• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Djemte Ju Pergjigjen Pyetjeve Tuaja

Status
E mbyllur për postime të tjera.

alfonci

Veri investigatio
Pershendejte te gjithe vizitoreve te kesaj teme. Inisjativa ime ne kete teme eshte qe femrat ne Fv te kene mundesi te pyesin djemte per pyetje qe ndoshta kane menduar, biseduar por akoma kerkojne te dine qendrimin e djemve ne ate ceshtje. Ketu eshte mundesia qe ju te biesdoni direkt me djemte e forumit, fatmiresisht te gjithe jemi mjaft te hapur dhe te paturp.

Ja ku eshte mundesia e vajzave te dine me shume per seksin tjeter.

Shfrytezojeni!!!
 

alfonci

Veri investigatio
Djemte Ju Pergjigjen Pyetjeve Tuaja

Pershendejte te gjithe vizitoreve te kesaj teme. Inisjativa ime ne kete teme eshte qe femrat ne Fv te kene mundesi te pyesin djemte per pyetje qe ndoshta kane menduar, biseduar por akoma kerkojne te dine qendrimin e djemve ne ate ceshtje. Ketu eshte mundesia qe ju te biesdoni direkt me djemte e forumit, fatmiresisht te gjithe jemi mjaft te hapur dhe te paturp.

Ja ku eshte mundesia e vajzave te dine me shume per seksin tjeter.

Shfrytezojeni!!!
 

inushja2

preshevare
Pershendetje alfonci dhe si zakonisht me pelqejn temat qe hap ...

Do doja tju pyesja: Sa gjat mund te duroni pa ber dashuri , ti perballoni cdo lloj provokimi apo tundimi vetem evetem qe ti qendroni besnik te dashures, apo e keni me te leht qe te mos frenoheni sepse "ajo' ska per ta mar vesh kurre ?!

P.S Fillova me pyetje pak te nxeht ndoshta, po ska gje me falet , eshte ver! lol
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Po tashi... 1 jav edhe rri me icik siklet t`modh per me shum se di
Pastaj tradhetin se kam ne gjak lshuqe se kam bo nej her ..
 

alfonci

Veri investigatio
Pse djemte kerkojne vetem sex?
Per asgje tjeter me shume ne qelizat e meshkujve nuk ka vend sesa per seks...
Thjeshte natyrale, ne nje lidhje nje cun nuk do te ndihej i plotesuar dhe s'do ta quante si lidhje te vertete nese nuk kane mardhenie seksuale.

Se paku ne e shprehim ate qe e ndjejme persa i perket seksit :)
 

inushja2

preshevare
Pyetja nr 2.

A mendoni se eshte shume normale qe ta ndihmoni partneren edhe ne punet e perditshme te shtepis, psh ndonjeher te gatuani ju, duke e ditur se femrave u pelqen jasht mase te gatuaj partenri per te ?
Ju duket vetja "me pak mashkullor" ose thjesht modern?
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Po tashi... 1 jav edhe rri me icik siklet t`modh per me shum se di
Pastaj tradhetin se kam ne gjak lshuqe se kam bo nej her ..
Si shume ..... mmmmmmmmm

Ky sikleti nuk ju nda.

Nuk e di eshte nje antare dorjana po ku je mi goc nuk je duk fare :p :p :p

Per asgje tjeter me shume ne qelizat e meshkujve nuk ka vend sesa per seks...
Thjeshte natyrale, ne nje lidhje nje cun nuk do te ndihej i plotesuar dhe s'do ta quante si lidhje te vertete nese nuk kane mardhenie seksuale.

Se paku ne e shprehim ate qe e ndjejme persa i perket seksit :)
ok po pse i jepni me shuem rendesi kesaj gjeje?
 
Last edited by a moderator:

alfonci

Veri investigatio
Pershendetje alfonci dhe si zakonisht me pelqejn temat qe hap ...

Do doja tju pyesja: Sa gjat mund te duroni pa ber dashuri , ti perballoni cdo lloj provokimi apo tundimi vetem evetem qe ti qendroni besnik te dashures, apo e keni me te leht qe te mos frenoheni sepse "ajo' ska per ta mar vesh kurre ?!

P.S Fillova me pyetje pak te nxeht ndoshta, po ska gje me falet , eshte ver! lol
varet nga personi, deshira per te rezistuar por ne te vertete meshkujt jane shume "te dobte" persa i perket provokimeve. Jane te rralle ato qe mund t'iu rezistojne atyre provokuese. Nje element shume i rendesishem eshte qe meshkujt nuk mund te bien pre e cdo femre, duhet ta pelqejne ate, duhet te ndjejne per te dhe femra ti terheqe sadopak fizikisht.

Shume veshtire te rrish pa kryer mardhenie shume gjate, sikur asgje nuk funksionon ashtu sic duhet kur i rrallon ato.
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Si shume ..... mmmmmmmmm

Ky sikleti nuk ju nda.

Nuk e di eshte nje antare dorjana po ku je mi goc nuk je duk fare :p :p :p
Hahhahaha dorjana e pra e po un e kisha llafin ke sexy qe rri dhe 1 jav se dorjana dihet qe hyn ne pun shpesh e me shpesh :D
 

alfonci

Veri investigatio
ok po pse i jepni me shuem rendesi kesaj gjeje?
thjeshte natyrale me shume sesa dicka qe zhvillohet me kalimin e kohes. Gjate procesit te pubertetit meshkujt arrijne ne "pjekurine" seksuale qe ndikon shume psikologjikisht, fizikisht dhe moralisht. SIkur gjithe uni dhe personaliteti i tyre lidhet diku me te kryerit mardhenie.Per meshkujt sikur e gjithe bota sillet rreth kesaj ceshtjeje por ja qe eshte e vertete.
 

inushja2

preshevare
ok po pse i jepni me shuem rendesi kesaj gjeje?
he mi edhe ti .. mos bej sikur per ne esht em pak e rendesishme LOL LOL

Ndryshimi mes meshkujve e femrave, mendoj une, sa i perket seksit eshte se ne femrat duhet te ndjejm vertet shum per ate njeri.. ta kemi njohur etj etj pa te kalojm ne intimitet ...

kurse meshkujt mjafton nje terheqje fizike dhe kaq..ate duan pastaj ...
 

alfonci

Veri investigatio
Pyetja nr 2.

A mendoni se eshte shume normale qe ta ndihmoni partneren edhe ne punet e perditshme te shtepis, psh ndonjeher te gatuani ju, duke e ditur se femrave u pelqen jasht mase te gatuaj partenri per te ?
Ju duket vetja "me pak mashkullor" ose thjesht modern?
derisa jam larguar nga shqiperia kam qene pak cinik persa i perket kesaj ceshtjeje por tani jam me i hapur dhe mendoj qe duhet dhe eshte vetem se pozitive ndihmesa e mashkullit ndaj partneres. Thjeshte tregon rrespket, perkujdesje dhe dashuri. Fatkeqesisht jo te gjithe e bejne kete.

Meqe eshte e verte cfare eshte rrugzgjidhja me e mire qe beni?
sa me shume te dashura. Nje djale i zgjuar ka dy apo me shume lidhje ne te njejten kohe. Nese nje mbaron ke tjeteren dhe nuk je kurre "bosh." Fatkeqesisht ka nga ato qe sarrijne te kene te dashura dhe e zgjedhin problemin duke perdorur "DORINEN", mastrubojne.
 
Last edited by a moderator:

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Mendon se eshte zgjidhje e duhur te kesh dy te dashura ne nje kohe?

Po nese do ta bente nje vajze ty kete gje? si do te ndiheshe ti?
 

inushja2

preshevare
derisa jam larguar nga shqiperia kam qene pak cinik persa i perket kesaj ceshtjeje por tani jam me i hapur dhe mendoj qe duhet dhe eshte vetem se pozitive ndihmesa e mashkullit ndaj partneres. Thjeshte tregon rrespket, perkujdesje dhe dashuri. Fatkeqesisht jo te gjithe e bejne kete.
Pergjigje e bukur .. i bie te them te largohen nga shqiperia sa me shum meshkuj ... ;( po kjo thjesht nenkupton kte tjetren..qe rrethi dhe mentaliteti i shoqeris ku jeton me dashje pa dashje te ben rob te saj .. dhe jan per tu duartrokitur te gjith ata/ato qe thyejn mentalitete qe duhen thyer !

citoj ""sa me shume te dashura. Nje djale i zgjuar ka dy apo me shume lidhje ne te njejten kohe. Nese nje mbaron ke tjeteren dhe nuk je kurre "bosh." "

Kurse per mua, kta tipa nuk jan te zgjuar..jan thjesht te PASIGURT ne vetvete se sdo arrijn ta kenaqin partneren ne cdo kuptim ..dhe nga frika se nga casti n cast mund t braktisen ..shikojn gjithmon per "rezerva"
Por duke pas dy njekohesisht .. pakenaqesit do jen akoma me te medhaja te te dya dhe rrezikon qe nga dy te ngelesh pa fare !
 
Last edited by a moderator:

alfonci

Veri investigatio
citoj ""sa me shume te dashura. Nje djale i zgjuar ka dy apo me shume lidhje ne te njejten kohe. Nese nje mbaron ke tjeteren dhe nuk je kurre "bosh." "

Kurse per mua, kta tipa nuk jan te zgjuar..jan thjesht te PASIGURT ne vetvete se sdo arrijn ta kenaqin partneren ne cdo kuptim ..dhe nga frika se nga casti n cast mund t braktisen ..shikojn gjithmon per "rezerva"
Por duke pas dy njekohesisht .. pakenaqesit do jen akoma me te medhaja te te dya dhe rrezikon qe nga dy te ngelesh pa fare !
nje tip aventurier mund t'ia dale mbane me gjera te tilla per nje periudhe disa vjecare. pastaj djem te tille perfshihen ne listen e "ONE NIGHT STAND" qe mendojne vetem per nje nate, per nje mardhenie dhe vetem per te sotshmen, e nesermja vjen vet.

Po shume mire, edhe cunat e tille s'do te shpenzonin shume kohe pas nje vajze si ju, pasi jeni e veshtire per tu "thyer". Thjeshte mund te konsideroheni si e pamundur per lidhje te tilla dhe kerkojne sa me shume te menjanohen, pasi me ose pa dashje nje tipi jot mund te fuse ne linjen e lidhjes serioze dhe shume djem nuk e duan kete sidomos rreth te 20-ve.

Mendon se eshte zgjidhje e duhur te kesh dy te dashura ne nje kohe?

Po nese do ta bente nje vajze ty kete gje? si do te ndiheshe ti?
Mbase mund te mos jete e duhura por do te thoja qe eshte praktike. Nga mosha 18-24 mund te jete shume e perdorur sidomos ne vendet evropjane. Po thjeshte mendoje keshtu ti: C'fare tjeter do te kerkonte nje vajze qe te provokon ne nje klub nate qe eshte pothuajse e zveshur? Pergjigja e cunit e thjeshte, efikase dhe e pranueshme. Nihesh me te, kerce, coje ne motel, shtepi ose edhe makine. Nese te pelqen e mban edhe per ndonjehere tjeter, nese jo thjeshte e harron, dhe ne mengjes thua kam bere qef mbreme dhe kaq.

Varet se kush do ma bente kete gje. Jeta me ka mesuar qe te mos besoj shume tek te tjeret e aq me pak tek nje partnere. Thjeshte do e prisja, ndoshta reagimi i pare imi s'do te ishte per tu pershendetur por do i jepja fund pergjithmone dhe ti keroje te me harroje.
 
Last edited by a moderator:

Angel_Devil

Themelues i Forumit
mbase mund te mos jete e duhura por do te thoja qe eshte praktike. Nga mosha 18-24 mund te jete shume e perdorur sidomos ne vendet evropjane. Po thjeshte mendoje keshtu ti: C'fare tjeter do te kerkonte nje vajze qe te provokon ne nje klub nate qe eshte pothuajse e zveshur? Pergjigja e cunit e thjeshte, efikase dhe e pranueshme. Nihesh me te, kerce, coje ne motel, shtepi ose edhe makine. Nese te pelqen e mban edhe per ndonjehere tjeter, nese jo thjeshte e harron, dhe ne mengjes thua kam bere qef mbreme dhe kaq.

Varet se kush do ma bente kete gje. Jeta me ka mesuar qe te mos besoj shume tek te tjeret e aq me pak tek nje partnere. Thjeshte do e prisja, ndoshta reagimi i pare imi s'do te ishte per tu pershendetur por do i jepja fund pergjithmone dhe ti keroje te me harroje.
po alfons po po ta bente nje femer ty ket gje qe te bente qef sic thua ti ti do te thoje ajo k----va apo e kam gabim ???? Atehere cmund te mendojne femrat per nje xhest te tille qe je vk apo jo dhee ke gabim partneres duhet ti japesh besim sepse eshte e kote te kesh partnere dhe te rrish me frike me mire rri pa gje fare
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pyetja nr 2.

A mendoni se eshte shume normale qe ta ndihmoni partneren edhe ne punet e perditshme te shtepis, psh ndonjeher te gatuani ju, duke e ditur se femrave u pelqen jasht mase te gatuaj partenri per te ?
Ju duket vetja "me pak mashkullor" ose thjesht modern?
Shume normale. Mendoj qe me takon edhe mua t'i ndihmoje asaj ne cdo aspekt sipas mundesive. Punet duhet te jene reciproke & te barabarta (keshtu mendoj).

Mendon se eshte zgjidhje e duhur te kesh dy te dashura ne nje kohe?

Po nese do ta bente nje vajze ty kete gje? si do te ndiheshe ti?
Nuk eshte zgjedhje e duhur. Ajo eshte cilesi e avanturistit.

Kuptohet qe nuk do te ndihesha mire. Shit happens, life goes on (Por jo më me të :D)
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top