• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Do e nderronit Fene apo Kombesine?

 • Do nderroja Kombesine per te ruajtur Fene

  Votat: 10 45.5%
 • Do nderroja Fene per te ruajtur Kombesine

  Votat: 12 54.5%

 • Totali i votuesve
  22

Marla

Never say never, never say forever!
Nga halli ça nuk nderrojne njerezit kshu qe varet si vin rrethanat/jeta.
Idem mendoj e une deshire kam mos ndroj asgje por mundesite varet si te vijne.

Mgjate shyqyr kombesia nuk nderrohet per sa kohe qe shkruan vendlindja Shqiperi mbetesh kudo shqiptare pavarsisht nenshtetesise tjeter qe kam/ke.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Si kan ardh kohet duhet kalu ne fene druide e kombsine katundi aty poshte.. :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Idem mendoj e une deshire kam mos ndroj asgje por mundesite varet si te vijne.

Mgjate shyqyr kombesia nuk nderrohet per sa kohe qe shkruan vendlindja Shqiperi mbetesh kudo shqiptare pavarsisht nenshtetesise tjeter qe kam/ke.
Kombesia nuk nderrohet por raste ka plot ku njerezit jane detyruar te deklarojne qe i perkasin nje kombesie tjeter per te perfituar azil politik per shembull, kshu qe nga halli e kane mohuar kombesine e tyre. E di qe s'eshte e njejta gje per cfar po flitet ktu, por sa per muhabet :D
 

Marla

Never say never, never say forever!
Kombesia nuk nderrohet por raste ka plot ku njerezit jane detyruar te deklarojne qe i perkasin nje kombesie tjeter per te perfituar azil politik per shembull, kshu qe nga halli e kane mohuar kombesine e tyre. E di qe s'eshte e njejta gje per cfar po flitet ktu, por sa per muhabet :D
E pra ne shqiptaret te vetmin deklarim "rreme" qe kemi bere kemi thene jemi kosovare pershembull por prap kosovaret jane shqiptar pra ktu e kisha muhibetin lool
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
@Marla ke kalu me andej nga Prizreni apo ce do? :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
E pra ne shqiptaret te vetmin deklarim "rreme" qe kemi bere kemi thene jemi kosovare pershembull por prap kosovaret jane shqiptar pra ktu e kisha muhibetin lool
besa ka ndodh se kan then dhe jemi egjiptas rom ashkali ,vetem mi ba dukumentat,por ne fund prap shqiptar🤦‍♀️😝
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Ce dua mbarova pune u deklarova kosovare e kapa britishin ne pakete 2 cp lol
pranaj pyta se isha ne dileme e kape apo te kapi... :p :p
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

NGU

Wild child full of grace 💫
Yhh edhe sa para nesh kane thene qe nk e ndrojne? Nese nk ndodh nga qejfi nga zori po e po.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Fe s'kemi ne se me ate brume jena rrit, kombesine po na dhane 300 evro grikrit do benjem taljan. :p
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
E pra ne shqiptaret te vetmin deklarim "rreme" qe kemi bere kemi thene jemi kosovare pershembull por prap kosovaret jane shqiptar pra ktu e kisha muhibetin lool
Edhe kur i marrin shqiptaret ne intervist si e ka kosova flamurin thojn si tonin 😂😂
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
ncuq. asnje
 

Isabel

Antarë i Respektuar
Temë shumë interesante,por do ishte më mirë të trajtonim 2 tema në vënd të një për faktin e thjeshtë se s'mund të përdorim të njëjtin metër për të argumentuar të dy këto ndryshime të mëdha.
Në opinionin tim, kombi qëndron mbi gjithçka,tejkalon identitetin fetar dhe atë familjar(në rastin kur jemi martuar me të huaj). Identiteti kombëtar ,veçanërisht për ne shqiptarët, që jemi gjithmonë në momente delikate për vetë historinë dhe pozitën tonë gjeografike,ku po përpiqemi gjithashtu të përqafojmë realitete europiane ,duhet të jetë mbi të gjitha.
Në lidhje me ndryshimin e fesë, kam rezervat e mia,por duke qenë se feja është çështje subjektive e gjithsecilit ,respektoj vullnetin e gjithkujt; rëndësi ka të respektojmë ,duam dhe pranojmë ata që janë ndryshe nga ne.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Jam krenare qe jam muslim dhe qe jam shqiptare🇦🇱🕋

ps..qysh bre me ba shqiponjen😝😝
 
Top