• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

"Do t'ju rrjepim si serbi", radikalet katolik te Shqiperise kundershtojne shkuarjen e Kosovareve ne Det

Artin

Anëtar i Respektuar
Po veç, ai myslimani quhet terrorist e ky katoliku ekstremist. Tash ky standard në këtë temë, shpreh një lloje dualiteti në koncept dhe mendim, që besoj se jo vetëm te shqiptarët është i pranishëm.
Nuk eshte nevoja per lojera fjalesh, se cfare quhet njeri e tjetri, se nuk i perdora te dyja e nuk bera krahasime.
Lexoji mire postimet e mia, e mos i jep kuptime sipas qejfit tend.
 

Vvetoni

Larguar
Nuk eshte nevoja per lojera fjalesh, se cfare quhet njeri e tjetri, se nuk i perdora te dyja e nuk bera krahasime.
Lexoji mire postimet e mia, e mos i jep kuptime sipas qejfit tend.
Megjithatë, ekziston standardi i krijuar, kur jo të gjithë quhen terrorist, dhe në anën tjetër, jo të gjithë janë ekstremist.
 

MrCool

Lost
Tashi.. Qe ka ekstremiste ne te gjitha fete, kjo dihet..

Qe ka ekstremiste dhe nder shqiptaret,pa dallim feje, dihet edhe kjo.. Mjafton te shfletosh nje cike neper komente te rrjeteve sociale dhe e shikoni qe jane goxha (vetem nese jane Endri Fuga style 1 njeri 10 llogari).

Une mendoj, ashtu sic shteti ka vepruar tere keto vite per luftimin e ekstremizmit vehabist neper xhamia, te njejten gje ta beje edhe neper kisha, sidomos te ato te rretheve me te thella..

Jam i sigurt qe ka goxha klerike shqiptar te cilet me shume kane hallin e kryqit/gjysmehenes se sa hallin e popullit..

Keta jane dashakeq te kombit, te cilet duhet margjinalizuar me te mire apo me te keq..

Bashkjetesa fetare eshte ndoshta gjeja me me vlere qe e kemi si komb.. Te mos lejohen ca idioter, debila dhe njerez te paguar nga ata qe nuk na duan te miren qe te shembin kete miresi te cilen e kemi te trasheguar me shekuj.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
@MrCool pajtohem

Mbi tgjitha eshte nje lajm pra aktualitet dhe si i tille postohet kudo
Nganjehere me mire tema te tilla se kissa e kafe :p
 

Didi

C'est la vie.
A mund te rreguohet titulli? Shkronjat kapitale nuk lejohen ne forum. Na e beni kete nder se me vrau syte.


Flm.
 

N0

Old School.
Mos me thuaj se do fillojme 50-shen edhe ne baze fetare :ROFLMAO::ROFLMAO:
Restart burazer, me shume se sot s’me ka pelqyer kurre termi qe perdor ushtar Fiqireti: “Muxhahedinet” :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Tashi.. Qe ka ekstremiste ne te gjitha fete, kjo dihet..

Qe ka ekstremiste dhe nder shqiptaret,pa dallim feje, dihet edhe kjo.. Mjafton te shfletosh nje cike neper komente te rrjeteve sociale dhe e shikoni qe jane goxha (vetem nese jane Endri Fuga style 1 njeri 10 llogari).

Une mendoj, ashtu sic shteti ka vepruar tere keto vite per luftimin e ekstremizmit vehabist neper xhamia, te njejten gje ta beje edhe neper kisha, sidomos te ato te rretheve me te thella..

Jam i sigurt qe ka goxha klerike shqiptar te cilet me shume kane hallin e kryqit/gjysmehenes se sa hallin e popullit..

Keta jane dashakeq te kombit, te cilet duhet margjinalizuar me te mire apo me te keq..

Bashkjetesa fetare eshte ndoshta gjeja me me vlere qe e kemi si komb.. Te mos lejohen ca idioter, debila dhe njerez te paguar nga ata qe nuk na duan te miren qe te shembin kete miresi te cilen e kemi te trasheguar me shekuj.
Njer fole tamam ,hallall.
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Pjesa me e keqe tek ne dhe ne Kosove jane mediat edhe portalet qe i fryjne lajme te tilla per te nxitur urrejtje. Disa prej ketyre jane edhe te paguara nga Serb e Greke.
Mbaj mend para disa kohesh nje portal goxha i njohur ne Ks qe quante tifogrupin Plisat si tradhetare sepse mbeshtesin Shqiperine.
Shqipetaret historikisht te keqen me te madhe e kane pasur nga brenda, gjithmone te percare dhe kurre bashke.
Elita politike si ne Ks edhe ne Shqiperi eshte e shitur edhe nuk i qethet forte per interesin kombetar.
Shpresojme qe te pakten njerezit mos ndikohen nga keto lajmet e dhjera qe kane si qellim vetem te nxisin urrejtjen.
Kosovaret kane qene dhe jane te mirepritur ne Shqiperi. Eshte vendi i tyre.
 

Mogli

🇦🇱
Shpresoj qe drejtesia te vendoset per kta te dy por lutem dhe shpresoj shume qe muslimant e kosoves dhe maqedonise mos te jene kaq shume racista per katoliket e shqiperise se fundja jemi njerz
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Per aq kohe sa mediat tona jane te etura per lajm , e lajm perbejne dhe Ver Llapa e Ujku i cerrikut...perse mos perbejne e keta?!

Sa per fenomenin sigurisht qe ekstremist ka kudo e si te tille na takon minimalisht te denojme aktin ne vetvete.
E sa per terrorist apo ekstremist , besoj @Vvetoni ti e di arsyen perse

Terrorist eshte dikush ose quhet i tille kur flet ne emer te fese (pavaresisht bindjes)
Ekstremist eshte ai individ qe percon ekstremizem ne cdo fushe...jo vetem asaj te fese.

Rasti konkret jane ektremist , pasi spo shajne e mallkojne ne emer te fese , por injorances se tyre!
 

Tip

Antarë i Respektuar
Dy radikal fetar katolik nga Shqipëria, përmes disa videove të cilat janë ardhur në redaksinë e Gazetës Insajderi, dëgjohen duke ofenduar myslimanët nga Kosova dhe Maqedonia të cilët shkojnë për pushime në bregdetin shqiptarë.

Ofendimet ndaj kosovarëve dhe maqedonasve janë nga më të rëndat duke sharë e deri tek ofendimet e tilla që nëse shohin ndonjë mysliman nga Kosova dhe Maqedonia do t’i rrjepin sikur serbët, shkruan Gazeta Insajderi.

“Do ju q*** nanën tanë myslimanëve të Maqedonisë, tanë myslimanëve të Kosovës, me bo me i pa atje në plazh në Velipojë e në zonat e Shqipërisë, bash si cjapi që ju ka rrjep serbi, e kush ju ka rrjep te tanë, turku, e ju ka q*** turku, ju q*** familjen, do t’ju rrjep për së gjalli”, ka thënë njëri prej radikalistëve katolik i quajtur Luig Marku.


Tutje njëri nga radikalët tjerë i quajtur Anton Zefi, bënë thirrje se nëse shohin në plazhet dhe trojet shqiptare ndonjë mysliman nga Kosova dhe Maqedinia do t’i rrahin ose siç thotë ai do “t’ju rrjepim”.

“Mysliman të Maqedonisë dhe Kosovës do t’ju rrjepim, s’keni vend në trojet tona, po ju zum në plazh do t’ju q*** motrën, do t’ju mysim”, ka thënë, Anton Zefi.

Përveç kësaj ata kanë quajtur racë të fëlliqur dhe kancerogjene pushuesit të cilët kanë shkruar për pushime në plazhet e Shqipërisë.


“Jeni racë e flliqt, jeni kancer i globit”, ka vazhduar ofendimet Marku. /Insajderi.com
Ne rradh te par, kto dy krricat dhe te gjith tjeret qe kan urrejtje kundrejt muslimonve, mund vetem tna hajn mudin se gjo tjeter skan car tna bojn! Shqiptaret (per mua te gjith jan nji - Shqiptaret e Shqipris, Kosoves, Maqedons apo Shqiptar te tjer ku do qofshin neper bot) kan derdh gjak brez pas brezi per vite me rradh per te mbrojt teritoret Shqiptar, per te mbrojt gjuhen Shqipe, flamurin Shqiptar, traditat Shqiptare, etj etj... Dalin dy bythpalar dhe thon qe do i perzejm e do i rrjepim Shqiptaret ne shpi te vet?! T'ju hajn mudin! Kan tentu dhe by...ra te tjer me te mdhej se kto ne fuqi ushtarake dhe numer (sic jan serbet per shembull) por ja ka dhon UCKja plumin te balli - jan largu me bisht nen shal! Populli Shqiptar duhet te rjepi e perzej nga Shqipria vetem byfpalaret si puna ktyne qe tentojn me i bo keq Shqiptarve te tjer. Ndersa Shqiptaret qe kan mundsi ti bojn pushimet ku ti doj palla (me cmime dhe kushte shum her me te mira se ne Shqipri), por por prap zgjedhin me ardh me i bo pushimet ne ven te vet, meritojn respekt. Uroj qe te meren masa kundrejt ktyne dy zagarve dhe ti vejn me i la corapet myslimonve ne burg.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Respekt as nk te jap as mos e prit.


Unë as të lagjes nk i njoh e ti po i njeh në FV.
Nuk me duhet respekti yt, dhe nuk me duhet ti njoh ne realitet ata qe kane mllef ndaj muslimaneve dhe shiten fallc ne forum e ketu ben pjese ti.

Hajt tash :d
 

Vvetoni

Larguar
Per aq kohe sa mediat tona jane te etura per lajm , e lajm perbejne dhe Ver Llapa e Ujku i cerrikut...perse mos perbejne e keta?!

Sa per fenomenin sigurisht qe ekstremist ka kudo e si te tille na takon minimalisht te denojme aktin ne vetvete.
E sa per terrorist apo ekstremist , besoj @Vvetoni ti e di arsyen perse

Terrorist eshte dikush ose quhet i tille kur flet ne emer te fese (pavaresisht bindjes)
Ekstremist eshte ai individ qe percon ekstremizem ne cdo fushe...jo vetem asaj te fese.

Rasti konkret jane ektremist , pasi spo shajne e mallkojne ne emer te fese , por injorances se tyre!
Shumë mirë po i arsyetoni :D Terrorizëm është çdo lloje ndjellje, ose shkaktim i frikës së përgjithshme qoftë për qëllime politike, fetare etj.

Tash ose unë nuk po di me lexu, ose diçka nuk është në rregull:

"Do ju q*** nanën tanë myslimanëve të Maqedonisë, tanë myslimanëve të Kosovës, me bo me i pa atje në plazh në Velipojë e në zonat e Shqipërisë "

“Mysliman të Maqedonisë dhe Kosovës do t’ju rrjepim, s’keni vend në trojet tona, po ju zum në plazh do t’ju q*** motrën, do t’ju mysim”,

Këta janë terrorist, pikë!
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Shumë mirë po i arsyetoni :D Terrorizëm është çdo lloje ndjellje, ose shkaktim i frikës së përgjithshme qoftë për qëllime politike, fetare etj.

Tash ose unë nuk po di me lexu, ose diçka nuk është në rregull:

"Do ju q*** nanën tanë myslimanëve të Maqedonisë, tanë myslimanëve të Kosovës, me bo me i pa atje në plazh në Velipojë e në zonat e Shqipërisë "

“Mysliman të Maqedonisë dhe Kosovës do t’ju rrjepim, s’keni vend në trojet tona, po ju zum në plazh do t’ju q*** motrën, do t’ju mysim”,

Këta janë terrorist, pikë!
Ama ata nuk jane deklaru si fetar o @Vveton....
pastaj mendon se perben ndryshim ne kete rast njera fjale apo tjetra?
Veri c'emer te duash....ne fund duhet te denojme fenomenin qe eshte ne rritje!

Kshu e shoh une
 

Vvetoni

Larguar
Ama ata nuk jane deklaru si fetar o @Vveton....
pastaj mendon se perben ndryshim ne kete rast njera fjale apo tjetra?
Veri c'emer te duash....ne fund duhet te denojme fenomenin qe eshte ne rritje!

Kshu e shoh une
Nëse nuk ka ndryshim atëherë pse e arsyetuat njërën apo tjetrën? Besoj që ky lloje diskursi kur kemi të bëjmë me fe tjetër është më tepër ledhatues se sa shqetësues.
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Nëse nuk ka ndryshim atëherë pse e arsyetuat njërën apo tjetrën? Besoj që ky lloje diskursi kur kemi të bëjmë me fe tjetër është më tepër ledhatues se sa shqetësues.
C'lidhje ka kjo qe thua aman....futja kot
Une ne fe jam e perzier dhe aspak katolike .

Te sqarova cfare nenkuptoj une me njeren e tjetren dhe per me teper te shpjegova qe ata nuk perfaqesojne asnje fe!
Sjane as klerike e as e dime ne jane me ndonje besim fetar

Nejse se zgjat e zgjat s'dalim askund....

Nuk te vret njeri veton, eja i qete ne shqiperi se ska ndodhur te vritet apo keqtrajtohet kush nga Kosova, Maqedonia e gjetke se eshte myslyman

Shnet
 

dangerous

Anëtar
Nuk me duhet respekti yt, dhe nuk me duhet ti njoh ne realitet ata qe kane mllef ndaj muslimaneve dhe shiten fallc ne forum e ketu ben pjese ti.

Hajt tash :d
Unë kam respekt per ata që ndihen Shqipetaré e janë krenar pa dallim feje e besimi e ti nuk je i tillë me sa kam lexuar deri më sot.
 

Hera

Dum Spiro Spero
Frojdi ka thene ...qe kur dolen gazetaret thashathemet shkojne e vine ....dikush ka nxjerre video shan myslimanet ...normal shume keq por nuk perfaqeson katoliket e shqiperise ...ashtu si dhe myslimanet qe ne cdo kohe nxjerrin video duke prere koka ne emer te allahut sduhet ti themi qe perfaqesojne gjithe myslimnat e botes ..pra mos bini pre e njerezve pa vlera ...sepse sbejme asgje me shume se sa u rrisim vlerat
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Unë kam respekt per ata që ndihen Shqipetaré e janë krenar pa dallim feje e besimi e ti nuk je i tillë me sa kam lexuar deri më sot.
Historia njeh plot patriota virtual por pak ne lufte. Ndaj kur flet ti per shqiptarine eshte sikur flet vrima me e fundit e kavallit :d
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
@Hera

Une pajtohem me ju dhe ta dish qe tema nuk e ka per qellim qe nje komunitet ta fajesoje per budallalleqet dhe ekstremizmin e ca personave. Ajo cfare nuk kuptoje une eshte se nuk e kap askush thelbin e temes. Askush nga anetaret nuk e quajti komunitetin e krishtere si terroriste, por nese tema postohet per aktet terroriste, me e udhes eshte te bisedohet per arsyet dhe menyren se si te ndalen keto e jo te kalojme nga tema ne teme.

Kjo urrjetja dhe mllefi i ketyre dy terroristerve nuk eshte problemi vetem tek ta, por problemi eshte se kjo qeshtje eshte duke u ujitur dite e nate tek ne, sidomos ne ditet e festave dhe gezimeve tek muslimanet.
Dikur nuk ishim keshtu!
 

Hera

Dum Spiro Spero
@Loverboy une nuk e shoh ne ate sy ...personalisht jam e pa fe e kam thene dhe bertas fort per mendimet e mija ..ashtu si dhe njerezit qe besojne duhet te bertasin fort per cfare besojne ...nuk mendoj se ngaqe keni feste fetare u be ajo gje ...sepse atehere duhet te bertasin shume fort dhe fete kristine kur ne ditetve festave te tyre behen kasaphane neper bote ...une si person mendoj se jeni person qe kuptoni ...dhe sduhet te flasim per keto ekstreme ...duhet ti ndeshkojme por deri ketu ....per mua qe e bertas shune fort eshte feja shqiptarit eshte shqiptaria ....ajo ka rendesi
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk me kuptove prap gjithsesi respektoj mendimin tend.
Une jam per te diskutuar rreth shkaqeve qe sjellin njerezit ne kete gjendje.
Perndryshe deri ne mengjes secili do e riperseris ate qe e ka thene shume here
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Mjafton me i shiku prej ka jan e sa bukur flasin.
Sbesoj se jan të pagum, kshu flasin me njani tjetrin për muslimant tan kto katunart.
 
Top