• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

kitrra 123

plak gjufurrak
Dy vëllezër kosovarë janë arrestuar në orët e para së të premtes në qytetin gjerman të Duisburg pasi dyshohen se po planifikonin akte terroriste.


Policia e Gjermanisë thotë se dy vëllezër, të lindur në Kosovë, janë arrestuar të dyshuar se ata kanë planifikuar sulm në një qendër tregtare në pjesën perëndimore të Gjermanisë.


Policia tha se personat, 28 dhe 31 vjeç, janë arrestuar në qytetin Duisburg në rajonin industrial Rur, sot herët në mëngjes, raporton agjencia AP nga Berlini.

Autoritetet thonë se ata janë të dyshuar se ndoshta kanë planifikuar sulm në qendrën tregtare Centro në qytetin e afërt Oberhauzen.

Autoritetet po zhvillojnë hetime se sa larg ka shkuar plani i të dyshuarve dhe nëse eventualisht ka edhe të dyshuar të tjerë.

Policia thotë se mbrëmë e ka shtuar praninë në qendrën tregtare Centro dhe në Tregun e Krishtlindjeve në afërsi, pasi ka marrë informacionin. /REL/
Gazetaexpress
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Dy kosovar dyshohet per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

pasi jan te Kosoves, nuk e besoj... :)

tani gazeta expres ka shkru, perseri dyshoj :D
 

ZoteriaJuaj

Aqif Mustaqexhiu
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Mos festoni festat e fundvitit se eshte harram
Beni ndonje akt terrorist se eshet hallall
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Dy kosovar dyshohet per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

.
pasi jan te Kosoves, nuk e besoj... :)

tani gazeta expres ka shkru, perseri dyshoj :D
Jetese, nese ke degju nonje mjet informimi sot, po besoje se e ke hase ne cdo media te fuqishme evropiane dhe jo vetem
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Keta njerez jane te cmendur. Islamistet po kerkojne qe gjermanet te ndezin furrat e gazit.
Ky vend i perket Allahut. Nqs te vras do thote qe keshtu do allahu.

 

Endrra

VIP
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

epo ... mire ja u bejne gjermaneve ,,, u japin edhe pune edhe i mbajne edhe me buk dhe ne fund ai analfabet i lindur nga prinder emigrante qe ska arrit akoma te mesoje nje gjermanishte standart. U thote qe keshtu eshte e shkruar ,nese une ju vras ju ...keshtu eshte shkruar nga allahu . ,,, U pika qe ste bije moj Merkel e kush ishte i pari qe i la te futen ne europe.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Boh, sa keq,kete kishim mangut te identifikoheshim edhe ne rrang nderkombtar, si vend qe prodhon radikalizem dhe terrorizem.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Islamofoba , hajdeni mbludhuni te gjithe ketu !
 

Endrra

VIP
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Cen ,, njerezit ne Kosove e ne shqiperi skane nevoje per fe por per njerzillek, dhe shume kosovare shkojne per nje jete me te mire. Kur mundesite per te jetu lirshem dhe fene e tyre qe ndoshta ne vende te tjera as gjuhen sdo ishte lejuar ta flasin lirshem. Cka ketu me islamofobi , kur ka shume femije te tille emigrantesh qe kane ngel diku dhe nuk dijne me tej ,,,dhe thone jemi myslimane . Ama nuk dine se ceshte kurani dhe as se kane lexuar kurre me pare. Mendimi im , nese edhe im bir ben keshtu ne nje vend ku ka mundesite te jetoje lirshem ama i merr mendja ere si ketij ne vidio... Le ta cojne nje here atje ku eshte Islami legal , ne Alpeo apo vende te tjera , le ta mesojne se sa i madh dhei meshirshem eshte Allahu ne mes te luftes e skamjes.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Nqs te vras do thote qe keshtu do allahu.

me keto shprehje/Video/vepra nuk pajtohemi fare ....... // porse cdokush ka mendimin e vet sot (nbaze te kuptuarit) dhe çdonjeri eshte pergjegjës i vetvetes.


Me vjen keq, skam tjeter cte them.
 
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Islamofoba , hajdeni mbludhuni te gjithe ketu !
O Cen mos na i mblidh keta islamofobet ketu aman se kush i duron keta, dalin si kerpurdhat pas shiut pastaj.
Une dhe Ceni jemi per lajmet e verteta dhe per ata qe s'kane frike nga terroristet por i bejne balle terrorit dhe vdesin aty tak fak , jo si puna juaj qe keni frike per veten dhe te afermit tuaj nga vdekja heroike e nje akti terrorist.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

epo ... mire ja u bejne gjermaneve ,,, u japin edhe pune edhe i mbajne edhe me buk dhe ne fund ai analfabet i lindur nga prinder emigrante qe ska arrit akoma te mesoje nje gjermanishte standart. U thote qe keshtu eshte e shkruar ,nese une ju vras ju ...keshtu eshte shkruar nga allahu . ,,, U pika qe ste bije moj Merkel e kush ishte i pari qe i la te futen ne europe.
Në botën perëndimore kjo që shkruani quhet blasfemi. Kërkoj falje që ju citova.

Sa i përket temës është keq fakti qe po eksportojmë terrorist tek aleatet e miqtë. Në ndërkohë, serbet importojnë nga aleatet e tyre aeroplanë e eksportojnë armatim super të fuqishëm.
 

Endrra

VIP
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Blasfemija egziston vetem tek fete ... Une e quaj blasfemi te peshtysh e te kafshosh doren e atij qe te dha buke.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Blasfemija egziston vetem tek fete ... Une e quaj blasfemi te peshtysh e te kafshosh doren e atij qe te dha buke.
Kam një lloje përshtypje se e keni gabim për mendimin tim. Po flisni kundër Zotit me tallje e të ngjashme dhe kjo është pastër blasfemi. Sa i përket këtyre dy personave mund të i shani, pështyni e flisni keq për ta sa të doni, këtë tek e fundit e bëjmë dhe ne.
 

Endrra

VIP
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Jo Veton , Une kam nje Zot ,,, eshte nje Zot i paqes dhe i dashurise ,,, thjeshte njerezit aty nuk kane Zot,,, nese zoti i tyre u permend me emrin Allah ...per mua perkthehet Zot, por blasfemi eshte tev thuhet qe Zoti e ka shkruar , qe po ai djali i ri krye nje vrasje aty per aty ,,,ashtu ishte e shkruar nga Zoti .. Kjo po eshte blasfemi.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Jo Veton , Une kam nje Zot ,,, eshte nje Zot i paqes dhe i dashurise ,,,.
E po ky është Zoti edhe i myslimanit edhe i të krishterit. I imi dhe i juaji :)
 

Endrra

VIP
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

E po ky është Zoti edhe i myslimanit edhe i të krishterit. I imi dhe i juaji :)
e kush ta kundershtoi ,,,ai qe po e shperdoron emrin e tij po blasfemon.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

e kush ta kundershtoi ,,,ai qe po e shperdoron emrin e tij po blasfemon.
Deri më tani askush nuk më kundërshtoi. Jemi me një mendje besoj që të gjithë.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Islamofoba , hajdeni mbludhuni te gjithe ketu !

Hajde, mblidhuni ketu ketu.
Hajde mblidhuni ketu ketu,
bashke me neeeeee.Sa kohe harxhoni, lum si ju.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

O Cen mos na i mblidh keta islamofobet ketu aman se kush i duron keta, dalin si kerpurdhat pas shiut pastaj.
Une dhe Ceni jemi per lajmet e verteta dhe per ata qe s'kane frike nga terroristet por i bejne balle terrorit dhe vdesin aty tak fak , jo si puna juaj qe keni frike per veten dhe te afermit tuaj nga vdekja heroike e nje akti terrorist.
E kane rastine te mblidhen si kepurdhat lol Lajmet e tilla ia jestufikojne vendimet e tyre per islamofobi . Por , duhet ta kuptojne se njerezit e pare te nje feje kane qene . Ata i ka nda ekstremizmi .Edhe islamofobia eshte ekstremizem .
 
Last edited:
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

E kane rastine te mblidhen si kepurdhat lol Lajmet e tilla ia jestufikojne vendimet e tyre per islamofobi . Por , duhet ta kuptojne se njerezit e pare te nje feje kane qene . Ata i ka nda ekstremizmi .
He me te lumte goja o Cen oratori.Naaa ja ke bo, ja ke mbyll sqepin islamofobeve, 8 me 2 ja ke bo!
 

Guest20

Offline✌
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Si ndizet forumi kur hyne ne mes feja..kur flitet per halle,probleme qe na shqetesojn cdo dite,asnje nuk reagon..vallahi,ca paskeni qene :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Turqit ne Gjermani: "Me ndihmen e Allahut do te pushtojme"

Nuk mungon as flamuri shqiptar mes atyre truq.

 
Last edited:

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

He me te lumte goja o Cen oratori.Naaa ja ke bo, ja ke mbyll sqepin islamofobeve, 8 me 2 ja ke bo!

Lere cenin ti !
Cfare bere ti te luftosh cdo sjellje devijante ne shoqeri ? Te pakten une mundona te jem shembull per te tjeret .
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

... na keni lodh me keto tema... do ishte mire keto tema nonstop te perjashtohen nga forumi. :D vertet po them.

na qatë kokën, boom aty boom ketu. Ne skemi nevoj me komentu perher per punet e tjetrit...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Mos e zgjasni, se e nxefet Jetesen lol
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Legally :) nuk besoj qe ndryshoj leht unë me ide tjerëve.... sinqerisht e them... :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

​Lirohen dy vëllezërit shqiptarë të arrestuar në Gjermani

Janë liruar dy vëllezërit kosovarë që u arrestuan dje nga autoritetet gjermane, si të dyshuar për organizimin e një sulmi në një prej qendrave tregtare në Oberhausen.

“Pas hetimeve intensive nga policia e Essenit, dyshimet e raportuara ndaj të dyshuarve nuk janë vërtetuar”, ka thënë një zëdhënës i policisë në këtë qytet, transmetojnë mediat gjermane.

Të lindur në Kosovë, vëllezërit, njëri 28 e tjetri 31 vjeçar, u arrestuan në mëngjesin e së premtes, pas informatave nga shërbimet sekrete se ata po përgatisnin një sulm në qendrën tregtare Centro, një prej më të mëdhave në Gjermani.

//mesazhip.s.

Qesh me se miri ai qe qesh i fundit.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

Meqe u liruan vellezerit hapni nje teme te re me lajmin. Eshte me mire te shperndahet e mira e vertete sesa e keqja ( e sajuar)!

Vec thash.
 
Last edited:
Titulli: Dy kosovar dyshohen per pergaditje te sulmeve terroriste ne Gjermani

p.s.

Qesh me se miri ai qe qesh i fundit.
Ah se per ate kishim hall,kush do qesh ne fund me ke!!

Ja po qesh e une me ty si perfundim,dhe me vjen mire qe akuzat su vertetuan sepse boll per keq jemi degjuar ne mbare boten,s'na nevojitej dhe kjo! :)
 
Top