• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Doni të dini nëse lidhja juaj do të zgjasë përgjithmonë apo jo? Ja disa mënyra se si ta zbuloni

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
Doni të dini nëse lidhja juaj do të zgjasë përgjithmonë apo jo? Ja disa mënyra se si ta zbuloni

Në fillim të çdo lidhje, njerëzit kanë tendenca të mendojnë se do të zgjatë gjithmonë, por nuk shkon shumë dhe pastaj ballafaqohemi me realitetin.

Sidoqoftë, ka disa mënyra të përgjithshme se si mund ta zbuloni nëse lidhja juaj do të zgjatë përgjithmonë apo jo.


Couple hugging outdoors
Couple hugging outdoors
Keni përafërsisht të njëjtin status social

Në fillim të çdo lidhje, këto dallime zakonisht nuk vërehen sepse jemi thellësisht të dashuruar dhe nuk i vërejmë detajet. Por, për një lidhje të suksesshme është esenciale që të dy persona të jenë të të njëjtit status social.

Keni të njëjtin sens humori

A nuk është e mahnitshme kur i kuptoni shakatë e partnerit dhe partneri qeshë me shakatë e juaja?

Sensi i humorit është një prej gjërave më të nevojshme për një jetë të shëndetshme familjare.

Nëse veç e keni të njëjtin sens të humorit, atëherë ju keni 90% shanse të keni një jetë të lumtur e të suksesshme së bashku.

Mendoni njëjtë për paratë

Është e vështirë për njerëzit që nuk janë mësuar ta planifikojnë buxhetin të gjejnë gjuhë të përbashkët me ata të cilët blejnë çfarë të dëshirojnë.

Çështja e financave është shumë delatike dhe është esenciale që të dy të jeni në të njëjtën faqe sa i përket këtij aspekti.

Keni të njëjtat prioritete në jetë

Është shumë e vështirë për dy njerëz me prioritete të ndryshme të jetojnë së bashku.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Keni të njëjtin sens humori
A nuk është e mahnitshme kur i kuptoni shakatë e partnerit dhe partneri qeshë me shakatë e juaja?
Sensi i humorit është një prej gjërave më të nevojshme për një jetë të shëndetshme familjare.
Nëse veç e keni të njëjtin sens të humorit, atëherë ju keni 90% shanse të keni një jetë të lumtur e të suksesshme së bashku.
(Ja qe nuk perfunduam bashke).
 
Top