• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Dritë e re mbi Shqipërinë”

Gazetarja suedeze Kicki Lind, lavde Shqipërisë

Turizmi shqiptar dhe vlerat e pazbuluara të tij, kanë zënë tashmë një vend të veçantë në faqet e shtypit botërorë.

Shpesh herë është quajtur si një zbulim në mes të Europës, dikush e cilëson si destinacion të domosdoshëm për t’u vizituar, ndërsa së fundmi në artikullin e gazetares suedeze Kicki Lind e cila udhëtoi gushtin e kaluar në Shqipëri, cilësohet “Dritë e re mbi Shqipërinë”.

Artikulli është shumë pozitiv dhe tregon mbi përpjekjet që po bën qeveria mbi prezantimin e turizmit shqiptarë në botë.

Një vend të veçantë në artikull, zë edhe idea e hedhur nga Agjensise Kombëtare e Bregdetit dhe drejtori i saj Auron Tare, për hapjen e ishullit të Sazanit për vizitorët vendas e të huaj si një Park Kombëtar.

Kjo është një ide e hershme e Tares që po bënë një punë të lavdërueshme në prezantimin e Shqipërisë turistike. Në favour të turizmit tonë do të ishte që kjo ide dhe të gjente mbështetje nga strukturat përkatëse.


Koha Jone

 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Se si me duken nganjehere malet tona..si male gjynahu
 
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Se si me duken nganjehere malet tona..si male gjynahu
Malet e Shqiperise male gjynahu???
Te siguroj qe te duken ty sepse ne te vertete jane shume te bukur, dhe une kam pare male me shumice!
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Skam qene ne Las Vegas. Ama te egra jane.

Pastaj me duket shume e zhveshur si natyre. Dhe une kam pare mjaft male Levo spo them kot
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Skam qene ne Las Vegas.
Tani po genjen ti me duket! Nuk je Shqiptare nqs nuk ke qene te pakten 1 here ne Las Vegas. Bukuria e Las Vegasit eshte qe aty nuk ka asnji peme. Ka vetem BETON! Edhe mali Dajtit do kthehet ne beton te shpejti.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Atehere po pres Dajtin te behet beton e te them ika ne Vegas. Do jete e njejta gje pastaj?:)
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Atehere po pres Dajtin te behet beton e te them ika ne Vegas. Do jete e njejta gje pastaj?:)
E njejta gje do jete bile do jet dhe me bukur. Kij parasysh nje gje kur te jesh ne Vegas. Te gjitha rregullat aty ne Vegas mund te shkelen dhe as mos e caj koken per njeri. Ti je Turist dhe mund te besh ca te dush. Edhe nqs te pyt njeri - 'pse e bere kete'- ti thuji - 'un jam turiste ketu dhe po kaloj 1 jav pushime'. Edhe te hapin rrugen te gjith. Kshu qe te gjitha deshirat e tua te pa-realizuara mund ti realizosh ne Vegas.
Bej edhe ca foto qe ti kesh kujtim. :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Me kujtohei ky shkrim, nje ide timen para 3 vjetesh sa isha fut ne forum(studente). Kisha nje si tip proposal per ca zhvillime ne Shqiperi rreth turizmit, dhe ja tregoj poetit tere qejf, ndoshta do me mbeshteste dhe te benim dicka realiet pse jo. Poeti me thote: Amon o Soul, ti kujto se jemi keq per ide ne? Puna eshte se ide ka plot por nuk realizohet asgje. Dhe keshtu ideja ime vdiq ne ate moment :(

Nejse, ne kemi nje reliev per tu patur zili nga cdo shtet, ama fatkeqesisht na mungojne investimet dhe infrastruktura. Imagjino nga duhet te kalosh per te arritur ne ato male, sidomos ne dimer.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: “Dritë e re mbi Shqipërinë”

Me kujtohei ky shkrim, nje ide timen para 3 vjetesh sa isha fut ne forum(studente). Kisha nje si tip proposal per ca zhvillime ne Shqiperi rreth turizmit, dhe ja tregoj poetit tere qejf, ndoshta do me mbeshteste dhe te benim dicka realiet pse jo. Poeti me thote: Amon o Soul, ti kujto se jemi keq per ide ne? Puna eshte se ide ka plot por nuk realizohet asgje. Dhe keshtu ideja ime vdiq ne ate moment :(

Nejse, ne kemi nje reliev per tu patur zili nga cdo shtet, ama fatkeqesisht na mungojne investimet dhe infrastruktura. Imagjino nga duhet te kalosh per te arritur ne ato male, sidomos ne dimer.
Un them se mungojn njerzit ;) Ne malet shqiptare edhe Zogjt i kan tremb :p
 
Top