• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dy shok ne emigrim..

pulcina86

❤️
Ne koherat e para venin ne kemb njerzit ne emigrim.
Nisen dy shok x ne Greqi
Njeri eshte dembel tjetri puntor.
Mbas shum vite ne Greqi puntori pasurohet kurse dembeli ngeli ashtu si ishte. I thot dembeli puntorit, do ikim ne Shqiperi?
Po ti ku do vesh pa asnje lek i thot puntori.
Do iki i thot dembeli se nuk po me ecen fare.
E keshtu nisen x ne Shqiperi, ik e ik i zuri nata...
O shyqyr thot dembeli qe gjetem nje burim x te pir uje.
Kur perkulet puntori x te pire uje, dembeli e qellon me thik na mbrapa..
Puntori ngre syt nga qelli dhe thot: ah moj hene, me ndimo se vetem ti me pe.
Vete dembeli ne shqiperi dhe e pyesin x shokun e tij dhe ky thot se kishin vite qe nuk shiheshin me.
Mbas shum kohe del nje nat ne ballkon dhe thot, ah moj hene, vetem ti me je deshmimtare x ate qe bera, po aman asgje s'me ben dot.
Mbas kraheve eshte gruaja e tij dhe i thot cfar ke ber?... Deri sa zbulon gjithcka dhe e dergon ne burg.

Pak a shume kshu eshte historia :)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Dy shok ne emigrim..

wooow po pse u lodhe moj pse nuk bere nje tregim ishin dy shoke njeri e vrau dhe tjetri u fut ne burg FUND LOL LOL LOL
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dy shok ne emigrim..

wooow po pse u lodhe moj pse nuk bere nje tregim ishin dy shoke njeri e vrau dhe tjetri u fut ne burg FUND LOL LOL LOL
Taku,ke ber ndonje lek ne greqi mo??po ashtu te kthehemi bashke ne Shqiperi! He,si thua?LOLLOL
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Dy shok ne emigrim..

Taku,ke ber ndonje lek ne greqi mo??po ashtu te kthehemi bashke ne Shqiperi! He,si thua?LOLLOL
jo tani kur te kete hene LOL LOL LOL
 
Titulli: Dy shok ne emigrim..

Heret a von cdo gje zbulohet sado qe te mundohesh qe ta mbash fshehur.
Nuk cuditem se si doli ne sheshe e verteta, nuk e shoh si dicka te vecant por nje DEMBEL qe GENJEN, VRET dhe VJEDH shokun e tij dhe me pas shkon ne AL per te jetuar me leket e tij nuk do te mund te jetonte per shume gjat i lumtur , nga dikush tjeter do ti vinte edhe atij, si ne kete rast qe e degjoj gruaja.
 

pulcina86

❤️
Titulli: Dy shok ne emigrim..

wooow po pse u lodhe moj pse nuk bere nje tregim ishin dy shoke njeri e vrau dhe tjetri u fut ne burg FUND LOL LOL LOL
E dija qe isha e zonja x tregime...

Taku,ke ber ndonje lek ne greqi mo??po ashtu te kthehemi bashke ne Shqiperi! He,si thua?LOLLOL
...po nuk imagjinoja qe do prekeshit kaq shum LOL
 

pulcina86

❤️
Titulli: Dy shok ne emigrim..

Heret a von cdo gje zbulohet sado qe te mundohesh qe ta mbash fshehur.
Nuk cuditem se si doli ne sheshe e verteta, nuk e shoh si dicka te vecant por nje DEMBEL qe GENJEN, VRET dhe VJEDH shokun e tij dhe me pas shkon ne AL per te jetuar me leket e tij nuk do te mund te jetonte per shume gjat i lumtur , nga dikush tjeter do ti vinte edhe atij, si ne kete rast qe e degjoj gruaja.
Shqyr qe ti e paske mar seriozisht.
Ne fakt kjo eshte nje histori e vertet dhe shum prekse (varet dhe nga kush ta tregon è, jo si ne kete rast :D )
Dhe thon se nje dembel eshte i zoti te genjej, te vjedhi e te vrasi.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Dy shok ne emigrim..

dhe un kam ber dicka po skishte hene skam deshmitare
 
Titulli: Dy shok ne emigrim..

Shqyr qe ti e paske mar seriozisht.
Ne fakt kjo eshte nje histori e vertet dhe shum prekse (varet dhe nga kush ta tregon è, jo si ne kete rast :D )
Dhe thon se nje dembel eshte i zoti te genjej, te vjedhi e te vrasi.
Jeta, e cdo kujt qoft ajo, eshte shume e rendesishme dhe nuk eshte per tu tallur, te besoj qe eshte histori e vertet sepse nuk eshte rasti i pare qe ndodh.

Ps. "Ne shqiptaret" pervecse trima dhe te tjera jemi edhe pak talles apo me sakt "na" pelqen te tallim, genjejm , mashtrojm te tjeret dhe me e keqja eshte se e kemi per mburrje, nuk e di a me kupton Pulcina86.
 

pulcina86

❤️
Titulli: Dy shok ne emigrim..

Se di as vet nese te kuptoj, po c'hyn kjo tani ?
Ne te gjith boten ka njerez si ata qe ke pershkruar ti jo vetem ne Shqiperi
 

vitlandi

Anëtar i ri
Titulli: Dy shok ne emigrim..

ideja eshte se heret a vone i keqi do ta pesoj,prandaj nuk ecen kjo bote se ka njerez qe dua te hane ne kurriz te tjetrit,nuk e kam fjalen per dy refugjatet,por keshtu eshte kudo sidomos ne shqiptaret,kemi lindur mbrapsht.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Dy shok ne emigrim..

Se di as vet nese te kuptoj, po c'hyn kjo tani ?
Ne te gjith boten ka njerez si ata qe ke pershkruar ti jo vetem ne Shqiperi
Pulcina me vjen keq por une nuk po e besoj historine tende se jo per gje por ky miku ka qene shume dembel sa edhe per ta vrare besoj se do pertonte :p hahahhahahahahahahaha (shaka kuptohet)
 
Top