• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Do ma thot njeri

Katil

Antarë i Respektuar
Se ça është kjo historia e ndalimit t makinavr private 3 dit dhe a ka ndodh me naj vend tbotës?
 

Tomka

Anëtar i ri
Sot neser pasneser. Te henen mund te levizesh serish deri ne nje lajm te dyte.

Vende tjera qe kane marre te njejtat masa, jane Kina dhe Italia.
 

Marla

Urbi et Orbi
Se ça është kjo historia e ndalimit t makinavr private 3 dit dhe a ka ndodh me naj vend tbotës?
kjo eshte gjeja me idiote qe mund te beje nje njeri lol

sepse masat e karantinimit te detyrueshem sic po e ben bota eshte o lejohen o slejohen me dale njerezit nga shtepia per 1 afat te pacaktuar. po kjo 3 ditshi dmth mos dilni per fundjave. Mgjate kam idene qe dhe nga e hena e tutje do jete i njejti urdher.

do lejohen levizjet vetem per personat e autorizuar qe punojne ne insitucione qe jane funksionale ne gjendje emergjence si dhe marketet farmacite.

Nuk eshte koha te injorojme karantinimin, Situata eshte keq ne gjithe boten.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Sot neser pasneser. Te henen mund te levizesh serish deri ne nje lajm te dyte.

Vende tjera qe kane marre te njejtat masa, jane Kina dhe Italia.
Ça do parandaloj kjo për 3 dit?Se nuk e kuptoj dmth?
Dhw italia mos dizinformo lejon makinat private 1 person në makinë.
 

Katil

Antarë i Respektuar
kjo eshte gjeja me idiote qe mund te beje nje njeri lol

sepse masat e karantinimit te detyrueshem sic po e ben bota eshte o lejohen o slejohen me dale njerezit nga shtepia per 1 afat te pacaktuar. po kjo 3 ditshi dmth mos dilni per fundjave. Mgjate kam idene qe dhe nga e hena e tutje do jete i njejti urdher.

do lejohen levizjet vetem per personat e autorizuar qe punojne ne insitucione qe jane funksionale ne gjendje emergjence si dhe marketet farmacite.

Nuk eshte koha te injorojme karantinimin, Situata eshte keq ne gjithe boten.
Dua që ktu të japi një përgjigje doktoresha e shkencave @Moonlight dhe të studioj kte rast në mënyrën më të detajuar si votdhënëse historike e ktij t çmenduri që gjith po i çmend..
 
  • Haha
Reactions: NGU

Tomka

Anëtar i ri
Ça do parandaloj kjo për 3 dit?Se nuk e kuptoj dmth?
Nuk eshte se ky 3 diteshi do zhduke virusin, por sensibilizon me shume njerezit qe ta marrin seriozisht.
Vendet dhe ekonomite e botes po paralizohen nga ky virus, qe nenkupton rrezikun e ka te madh.
 

Marla

Urbi et Orbi
Dua që ktu të japi një përgjigje doktoresha e shkencave @Moonlight dhe të studioj kte rast në mënyrën më të detajuar si votdhënëse historike e ktij t çmenduri që gjith po i çmend..

mendoj qe seshte koha per politike

eshte koha te mendojme per veten dhe familjaret tane. Mos ki shprese nga spitalet jo vetem shqiptare po te asnje vendi te botes te te sheroje.

rri ne shpi 2-3 jave. Me mire stop normalitetit 3 jave sesa te shohesh tmerr me sy apo edhe te ndodhe me e paimagjinueshmja.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Nuk eshte se ky 3 diteshi do zhduke virusin, por sensibilizon me shume njerezit qe ta marrin seriozisht.
Vendet dhe ekonomite e botes po paralizohen nga ky virus, qe nenkupton rrezikun e ka te madh.
Po pse loj tduket tndalosh makinat private kur mund kesh 100 halle?
Ka pas aq koh per sensibilizim,
mendoj qe seshte koha per politike

eshte koha te mendojme per veten dhe familjaret tane. Mos ki shprese nga spitalet jo vetem shqiptare po te asnje vendi te botes te te sheroje.

rri ne shpi 2-3 jave. Me mire stop normalitetit 3 jave sesa te shohesh tmerr me sy apo edhe te ndodhe me e paimagjinueshmja.
po jam i qartë unë për sistemin e beqës....po makinat private është çmenduri...si do kryhen hallet...
 

Marla

Urbi et Orbi
nese ke hall lajmero 129 ose 127 te shoqerojne ata me makinat e tyre

edhe 1 dicka qe sme ben sens

ne kushte te tilla pse vetem 1 numer telefoni 127 per te ardhur ne ndihme njerzve. Nese telefonatat ne dite jane 1500 e siper ai telefon del gjithmone i zene.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
nese ke hall lajmero 129 ose 127 te shoqerojne ata me makinat e tyre

edhe 1 dicka qe sme ben sens

ne kushte te tilla pse vetem 1 numer telefoni 127 per te ardhur ne ndihme njerzve. Nese telefonatat ne dite jane 1500 e siper ai telefon del gjithmone i zene.
Po pse funksionon kjo ? Qe te vine te shoqerojne ne dyqan fjala vjen?
 

Katil

Antarë i Respektuar
Personat që janë ndaluar kanë qenë të gjithë të pajisur me akreditimin?

Drejtori i qarkullimit rrugorë: “Pjesa më e madhe të akredituar, një pjesë e vogël të pa pajisur duke pasur urgjenca dhe transportin e njerëzve familjarë, kur s’kanë pasur emergjenca është bërë shoqërimi në komisariate edhe i automjeteve për verifikimin e saktë dhe do operohet edhe me gjobë sipas Kodit Rrugor për shkeljen e gjithë asaj cfarë është thënë”.
_________________________________________
Po ka njerëz që s hapin fare televizor sepse sduan të dëgjojnë të çmendurin që ka fillu tdali 3 herë në ditë të flas për 80% që do i preki,dhe ky do ha gjobë?
 
Last edited:

Katil

Antarë i Respektuar
nese ke hall lajmero 129 ose 127 te shoqerojne ata me makinat e tyre

edhe 1 dicka qe sme ben sens

ne kushte te tilla pse vetem 1 numer telefoni 127 per te ardhur ne ndihme njerzve. Nese telefonatat ne dite jane 1500 e siper ai telefon del gjithmone i zene.
Dua t shkoj në shkodër kam lo 1 takim,jam në negociata pëe t fillu punë,tço shteti me makin?🙄

E kuptoni që ky vendim është çmenduri
 

Katil

Antarë i Respektuar
Tani e gjete me fillu pune ti ?
Ik mbyllu ne shpi dhe rri ketu ne Fv bej gallate :p
Se kam për vete por marr shembuj,se çlloj idiotsie është vendimi i makinave private,është manjakëri nfakt,sdi ti japi vet makinës ai e gjen shansin me tall trrapin me gjith!
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Papergjeshmeri qe ne llogjike shoh ne kte teme
Ia pafshi hajrin me kto pyetje pa lidhje!
Apo karantine hesapi e skeni cbeni
 
Top