• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ditari...

ssokoll

Release Yourself
une kam pasur shkruajtur nje ditar prej klases se 4 deri te 7 pastaj ma gjeti nena dhe filloi te pyeste per gjithcka qe kisha skruar...
 
Titulli: Ditari....

une kam ditarin qe 10 vjet prej se jom hin ne klase te pare e kam ditari dhe me pelqen te baj shenime per jeten ton
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ditari....

une kam ditarin qe 10 vjet prej se jom hin ne klase te pare e kam ditari dhe me pelqen te baj shenime per jeten ton
Kujtohu me mire, mos ndoshta ka 15-vjet qe shkruan ne ditar lol...

Une psh ne Dite+ar, shkruaja vetem naten hahah
 

inushja2

preshevare
Titulli: Ditari....

Ditar kam mbajtur qe qe 16 vjeqe ... Per mua ditari nuk ishte "dicka" ku te shkruaja kujtimet e mia per t mos i harruar, pa dyshim se shum momente , te bukura apo te hidhura keto i kemi ne kujtesen tone, ku sado pluhuri i harreses ti mbuloj , nuk arrin ti zhduk..
Por une e kam perdorur ditarin me shume per t shkruar aty gjithcka qe mua me ka bluar ne kok...kam shkruar sa her kam pas emocione te forta dhe ka qene vendi , ndonjeher edhe "miku" me i sigurt dhe me i pa paragjykueshem me t "cilin" jam ndjer thjesht FREE per te hedh aty mendime ndonjeher edhe te cuditshme
Pasi kam shkruar jam ndjer me "lirshem" sikur ai lemsh qe me ziente ne kok e shpirt zhdukej....

Pastaj, eshte vertet shum bukur kur pas shume vitesh "rishikon" veten... kendveshtrimet e tua te atehershme dhe ndryshimet e ndodhura nder vite.... rishikon si nje film ate cka ke len pas dhe sikur riperjeton pothujse te njejtat emocione teksa i lexon...

Me ishte fiksuar me vone, qe mbajtja e nje ditari te sjell fatkeqesi (kjo ndoshta duke lexuar shum romane ne forme ditari ku gjithmon personazhi kryesor perfundon keq) ...dhe keshuqe nuk kam arritur ta flak tutje, por e kam mbyllur ne sirtar dhe rrall...shume rrall e lexoj :)
 

flammableclea

Anëtar i ri
Titulli: Ditari....

Kam tentuar te mbaje ditar kur kam qene e vogel...sepse kete gje e benin dhe shoqet e mia...por se di pse se kam pas me qejf...harroja me shkrujt...kshu qe skam ndonje ditar ne shpi qe mund ta lexoj tani per ndonje kujtim te vecante...:):):)
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Ditari....

UNE AKOMA E MBAJ DITARIN...jam tip qe hapem me te gjithe,dhe x te mos e pasur me ne dem te vetes,i hapem mikut tim ditar...:D
 

inushja2

preshevare
Titulli: Ditari....

une kam ditarin qe 10 vjet prej se jom hin ne klase te pare e kam ditari dhe me pelqen te baj shenime per jeten ton
:lexim: u bera kurioze une tani... fillove te mbaje ditar para apo pasi i mesove shkronjat? loool
apo e ke fjalen per ditarin e msuses ?! LOL
 

sensuu

sweet
Titulli: Ditari....

kur isha ne gjimnaz edhe mbaja ditar..eshte i lezetshem.....une shkruaja vetem momentet e hidhura........tani kur i lexoj ndonjehere,me duket sikur po lexoj ndonje vajze tjeter....sikur nuk jam une ajo qe i kam shkruar.......
me kujtohet kur jam zene njehere me vellain per punen e ditarit.Ai donte ta lexonte se s;ben se ca kisha shkruar......
tani s'e mbaj me ditarin,se jam lodhur duke shkruar te njejtat gjera.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Ditari....

jo skam pasur per te shkruajtur te gjitha ato qe bej gjate nje dite do em duheshin 20 ditare ne vit pastaj un shkruj si komet e pules ate qe do shkruja sdo e kuptoja me :)
 

emmy

Antar Aktiv
Titulli: Ditari....

une nuk kam ditar ne te vertet me pelqen shum te shkruaj
sidomos poezit i dua shum shum dhe shum
 

sensuu

sweet
Titulli: Ditari....

jo skam pasur per te shkruajtur te gjitha ato qe bej gjate nje dite do em duheshin 20 ditare ne vit pastaj un shkruj si komet e pules ate qe do shkruja sdo e kuptoja me :)
ne ditar s'eshte e thene te shkruash cdo dite,shkruan ato momentet me te rendesishme.
 

The_Vampire

Antarë
Dita e pare

Po ju shkruaj ditarin e nje miku tim, i cili ma besoi dhe medoj qe do donte qe ky ditar tu lexento ketu... shpresj qe te keni mirsin dhe ta pranoni dhe ta mirkuptoni.... ju lutem mos e gjykoni.

Dita e pare...

Nuk eshte dita e par e jetes time, normal qe jo po filloj te shkruaj ketu ne ket ditar per diten e pare kur pranova te heq masken, te tregoj si jam ne te vertet...te tregoj at qe fshehet brenda meje, nuk jam penduar per si jam per cfar kam bere...
Nuk jam penduar per cfar kam bere as do pendohem ndonjeher, thjesht ndonjeher kthehet tek une me imazhe dhe force e kalumja ime.
....cdo gje filloj kur isha 19 vjeq nji djal i ri e plot ndjej, i kenaqur me jeten dhe me cdo gje qe kisha, shume krenar per kush isha..
Ne jet cdo gje qe kam dashur e kam marre, nuk kam pritur te me dhurohet por gjithmon kam kerkuar me shume, eksperienca te reja dhe pse jo aventur emocione te forta.
CDO GJE FILLOI ME LUFTEN NE KOSOVE, sa koh ka kaluar qe ather... nje shekull ndoshta ose pak vite nuk e di...
Ishte koha qe imazhe e tregime te tmerrshme vinin deri tek ne, ishte koha e zgjimit te idealeve ose e fundosjes se tyre, ishte koha e Luftes.
Kam udhetuar ne shume kampe me refugjat kam degjuar historit e tyre, kam vuajtur me to per aq sa arrija te vuaj, nuk e kisha provuar skisha si te vuaja si ata... doja nji fjal nje ngushllim per to, nuk arrija vetem belbezoja e fjalet me mesnin ne gryk, ska ma tmerr ska ma hall mas me mujt me than nje fjal, urrejtja te errson syte, te ben te forte hah te afron ne zgjellje te renda ose te con drejt fatit tend.
Fati im ishte lufta, aty ku farketohet shpirti njerzor dhe fshehet per ti len vend forces dhe mbijeteses.
Kam degjuar ose lexuar qe kur zbarkuan aleatet ne Normandi ne valen e pare te sulmit vendosen ushtaret e rinj 19 vjeqaret se vetem ato mund te arrinin te kapnin pozicionet e fortifikuara, vetem ato mund te perbuznin vdekjen ashtu ishte edhe ne aty ku shkova une, por mosha ne nje lufte me ideale tregohet ne moshen e shpirtit qe ke, jo ne vitet qe mban e aty kishte burra me fmi me shpirt 19 vjeqaresh..
 
Titulli: dita e pare

Po ju shkruaj ditarin e nje miku tim, i cili ma besoi dhe medoj qe do donte qe ky ditar tu lexento ketu... shpresj qe te keni mirsin dhe ta pranoni dhe ta mirkuptoni.... ju lutem mos e gjykoni.

Dita e pare...

Nuk eshte dita e par e jetes time, normal qe jo po filloj te shkruaj ketu ne ket ditar per diten e pare kur pranova te heq masken, te tregoj si jam ne te vertet...te tregoj at qe fshehet brenda meje, nuk jam penduar per si jam per cfar kam bere...
Nuk jam penduar per cfar kam bere as do pendohem ndonjeher, thjesht ndonjeher kthehet tek une me imazhe dhe force e kalumja ime.
....cdo gje filloj kur isha 19 vjeq nji djal i ri e plot ndjej, i kenaqur me jeten dhe me cdo gje qe kisha, shume krenar per kush isha..
Ne jet cdo gje qe kam dashur e kam marre, nuk kam pritur te me dhurohet por gjithmon kam kerkuar me shume, eksperienca te reja dhe pse jo aventur emocione te forta.
CDO GJE FILLOI ME LUFTEN NE KOSOVE, sa koh ka kaluar qe ather... nje shekull ndoshta ose pak vite nuk e di...
Ishte koha qe imazhe e tregime te tmerrshme vinin deri tek ne, ishte koha e zgjimit te idealeve ose e fundosjes se tyre, ishte koha e Luftes.
Kam udhetuar ne shume kampe me refugjat kam degjuar historit e tyre, kam vuajtur me to per aq sa arrija te vuaj, nuk e kisha provuar skisha si te vuaja si ata... doja nji fjal nje ngushllim per to, nuk arrija vetem belbezoja e fjalet me mesnin ne gryk, ska ma tmerr ska ma hall mas me mujt me than nje fjal, urrejtja te errson syte, te ben te forte hah te afron ne zgjellje te renda ose te con drejt fatit tend.
Fati im ishte lufta, aty ku farketohet shpirti njerzor dhe fshehet per ti len vend forces dhe mbijeteses.
Kam degjuar ose lexuar qe kur zbarkuan aleatet ne Normandi ne valen e pare te sulmit vendosen ushtaret e rinj 19 vjeqaret se vetem ato mund te arrinin te kapnin pozicionet e fortifikuara, vetem ato mund te perbuznin vdekjen ashtu ishte edhe ne aty ku shkova une, por mosha ne nje lufte me ideale tregohet ne moshen e shpirtit qe ke, jo ne vitet qe mban e aty kishte burra me fmi me shpirt 19 vjeqaresh..
Dite normale, mendime te zakonshme si gjithe njerezit...Te shohim nese vazhdon metej..
 

AjSi

...
Po kam pas mbajtur dikur qe kur isha ne klase te 8...
Madje tani qe mu kujtua po shkoj ta kerkoj ...Per momentin nuk mbaj as nuk kam kohe as nuk me terheq me deshira..

Gjithsesi me duket gje e bukur te mbash nje ditar ne kohet e gjimnazit qe kur te rritesh te pakten ti kesh akoma ato kujtime :)
 

bd13

Anëtar i ri
princesha ide e bukur kjo e ditarit,un kam mbait ditar der ne klas te 8 ateher kur fillova te elqeja nje vaiz, por jo se shkruaja dit per dit por nganjehe dhe cfar mbaja mend, por shkrimin ekam te mir ama jo si angel hahahhaha,dhe ate ditar e kambait me vete dhe kur kam arth ne angli, megjithse kam qe dhe per shum koh ne itali dhe holland,por me vjen per te qeshur vertet kur lexon ato gjerat qe te vinin ne mend kur isha adolishent dhe ato poezit adolishente.
 

cat-woman

Une jam.....
ditar kam pasur qe sa fillova te shkruaj dhe vazhdoj te kem....kete e kam nga babi im se dhe ai ka mbajtur ditar...dhe ja erdhi nje moment qe ai iku shume i ri nga jeta dhe ulem dhe e lexoj ditarin e tij shkoh shkronjat e tij datat ngjarjet dhe me duket sikur mi tregon i ulur ne kolltukun e tij......prandaj dhe une mbaj ditar te tregoj ato gjera qe ndoshta nuk i shpreh dot tek te tjeret apo ato qe me ndodhen ne jeten e perditshme...ndoshta nje dite dikush do doje ti lexoje.........
 
Top