• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Doni ta lini cigaren? Katër këshilla dhe nuk jeni më të varur nga nikotina

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Doni ta lini cigaren? Katër këshilla dhe nuk jeni më të varur nga nikotina
Shumë është folur për mënyrën sesi mund të lësh cigaren, por të paktë janë ata që ia dalin. Por, katër këshilla janë mëse të vlefshme për të arritur qëllimin.

Hiqni dorë tani, jo nesër! Duhanpirësit që përpiqen të reduktojnë sasinë e cigareve që pinë kanë më pak shanse ta lënë përfundimisht se ata që thjesht heqin dorë një herë e mirë. “Problemi me lënien e cigares është se mund ta bësh dhe nesër, dhe pasnesër,” thotë Paul Aveyard, një pedagog i mjekësisë nga Universiti i Oxfordit.

Mos u trembni nga nikotina! Një sërë zëvendësimesh, për shembull çamçakëza, ngjitëse, sprucator me nikotinë, funksionojnë më mirë se një zëvendësim i vetëm. Mos u trembni nga nikotina.

Kërkoni ndihmë! Qoftë të mjeku, te numri i shkruar në shumicën e paketave apo te miqtë e familja. Nëse keni nevojë për motivim, bëni mirë ta gjeni.

Shmangni ngacmuesit! Çdo duhanpirës ka diçka që e bën për cigare. Shmangini. Ndryshoni rutinën, stilin e jetesës, ç’të jetë e nevojshme që kjo dëshirë të mos ngacmohet nga faktorë të jashtëm, shkruan anabel.

Zakonisht, njerëzit tymosin në momente të caktuara, para apo pas një ndodhie specifike. Nëse arrini ta thyeni këtë rutinë, keni bërë një hap para.


g.shqip
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Sincerisht ska lidhje fare me keshillat qe ke nxjerr
Jan thjesht per mbush portalet ...
E gjitha qendorn te truri
Thjesht duhet te jesh i vendosur per ta len dhe kaq .
 

MrCool

Old School.
Ore une them vetem po na la cigarja vete, dmth po na u shpif ndonje gje mos o Zot :p

Qetesine qe me fal ndezja e duhanit nuk e ndjej as mbas upsi dupsit :p
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Dikur thojshin po spive raki e duhan ... heqi pantollonat e vesh fustan
Tashi ka ndrru perralla. Burr esht ai qe le duhanin :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

MrCool

Old School.
Ore qe eshte ves i keq, nuk diskutohet.. Po kur ke shume vese si puna jone, nje shume nje me pak, i bej t'emen nuk lun rol fare.
 
 • Disslike
Reactions: NGU

MrCool

Old School.
Ngu mos na e caj koken me dislike se deri dje e pije si jevge :p
 
 • Disslike
Reactions: NGU

Alesia

SwEET aS SuGar, CoLD aS IcE
U helmofshit o zot qe te 3 dhe ju qe dilni ne ballkon per ta pi...rencit nga ballkoni ishalla.
 
 • Më pëlqen
Reactions: NGU

Xhelozi

Staf në FV.AL
Jena shpi private ma larg se ntok sbijm po he

Ec ndeze dhe ti mos na bo si protodetipo :ROFLMAO: :ROFLMAO: alesia
 

Alesia

SwEET aS SuGar, CoLD aS IcE
Jena shpi private ma larg se ntok sbijm po he

Ec ndeze dhe ti mos na bo si protodetipo :ROFLMAO: :ROFLMAO: alesia
Un se pi....shumeeee rralle ..mbase nji ose dy cig ne vit kot per qef..ama ju meshkujt vazhdoni piheni...ishalla ju ngordh sa me shpejt :p
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Cpaskeni qene:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Un se pi....shumeeee rralle ..mbase nji ose dy cig ne vit kot per qef..ama ju meshkujt vazhdoni piheni...ishalla ju ngordh sa me shpejt :p
Sa njeri i kafzhezuar je aman .
. Tle pershtypjen e nje njeri t shartuar me babuin afrike :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Private conversations
Help Users
  Top