Dua Lipa: Puna ime para se të bëhesha këngëtare

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Dua Lipa: Puna ime para se të bëhesha këngëtare

1478194073dua.jpg


Ajo është shndërruar në një nga artistet më të preferuara të industrisë muzikore por edhe për Dua Lipën fillimet nuk kanë qenë aspak të lehta.

Artistja me origjinë shqiptare, e cila jeton në Londër ka treguar se para se të niste karrierën e saj muzikore ajo ka punuar si shoqëruese e klientëve në një restorant meksikan.

“Kam punuar si shoqëruese e klientëve në një restorant meksikan, edhe pse nuk më pëlqente aspak ky lloj ushqimi”, ka thënë ajo.

“Të gjithë ishin të dehur dhe më ngacmonin gjatë gjithë kohës”, shprehet Lipa e cila shton se i duhet të qëndronte deri në 2 të natës dhe të ngrihej përsëri në 8 të mëngjesit.

“Kështu që vendosa se nuk do bëja këtë punë gjatë gjithë jetës sime dhe të qëndroja sa më larg këtyre profesioneve. Vendosa të bëja atë që unë dëshiroja”, tha ajo.

/ Top Channel
 
Top