• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Do ma thot njeri

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
E mendoj qe kam nje imunitet teper Te dobet dhe si Te me zere si jo per mua nuk ndryshon me asgje Nick .
Kupton ku e kam fjalen ?

Nese jo sot kam ber nje betim qe nuk do é hap me gojen per gjerat e mia personale . Thjesht sdua .

Mua mos me gjej gje te dashurit e mi , kjo po me tundon.
Shkollat jan mbyllur. Institucionet po ashtu .

Disa dite pushime si familje ne ndonje vend Te izoluar pa tel pa asgje do ishte mbrojtja me e mire .
Kte po diskutonim sot me sakt .
Kuptoj cpo thua
por ti ky virusi eshte ashtu si mendohet, mund te jesh nje mbartese edhe ti...

Nejse ishte me shume kuriozitet i pavend mbase, kurajo e force
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
@Vie te uroj gjithmone shendet te mire.
Duaji duke i mbrojtur ata.
Kjo eshte dashuria qe mund te bejme dhe tregojme ndaj personave te zemres dhe atyre te tjereve ne keto dite te dhimbshme .
 
  • Like
Reactions: Vie

Vie

Esprit libre
Kuptoj cpo thua
por ti ky virusi eshte ashtu si mendohet, mund te jesh nje mbartese edhe ti...

Nejse ishte me shume kuriozitet i pavend mbase, kurajo e force
Un i kam ber Te gjitha analizat nuk Jam é infektuar .
Jo nuk ishte i pavend e dashur .
Faleminderit.:)
 

Vie

Esprit libre
@Vie te uroj gjithmone shendet te mire.
Duaji duke i mbrojtur ata.
Kjo eshte dashuria qe mund te bejme dhe tregojme ndaj personave te zemres dhe atyre te tjereve ne keto dite te dhimbshme .
@Ivy nese do é kisha ate virus as do kurohesha fare aq e lodhur Jam .
Madje do e refuzoja familjen time. Un Jam ktu po vetem trupin kam se menjen atje e kam .
Me shume se kaq skam ca tbej per ta.
Zoti na ruajt Te gjitheve âne e mbane.
 

Tomka

Anëtar i ri
Un i kam ber Te gjitha analizat nuk Jam é infektuar .
Jo nuk ishte i pavend e dashur .
Faleminderit.:)
Si i bere?
Mesa di une analizat nuk ti ben njeri po nuk shfaqe simptoma.
E kupton sikur 60 milion italian ose frances te kerkojne te bejne analiza per Covid 19? Sjellin nje kolaps te sistemit shendetesor dhe eshte i paperballueshem nga ana financiare.
 

Vie

Esprit libre
Si i bere?
Mesa di une analizat nuk ti ben njeri po nuk shfaqe simptoma.
E kupton sikur 60 milion italian ose frances te kerkojne te bejne analiza per Covid 19? Sjellin nje kolaps te sistemit shendetesor dhe eshte i paperballueshem nga ana e kostove.
Analizat e mia kan kaq Kohe qe studiohen per shume arsye Tomka.
Kur nuk i di gjerat si jan me mire mos fol .
Pacim se kam infermieret ktu .
Do marr mjekimin.:)


Për temen :
P.s Ne fakt ktu ka aq shume negativitet qe Eshte gjynah me hedh detaje .

Ikni punoni se nuk Ju bie virusi jo . Nuk bie rrufeja n’vc.

Shnet nga un .
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
@Ivy nese do é kisha ate virus as do kurohesha fare aq e lodhur Jam .
Madje do e refuzoja familjen time. Un Jam ktu po vetem trupin kam se menjen atje e kam .
Me shume se kaq skam ca tbej per ta.
Zoti na ruajt Te gjitheve âne e mbane.
Nuk te thashe ate Vie.
Askush nga ne qe shkruajme nuk eshte i infektuar deri ne keto momente,por te gjithe po rrime brenda per te zvogeluar rrezikun.
 
  • Like
Reactions: Vie

Tomka

Anëtar i ri
Analizat e mia kan kaq Kohe qe studiohen per shume arsye Tomka.
Kur nuk i di gjerat si jan me mire mos fol .
Pacim se kam infermieret ktu . Do marr mjekimin.:)
Skam si ti di sepse ste njoh.
Lexova cfare kishte shkruar me siper dhe te bera nje pyetje sepse me beri pershtypje ajo qe the.

Nejse muhabet kot.
Te kaluara.
 
  • Like
Reactions: Vie

Vie

Esprit libre
Nuk te thashe ate Vie.
Askush nga ne qe shkruajme nuk eshte i infektuar deri ne keto momente,por te gjithe po rrime brenda per te zvogeluar rrezikun.
Edhe un e mbrojtur Jam.
@Unenukpopunojjamnespital.
Familjaret jan te mbrojtur gjithashtu.
Pacim .
 

Vie

Esprit libre
Ashtu si i gjen ke enderrimet e spitalit.
Moj ti sensitive paske qejf te grricesh e ?
Un nga ti e mbylla spo Jap detaje .
Ato qe ti enderron un i perjetoj e prap me e fort se ty jam .
Do Te lutesha tme lije réhat.
Nese jo Fol me vete .
Ta kam then dhe njehere para disa kohesh .
 

Marla

Urbi et Orbi
Moj ti sensitive paske qejf te grricesh e ?
Un nga ti e mbylla spo Jap detaje .
Ato qe ti enderron un i perjetoj e prap me e fort se ty jam .
Do Te lutesha tme lije réhat.
Nese jo Fol me vete .
Ta kam then dhe njehere para disa kohesh .

Te kishe vertet ate hall sdo beje bla bla tani.

Eshte turp te tallesh me ate semundje dhe vuajtet qe kalojne njerez qe e kane. Cne ti...

ti po ke 1 semundje qe do patjeter kurim

ti vuan nga trute e kokes.

Zoti beft mire dhe per ty me dhimbsesh sinqerisht por sherimi vjen duke u perballur me te verteten jo duke te meshiruar.
 
  • Disslike
Reactions: Vie

BlackPantera

☠Off☠
Jo me fal ti mua ..Ça ka per tu habit ?????
Pak gjera po i mungoj vetes un mbyll ktu mes 4 mûresh.
Plus nuk panikohem nese mbrohem . Ktu nuk Eshte situata aq katastrofike sa ne Itali .
Ja tani sa iken disa kolege te mia te punes qe po me tregonin me detaje cdo gje .

Un nuk i privoj me vetes e familjes time asgje . Edhe im shoq kte mendon.
Nje dite do vdesim .
Pse kaq me vrull?
As ste ofendova dhe as te vrava.
Shprehva nje kureshtje sepse dhe une qe jam shendosh e mire, as qe sme bie menja as per shopping dhe as per pishina... imagjino ti ne gjendjen tende. Ne baz te cfare ti vet ke treguar hapur, ke nevoj te rekuperosh sepse deshira mund te jet e madhe por trupi do kohen e vet per te marr veten.
S'isha duke cituar virusin sepse dhe un dal kur sduhet sepse kshu mthot truri.
Nejse ti e di...
Menyra se si mu drejtove mduket absurde sepse ne nje moment me therret zemer & dashuri dhe pastaj ma kercet me pjat kokes. Nuk funcionon kshu me mua
Te uroj gjith te mirat Ana
 
Top