• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dy shtetet e vetme në botë që nuk shesin Coca-Cola

coke-plastic-bottle-pixarno-Adobe-650-650x430.jpg

Koreja e Veriut dhe Kuba janë vendet e vetme që nuk mund të blini Coca-Cola.

Sipas “BBC”, arsyeja është se këto shtete janë nën embargo tregtare afatgjata të SHBA.

Ndërsa në Kinë, gjen Cola në shishe dhe që mban etiketa kineze. Megjithatë nuk është e vështirë të gjesh në kryeqytetin relativisht të pasur të Koresë së Veriut, Pyongyang.


Është shitur në dyqane ushqimore të pasura që i shërbejnë elitës së kryeqytetit dhe një numri në rritje të banorëve të klasës së mesme.

Shishja e saj 1.25 litërshe ka të njëjtën formë Cola, etiketën e kuqe dhe të bardhë, kapakun e kuq dallues. Por në vend të karaktereve të zakonshëm fonetikë kinezë për Coca-Cola, ajo ka “Pije e gazuar e ëmbël me aromë kakao” të shkruar në etiketën e saj me shkronja të verdha koreane. l.k

Lajmifundit.al
 
Ja fiks per kete arsyje nuk shkoj une ne Cuba! E as ne Koreen e Veriut! Nuk shtyhet jeta pa nje gote Cola :(
 
Se dija qe cola qenka pije te pasurish.ahsvshahaha
Por mire ben Kuba e ai shteti tjeter qe ndalojne,varsi e keqe eshte te pish cola.
Sidomos femijet qe duan shume.
 
Dikur bojkotoja çdo gje amerikane.
Tani nuk e quaj veten antiamerikan por colen vazhdoj ta bojkotoj, jo vetem une por e tere familja ime.
 
Private conversations
Help Users
    Top