• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Do ma thot njeri

Katil

Antarë i Respektuar
Se ça është kjo historia e ndalimit t makinavr private 3 dit dhe a ka ndodh me naj vend tbotës?
 

Tomka

Anëtar i ri
Sot neser pasneser. Te henen mund te levizesh serish deri ne një lajm te dyte.

Vende tjera që kane marre te njejtat masa, jane Kina dhe Italia.
 

Marla

Let the sea set you free!
Se ça është kjo historia e ndalimit t makinavr private 3 dit dhe a ka ndodh me naj vend tbotës?
kjo është gjeja me idiote që mund te beje një njeri lol

sepse masat e karantinimit te detyrueshem sic po e ben bota është o lejohen o slejohen me dale njerezit nga shtepia per 1 afat te pacaktuar. po kjo 3 ditshi dmth mos dilni per fundjave. Mgjate kam idene që dhe nga e hena e tutje do jete i njejti urdher.

do lejohen levizjet vetem per personat e autorizuar që punojne ne insitucione që jane funksionale ne gjendje emergjence si dhe marketet farmacite.

Nuk është koha te injorojme karantinimin, Situata është keq ne gjithe boten.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Sot neser pasneser. Te henen mund te levizesh serish deri ne një lajm te dyte.

Vende tjera që kane marre te njejtat masa, jane Kina dhe Italia.
Ça do parandaloj kjo për 3 dit?Se nuk e kuptoj dmth?
Dhw italia mos dizinformo lejon makinat private 1 person në makinë.
 

Katil

Antarë i Respektuar
kjo është gjeja me idiote që mund te beje një njeri lol

sepse masat e karantinimit te detyrueshem sic po e ben bota është o lejohen o slejohen me dale njerezit nga shtepia per 1 afat te pacaktuar. po kjo 3 ditshi dmth mos dilni per fundjave. Mgjate kam idene që dhe nga e hena e tutje do jete i njejti urdher.

do lejohen levizjet vetem per personat e autorizuar që punojne ne insitucione që jane funksionale ne gjendje emergjence si dhe marketet farmacite.

Nuk është koha te injorojme karantinimin, Situata është keq ne gjithe boten.
Dua që ktu të japi një përgjigje doktoresha e shkencave @Moonlight dhe të studioj kte rast në mënyrën më të detajuar si votdhënëse historike e ktij t çmenduri që gjith po i çmend..
 
  • Haha
Reactions: NGU

Tomka

Anëtar i ri
Ça do parandaloj kjo për 3 dit?Se nuk e kuptoj dmth?
Nuk është se ky 3 diteshi do zhduke virusin, por sensibilizon me shume njerezit që ta marrin seriozisht.
Vendet dhe ekonomite e botes po paralizohen nga ky virus, që nenkupton rrezikun e ka te madh.
 

Marla

Let the sea set you free!
Dua që ktu të japi një përgjigje doktoresha e shkencave @Moonlight dhe të studioj kte rast në mënyrën më të detajuar si votdhënëse historike e ktij t çmenduri që gjith po i çmend..

mendoj që seshte koha per politike

është koha te mendojme per veten dhe familjaret tane. Mos ki shprese nga spitalet jo vetem shqiptare po te asnje vendi te botes te te sheroje.

rri ne shpi 2-3 jave. Me mire stop normalitetit 3 jave sesa te shohesh tmerr me sy apo edhe te ndodhe me e paimagjinueshmja.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Nuk është se ky 3 diteshi do zhduke virusin, por sensibilizon me shume njerezit që ta marrin seriozisht.
Vendet dhe ekonomite e botes po paralizohen nga ky virus, që nenkupton rrezikun e ka te madh.
Po pse loj tduket tndalosh makinat private kur mund kesh 100 halle?
Ka pas aq koh per sensibilizim,
mendoj që seshte koha per politike

është koha te mendojme per veten dhe familjaret tane. Mos ki shprese nga spitalet jo vetem shqiptare po te asnje vendi te botes te te sheroje.

rri ne shpi 2-3 jave. Me mire stop normalitetit 3 jave sesa te shohesh tmerr me sy apo edhe te ndodhe me e paimagjinueshmja.
po jam i qartë unë për sistemin e beqës....po makinat private është çmenduri...si do kryhen hallet...
 

Marla

Let the sea set you free!
nese ke hall lajmero 129 ose 127 te shoqerojne ata me makinat e tyre

edhe 1 dicka që sme ben sens

ne kushte te tilla pse vetem 1 numer telefoni 127 per te ardhur ne ndihme njerzve. Nese telefonatat ne dite jane 1500 e siper ai telefon del gjithmone i zene.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
nese ke hall lajmero 129 ose 127 te shoqerojne ata me makinat e tyre

edhe 1 dicka që sme ben sens

ne kushte te tilla pse vetem 1 numer telefoni 127 per te ardhur ne ndihme njerzve. Nese telefonatat ne dite jane 1500 e siper ai telefon del gjithmone i zene.
Po pse funksionon kjo ? që te vine te shoqerojne ne dyqan fjala vjen?
 

Katil

Antarë i Respektuar
Personat që janë ndaluar kanë qenë të gjithë të pajisur me akreditimin?

Drejtori i qarkullimit rrugorë: “Pjesa më e madhe të akredituar, një pjesë e vogël të pa pajisur duke pasur urgjenca dhe transportin e njerëzve familjarë, kur s’kanë pasur emergjenca është bërë shoqërimi në komisariate edhe i automjeteve për verifikimin e saktë dhe do operohet edhe me gjobë sipas Kodit Rrugor për shkeljen e gjithë asaj cfarë është thënë”.
_________________________________________
Po ka njerëz që s hapin fare televizor sepse sduan të dëgjojnë të çmendurin që ka fillu tdali 3 herë në ditë të flas për 80% që do i preki,dhe ky do ha gjobë?
 
Last edited:

Katil

Antarë i Respektuar
nese ke hall lajmero 129 ose 127 te shoqerojne ata me makinat e tyre

edhe 1 dicka që sme ben sens

ne kushte te tilla pse vetem 1 numer telefoni 127 per te ardhur ne ndihme njerzve. Nese telefonatat ne dite jane 1500 e siper ai telefon del gjithmone i zene.
Dua t shkoj në shkodër kam lo 1 takim,jam në negociata pëe t fillu punë,tço shteti me makin?🙄

E kuptoni që ky vendim është çmenduri
 

Katil

Antarë i Respektuar
Tani e gjete me fillu pune ti ?
Ik mbyllu ne shpi dhe rri ketu ne Fv bej gallate :p
Se kam për vete por marr shembuj,se çlloj idiotsie është vendimi i makinave private,është manjakëri nfakt,sdi ti japi vet makinës ai e gjen shansin me tall trrapin me gjith!
 

Monique

Staf në FV.AL
Papergjeshmeri që ne llogjike shoh ne kte teme
Ia pafshi hajrin me kto pyetje pa lidhje!
Apo karantine hesapi e skeni cbeni
 

Katil

Antarë i Respektuar
Kur mendon me logjikën e nënshtrimit nuk kam dyshim që papërgjeshmëri do shohësh,sepse ske si,smund shohësh përtej..
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Se kam për vete por marr shembuj,se çlloj idiotsie është vendimi i makinave private,është manjakëri nfakt,sdi ti japi vet makinës ai e gjen shansin me tall trrapin me gjith!
Katil edhe ketu lejohesh te dalesh jashte comunes tende..nese ke shtepine tende,punen ose spital.

Ti ske asnje nga keto
 

Vie

A+A=&
Sa mora një lajm nga ministria e brendshme erdhi me pa që do mbyllin kufijte me zvicren dhe Gjermanin .
Un kisha plan te Ikja pikerisht sa te dal nga ktu se atje Bej shopping, courses, ski . Pichine étc .
Ishalla spo mbyllin dhe aéroportin se pastaj i bie vertet me bo burg pa afat.
E then ndryshe ca c’est vraiment une vie de Merde.
 
Last edited:

Katil

Antarë i Respektuar
Katil edhe ketu lejohesh te dalesh jashte comunes tende..nese ke shtepine tende,punen ose spital.

Ti ske asnje nga keto
Ktu slejohet as me shku në market me makin private,ky është coramavirus më vete..
 

Tomka

Anëtar i ri
@Tomka si je ti?
Si po e kalon diten mbyllur?:p
Bored..😛
Por ca me bo. E kom nis me telefonata që me mjes, rob që kisha 1 vit pa fol ne telefon, dmth e ka një tmire dhe kjo mbyllja se kujtohemi per njeri tjetrin 😊.

Nga ty cthuhet?
Ai Borisi juj kur do marre masa, apo kur te shemben njerzit rrugeve lol
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Kur mendon me logjikën e nënshtrimit nuk kam dyshim që papërgjeshmëri do shohësh,sepse ske si,smund shohësh përtej..
Cte them
Mua nuk me pelqen mentaliteti I kundershtimit pa nevoje!
Rri ca dite pa xhiru Gomat se nuk u be qameti:p
 

Katil

Antarë i Respektuar
Dil pra zgjidh hallet.
Un kam dal,edhe me zor po pres tmndali shteti se i kam përgatit kamerat,më shihni ke profili i atij që përhap paknik nesër.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Cte them
Mua nuk me pelqen mentaliteti I kundershtimit pa nevoje!
Rri ca dite pa xhiru Gomat se nuk u be qameti:p
Un sjam në dijeni të ktij lajmi.Sapo erdha në bregdet po shojoj tani.Pres përballje me shtetin në kthim.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Bored..😛
Por ca me bo. E kom nis me telefonata që me mjes, rob që kisha 1 vit pa fol ne telefon, dmth e ka një tmire dhe kjo mbyllja se kujtohemi per njeri tjetrin 😊.

Nga ty cthuhet?
Ai Borisi juj kur do marre masa, apo kur te shemben njerzit rrugeve lol
E shef cdo e keqe e ka një te mire
Te pakten positive thinking helps 😊

Une jam ne shtepi
Working from home gjasme :p

Borisi e ka mare cik me avash
Po kritikohet që nuk mbyll shkollat
Po ndjek petition online lol
Der nga data 20 nuk mendon ti mbylli
I’m not sure
 
Top