• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Diskutim mbi redaktimin e krijimeve!

Daisy

Anëtar i Respektuar
Une aq sa kam lexuar ne
Pelqejne ashtu si cik te “hallakatura”
Tjetri ka shprehur ate qe ndjen, ashtu sic di ai/ajo
Nese dikujt I vret syte big deal

Ja kjo eshte arsya pse une nuk sjell perlat e mia sepse shkruaj si me qene prej Kukesi lol lol
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Une aq sa kam lexuar ne
Pelqejne ashtu si cik te “hallakatura”
Tjetri ka shprehur ate qe ndjen, ashtu sic di ai/ajo
Nese dikujt I vret syte big deal

Ja kjo eshte arsya pse une nuk sjell perlat e mia sepse shkruaj si me qene prej Kukesi lol lol
Une qesha por pa aprovuar diskriminimin qe u ke bere kuksianeve😝😂😂😂😂😂
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Une aq sa kam lexuar ne
Pelqejne ashtu si cik te “hallakatura”
Tjetri ka shprehur ate qe ndjen, ashtu sic di ai/ajo
Nese dikujt I vret syte big deal

Ja kjo eshte arsya pse une nuk sjell perlat e mia sepse shkruaj si me qene prej Kukesi lol lol
Po ti me sill i here , se bo vaki kjo e kuksit eshte thjesht mendimi yt...
Nje mendim i dyte e ben pikturen e plote :p
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Po ti me sill i here , se bo vaki kjo e kuksit eshte thjesht mendimi yt...
Nje mendim i dyte e ben pikturen e plote :p
Pale ti lexosh ti pastaj
Do me dekurajosh totalisht shpirtin tim poetik :p

Pertej shakase nganjehere dhe “gabimet” Kane lezetin e vet... tregon sa real eshte ajo qe ke shprehur:)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Te lexosh krijime me gabime gramatikore normal te vret syte dhe s'ka asgje te bukur aty. Madje nuk tregon as gjendjen emocionale te krijuesit por deshmon totalisht 1- panjohurite e tij te sakta ne gjuhen letrare, ose edhe kohen jo ne dispozicion per te edituar krijimin e tij. (ndoshta tek te dyja arsyet perfshihem dhe une ndaj te mos preket asnje me kete qe thashe)

Per te dyja rastet nuk ke pse editon asgje, sepse anetaret nuk vleresohen vetem per emocionin por dhe per aftesite e tyre ne shprehi te duhur apo gabuar. Ama dhe nqs gabimet jane per arsye kohe, kur konkurenti s'ka kohe per redaktim te krijimit, serish eshte problem i tij.

Me pak fjale si lexuese do doja dicka te kuruar normalisht, ama parimisht duke qene se eshte konkurs nuk me duket me vend nderhyrja!
Akoma me shkurt: Jo!
Peace & Love
^_^

p.s E vleresoj jashtezakonisht perpjekjen e Monit per te dhene me te miren e konkursit! Nje Bravo!
 

Frank

Play!
Ju lexova çik neper rreshta komentesh dhe:

Ideja eshte qe:

Po si mor nje, po nje i vetem te kete kuptuar qellimin e temes?! Wtf!!!

Pastaj thoni qe ofendohemi se flas cik ashper, po kujt i plasi!

Example: Nese X anetar ka shkruar nje fjali: Bubi eshte ai shpend i cili fle diten dhe zgjohet naten.
Fjala Bubi a mund te korrektohet ne Bufi??????
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ju lexova çik neper rreshta komentesh dhe:

Ideja eshte qe:

Po si mor nje, po nje i vetem te kete kuptuar qellimin e temes?! Wtf!!!

Pastaj thoni qe ofendohemi se flas cik ashper, po kujt i plasi!

Example: Nese X anetar ka shkruar nje fjali: Bubi eshte ai shpend i cili fle diten dhe zgjohet naten.
Fjala Bubi a mund te korrektohet ne Bufi??????

Ashtu pra, Bubi ta leri dhe ne te gjithe kuptojme se ai qe e ka shkruar eshte Buf!
C'a ka ketu iher!
:D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Drejt me thene mendoj qe kjo e drejt i perket Monit,sepse ajo e drejton si konkurs,ajo merr persiper shume gjera qe s`jane te lehta tek letersia,si ta shohi te arsyeshme me derguesit.
Por gjithesesi edhe tema ketu mire qe eshte hapur se merren mendime.
Ama,Gjithnje kam qene e mendimit qe drejtuesit e konkurseve te kene nje pavarsi ne menaxhimin e tyre,jo per gje por nuk eshte e lehte ti drejtosh dhe menaxhosh.
Dhe shume mendje si ndjek dot nejriu ne te tilla raste.
 
Top