• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dubai do të ndërtojë një pistë gjigande më e madhja në botë

Arfenilla

Themelues i Forumit
Në Dubai gjithë gjithë vitit është shumë nxehtë, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të gëzohen me sportet e dimrit. Përkundrazi, plani është për të ndërtuar një pistë turistike të skive më e madhja në botë prej 1.2 kilometrash.
Emiratet do të kapërcejnë rekordin e tyre për pistën më të madhe të mbyllur. Sipas Librin Gines të Rekordeve, pista në qendrën tregtare të Emirateve, u hap në vitin 2005, ajo mbetet më e madhja në botë, transmeton TetovaSot.
Ajo punon vazhdimisht, pavarësisht temperaturave verore në Dubai, të cilat arrijnë deri në 45 gradë Celsius.
Pista e re skive është pjesë e “Meydan One”, i cili përfshin ndërtimin e kullave më të larta të banimit në botë me një lartësi prej 711 metrash, një qendër të madhe tregtare, një hotel luksoz.
Faza e parë e projektit duhet të përfundojë në pesë vitet e ardhshme, dhe përfundimisht Dubai do të presë “World Expo 2020″.
Vitin e kaluar 13.2 milionë turistë e vizituan Emiratet, të cilat synojnë të tërheqë 20 milionë vizitorë në vitin 2020./TetovaSot/


 
Top