• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dita e Pavarësisë, mesazhet e Metës për klasën politike shqiptare

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Dita e Pavarësisë, mesazhet e Metës për klasën politike shqiptare
meta-7.jpg

Në Pallatin e Brigadave, sot në mbrëmje, u zhvillua pritja shtetërore e organizuar nga Presidenti Ilir Meta me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Presidenti Ilir Meta, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, kryeministri Edi Rama, ministra të kabinetit qeveritar, si dhe ambasadorë dhe personalitete të huaja të ftuara për festat e flamurit.

Gjatë fjalës së tij në këtë ceremoni, Presidenti Ilir Meta u ndal dhe në problematiket kryesore të vendit. “Kremtojmë kryefestën tonë kombëtare. Historia është një kujtesë për brezat, për mos t’u harruar. Vepra e Skënderbeut është sa shqiptare aq dhe Europiane. Funksionimi i shtetit kërkon dialog të qëndrueshëm. Emigracioni, këmbanë alarmi për klasën politike’, tha presidenti Meta në fillim të fjalës së tij.
G.shqip
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
U shofshi! A nuk e bere kete urim ne fjalim?!

Dalte prej ketij populli 1 Skenderbe qe tu prese kokat ketyre ne parlament e pastaj 1 Ismail qemal, 1 isa, 1 vehbi, 1 toptan qe t'bejne shtet! Ndoshtaaa atehere edhe mund te behemi!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
haha presidentet qe kemi, me hanger buken me krip….. qe 105vjet shtet, dhe asnje arritje ne baze te viteve ne qindra… t`iu vije turp.
 
Top