po ja kalon mire?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Po shihet, qenke bere edhe vet mize ndaj se veren fare:peshk:
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Po shihet, qenke bere edhe vet mize ndaj se veren fare:peshk:
Budist jam une kur kthehem kthehem ne forma te ndyshme po ju qe se provuat njehere metamorfezen si i behet
 

Ema1

Antar Aktiv
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Une nuk njoh njeri akoma ne kete Fv por arragonca jote dhe tere mburrje ndaj vjetersise tende si anetar dhe jo si moshe sepse duket qe si moshe akoma nuk e ke, bente aq shume pershtypje saqe nuk kishe si mos te thoja nje fjale si anetare e re qe jam. Te befshin mire chupa chupsat se shikoj qe i paske qejf. Superioritetin e inteligjences tende mire do ishte ta formuloje ne nje fjalor pak me te larte sesa ky i ulti qe ke perdorur ndoshta dhe merr me shume like here tjeter. Mbetsh me shendet .
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Po ti lale erdhe te besh diplomatin e vjeter ketej. Jini realist njerez jo lepirsa sa andej ketej se nuk ju pelqejne mendimet e te tjereve.
Vetem mendim qe nuk eshte ai qe ti lexove....eshte komplet nje munges edukate, munges respekti total..

ke then me siper e nderuar Ema1 se u ka djegur dhe e verteta dhemb..... Te them, po me ka djeg, por jo per cfare mund te mendohet, sepse as dua tja di sinqerisht :) .....por me djeg, me irriton sepse bej pjes e forumit virtual, antare e nje komuniteti virtual (ketij)i cili na perflet ne menyre te tille nga vete forumi....e qellohet me bresheri fjalesh paragjykuese dhe denigruese kunder antareve vet nje admin...i cili duhet te jet i rezervuar, i kujdesshem...pra komplet e kunderta.ah p.s Loverboy sinqerisht nuk e kuptova nderhyrjen tende ne kete pjese.
 

Marla

Urbi et Orbi
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Me ka bere pershtypje qe e vrisni kohen me cikerrima, fundja kur ske cben tund deren thojn. :p
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???Vetem mendim qe nuk eshte ai qe ti lexove....eshte komplet nje munges edukate, munges respekti total..

ke then me siper e nderuar Ema1 se u ka djegur dhe e verteta dhemb..... Te them, po me ka djeg, por jo per cfare mund te mendohet, sepse as dua tja di sinqerisht :) .....por me djeg, me irriton sepse bej pjes e forumit virtual, antare e nje komuniteti virtual (ketij)i cili na perflet ne menyre te tille nga vete forumi....e qellohet me bresheri fjalesh paragjykuese dhe denigruese kunder antareve vet nje admin...i cili duhet te jet i rezervuar, i kujdesshem...pra komplet e kunderta.


ah p.s Loverboy sinqerisht nuk e kuptova nderhyrjen tende ne kete pjese.


Doja te shtoja vetem dicka, s'dua te futem shume ne muhabete te kota. Por te jesh admin, sm ose moderator
nuk do te thote mos te flasesh fare bella dhe ti kete e di perderisa ke qene vete me perpara supermoderatore.
Neper tema neve te gjithe jemi antare te thjesht qe japim nje mendim te tonin pastaj kur vjen puna aty ku duhet
nderhyjm si moderatore apo c'fare tjeter. Qe eshte e vertet qe nje admin duhet te kete nje sjellje te mire etj etj
eshte dhe shume mire, ama si duhet ta kete nje antare i stafit ashtu duhet ta kete edhe nje antare i thjeshte pa
asnje lloj fanelle. Ndaj mos te kapemi shume pas kesaj qe eshte me lart dhe me kete apo ate ngjyre..me duket
thjesht nje copez saper tu kapur asgje tjeter.

Ah dhe sa per ta sqaruar mendim teresisht i imi ky, nuk eshte as per te mbrojtur ne kete rast Evin, se per postimin
e tij behet llaf as per dike tjeter. Se po te ishte te dilja ne krahe do thoshja dicka karshi antares se re Emes, qe Hostel
ju versul pa asnje pike lidhje. Ose ose per Loverboy qe ti thua se kuptova ca lidhje e pa te arsyeshme dhe e tha dhe ai
nje mendim te tijen s'ka ndonje gje te keqe.. Nejse kaq kisha. Se e zgjata shume.
 

Ema1

Antar Aktiv
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Cilido person qofte kjo ne virtual ka te drejten te shprehi ate qe ai mendon per te tjeret, para ca ditesh po lexoja nje teme tek diskutimet shoqerore per mendimet per anetaret dhe te thuash qe aq shume levdata jane bere njeri tjetrit thua ky njerezim ne virtual qenka teper i mire ku paska qene ky virtuali me pare ta kishim jetuar me pare dhe te na benin qejfin sa me shume sepse ne jeten reale nuk kemi pare kaq levdata dhe njerez kaq te mire sa hiqen ketej neper faqet virtuale. Nuk them te jemi te keqinj apo prishim gojen por dhe keto gjera teper fallso nuk do doja kurre te mi thonin sa jane shprehur ne ate teme apo disa tjera. Ai ka shprehur ato qe ai mendon do apo nuk do ti apo une, ai ato mendon dhe e shpreh ashtu si une tani per kete anetarin Hostel qe mu duk teper arrogant dhe pa piken e kultures ne ate qe ai ka shprehur. Lexova nje teme tjeter ku flitej per lirine e fjales ne virtual atehere ja kjo eshte liria na pelqen apo jo ne. Une fola mendimin tim pasi per mua nuk ishte nje mendim anetari si duhej por as e ofendova dhe as nuk e shava qe ai te hidhet si gjel i krekosur me kunjat e tij. Admin apo jo dhe ai eshte nje anetar si ty dhe mua nuk jam dakort ne kete pike qe gjerat te ndahen sipas statusit dhe mendimet e tjetrit te ruhen ne nje kasaforte sepse eshte admin. Tjeter gje perse duhet te irritoj dike kur eshte i paster ne ndergjegje apo nese ka vepruar mire ne shoqerine e tij apo saj ne kete Fv apo ne virtualitet?! Dikush qe ka ecur tamam ne virtual dhe me ndergjegje te paster nuk ka pse i irriton apo shqeteson nje mendim i dikujt tjeter vazhdon ne rrugen e tijsaj ashtu si ka qene nuk eshte e thene qe te gjithe qe njohim neper rrjetet sociale do na duan apo respektojne ndaj respekto dhe duaj ate qe qe te do e te respekton. Dhe si perfundim nuk me duket nje teme diskutimi kjo por teme shfaqjesh mendimesh te anetareve per cfare u ka bere pershtypje ne kete Fv dhe jo shfaqjeje irritimesh inatesh sepse nuk te pelqen mendimi tjetrit per anetaret qe ai ka patur ne mendje.
 
Last edited:

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Doja te shtoja vetem dicka, s'dua te futem shume ne muhabete te kota. Por te jesh admin, sm ose moderator
nuk do te thote mos te flasesh fare bella dhe ti kete e di perderisa ke qene vete me perpara supermoderatore.
Neper tema neve te gjithe jemi antare te thjesht qe japim nje mendim te tonin pastaj kur vjen puna aty ku duhet
nderhyjm si moderatore apo c'fare tjeter. Qe eshte e vertet qe nje admin duhet te kete nje sjellje te mire etj etj
eshte dhe shume mire, ama si duhet ta kete nje antare i stafit ashtu duhet ta kete edhe nje antare i thjeshte pa
asnje lloj fanelle. Ndaj mos te kapemi shume pas kesaj qe eshte me lart dhe me kete apo ate ngjyre..me duket
thjesht nje copez saper tu kapur asgje tjeter.

Ah dhe sa per ta sqaruar mendim teresisht i imi ky, nuk eshte as per te mbrojtur ne kete rast Evin, se per postimin
e tij behet llaf as per dike tjeter. Se po te ishte te dilja ne krahe do thoshja dicka karshi antares se re Emes, qe Hostel
ju versul pa asnje pike lidhje. Ose ose per Loverboy qe ti thua se kuptova ca lidhje e pa te arsyeshme dhe e tha dhe ai
nje mendim te tijen s'ka ndonje gje te keqe.. Nejse kaq kisha. Se e zgjata shume.
:D Didi pikerisht se kam qen ne staf e them. tani sjam ne staf e perseri nuk jap gjykime...se po dhash per te tjere, kam dhen dhe per vete pastaj :p..... e po flas per gjykime e jo te flasesh, eshte tjeter gje e folura e dhena e nje opinioni dhe ajo e shprehura si admini qe ti spo e mbron, por shoh qe nuk sheh te keqe tek ai postim.

po vertet ka folur vertet bukur per antaret e forumit te tij.....

Didi as un sdua te bej debate te kota....po kam ven re qe ka ren nje situate e nder ketej, prej pikerisht fjaleve te kota qe shkruajn njerzit pa pike lidhje e qe nuk u takojn..... (personalisht as dua tja di..sme prekin gjykimet virtuale as edhe nje sekonde ;))
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Tjeter gje perse duhet te irritoj dike kur eshte i paster ne ndergjegje apo nese ka vepruar mire ne shoqerine e tij apo saj ne kete Fv apo ne virtualitet?! Dikush qe ka ecur tamam ne virtual dhe me ndergjegje te paster nuk ka pse i irriton apo shqeteson nje mendim i dikujt tjeter vazhdon ne rrugen e tijsaj ashtu si ka qene nuk eshte e thene qe te gjithe qe njohim neper rrjetet sociale do na duan apo respektojne ndaj respekto dhe duaj ate qe qe te do e te respekton. Dhe si perfundim nuk me duket nje teme diskutimi kjo por teme shfaqjesh mendimesh te anetareve per cfare u ka bere pershtypje ne kete Fv dhe jo shfaqjeje irritimesh inatesh sepse nuk te pelqen mendimi tjetrit per anetaret qe ai ka patur ne mendje.

Liria e fjales koncept tjeter dhe te hedhesh paragjykime sepse ashtu ta thot mendja vetem per te provokuar dhe lenduar te themi, tjeter gje.......por nejse se ne fakt irritimi im nuk erdhi kur lexova ate postim, por kur lexoja te tjeret qe na i thoshin: sa bukur ke fol e sa tamam e ka pershkruar virtualin ...bah si kuptoj njerzit fare.

saper respekt :D...ehehehe tjeter teme e thelle kjo :)

 

ZHIGO

Antarë i Respektuar
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Nje pershendetje kishja un , per ket Hostel . Hiqe diskun e ardit gjebreas , makina memories , fut ndonje tipi ri...se aha... mos ma merr per keq.

Forumi esht perfekt , kshu zhgarravine sic esht, ky (snuk fare) s'ndryshon ndonjehere jemi ne me humorin tone qe duam ta ndryshojme , sado prap nuk ja arrime :).
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Qe Lauri paska pas miq te forte ne Fv lol
 

Marla

Urbi et Orbi
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Kjo pjesa kur moderatoret ofendojne dhe mua me fshijne postimet nuk me pelqen aspak.

Nese ndodh serish me duhet te gjej 1 kopesht te ri pa dreke me shprese qe edukatoret te jene te drejte.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Me beri pershtypje mendimi i gabuar i Marles, kur vertet poston jashte teme dhe ankohet :d
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Ajo qe me ka ber pershtypje dhe kam dash ta them me koh...U hap nje thashethem per nje x antare se ka shkuar aty atje me x antar, dhe nese e ka ber perseri e lir esht (Beqare) Dhe svaret nga njeri..Por ctju besh te tjerave qe jan me burr femi e katandi dhe ktej dalin neper Fv per gjueti per djem te rinje..Kur je i/e lyer me mu.. kok e kemb per vete mos e hap gojen e te flasesh per te tjer...Kjo ishte ajo pershtpyja ime qe me ngacmonte kaq koh... :)
 

Hartini

Well known member
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Nuk qekam une i vetmi ne Fv qe kam konstatuar ca gjera qe nuk kan lezet . Kjo me ben pershtypje te mire .
 

Hartini

Well known member
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Te sqarojme ca gjera , se disa nuk i konceptojn mire .
Te jesh aktiv ne nje Fv si fv , nuk do te thote qe kerkon grua , burre , aventure , te dashur , dashnore , jaran etj etj ,
por nuk perjashtohet mundesia qe nje nga keto qe permenda ti gjesh ne fv , se njerz jemi dhe kemi ndjenja , emocjone etj etj ,
prandaj mos paragjykoni shum se ska lezet .
Duke bere veprim te tille , ju fyni nje pjese te madhe te antareve te fv , dhe i dekurajoni te jen aktiv ne Fv , beni propagande negative .
Pastaj ka dhe nje gje , ç' ju hyn ne pune ju jeta e tjetrit ! Robi ben çti doje qefi dhe limitet e moralit i vendos secili ne nivelin qe deshiron .
Apo ndoshta jeni xheloz se te tjeret shijojn jeten dhe ju jo ! Ah sorry atehere , eshte problem i juaj .Apo ndoshta jeni pra e ndonje ideologjie , sekti , presjoni etj , perseri sorry se eshte problem i juaj .
Ta keni te qarte qe nuk keni te drejte as morale dhe as ligjore te denonconi akte te pamoralshme per asnje antare , te fejuar , te martuar , beqar , te lidhur ,
plak , te ri , grua , burre , etj etj , ne momentin qe nuk eshte gruaja , burri juaj , qe ka moshe madhore dhe qe eshte i vaksinuar .

Ps Per te gjithe ata qe merren me jeten private te antrave te fv dhe qe na shesin moral me çmim te lire . Duhej patjeter nje pergjigje .
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: E dini cme ka bere pershtypje ne kete Fv???

Te sqarojme ca gjera , se disa nuk i konceptojn mire .
Te jesh aktiv ne nje Fv si fv , nuk do te thote qe kerkon grua , burre , aventure , te dashur , dashnore , jaran etj etj ,
por nuk perjashtohet mundesia qe nje nga keto qe permenda ti gjesh ne fv , se njerz jemi dhe kemi ndjenja , emocjone etj etj ,
prandaj mos paragjykoni shum se ska lezet .
Duke bere veprim te tille , ju fyni nje pjese te madhe te antareve te fv , dhe i dekurajoni te jen aktiv ne Fv , beni propagande negative .
Pastaj ka dhe nje gje , ç' ju hyn ne pune ju jeta e tjetrit ! Robi ben çti doje qefi dhe limitet e moralit i vendos secili ne nivelin qe deshiron .
Apo ndoshta jeni xheloz se te tjeret shijojn jeten dhe ju jo ! Ah sorry atehere , eshte problem i juaj .Apo ndoshta jeni pra e ndonje ideologjie , sekti , presjoni etj , perseri sorry se eshte problem i juaj .
Ta keni te qarte qe nuk keni te drejte as morale dhe as ligjore te denonconi akte te pamoralshme per asnje antare , te fejuar , te martuar , beqar , te lidhur ,
plak , te ri , grua , burre , etj etj , ne momentin qe nuk eshte gruaja , burri juaj , qe ka moshe madhore dhe qe eshte i vaksinuar .

Ps Per te gjithe ata qe merren me jeten private te antrave te fv dhe qe na shesin moral me çmim te lire . Duhej patjeter nje pergjigje .
Ti mir e ke then pikerisht ky esht ai problemi qe nuk e kuptojen dot disa...Normalisht cdo kush ben cte doj me jeten e tij/saj private por aman kur je i perlyer vet nuk ke pse perlyen dhe te tjeret kjo esht ajo cfar kam shkruajt me siper dhe ajo cfar duhet te kuptohet realisht ..Kur shkruaj dicka nuk e shkruaj kurr pa u bazuar ne dicka te fort qe me shtyn drejt atij shkrimi me siper dhe e riperseris ajo me siper ishte per te gjith ata/ato qe jan vet te perlyer te mos mundohen te perlyejen dhe te tjer..

P.s...E bukrua e gjithksaj qe me shtyn ne kte shkrim esht se dhash nje informacion per te par pafytyrsin e vertet te atyre qe ua thash , qe tek mua hiqeshin si engjej dhe te ndershem ne maksimum..Por qe shum shpejt u shperben nga fytyra engjellore ne ate prej mostre.... Kuptojni pak me mir gjera per mua as me ka kercit dhe as sme kercet ndo nje her se cben tjetri/tjetra me jeten e tij/saj...
 
Top