• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Diskutim mbi redaktimin e krijimeve!

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
As ne bashkepunim me autorin?
Fjalet dhe konteksi sduhen prekur. Ky eshte mendimi I’m, nqs bashkepunoni ne krijimin e tyre atehere vendosni teksti filan fisteku editori filanka..:)
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Fjalet dhe konteksi sduhen prekur. Ky eshte mendimi I’m, nqs bashkepunoni ne krijimin e tyre atehere vendosni teksti filan fisteku editori filanka..:)
Me fal ti lexon cfare kam shkruar qe ne krye, apo e bere si puna asaj ,hajde bejme cik oponence lol
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Me fal ti lexon cfare kam shkruar qe ne krye, apo e bere si puna asaj ,hajde bejme cik oponence lol
Une jam kunder cdo gjeje qe shkruan ti jo per oponence Po per pol... lol lol lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Redaktimi i tyre duhet te behet vetem nese bien dakort krijuesit.
Por korektimi apo editimi apo si te doni quajeni,duhet bere me shume kujdes,dhe nuk eshte aspak dicka e lehte,pasi nje fjale brenda nje fjalie nese ndryshohet,shpesh here ndryshon shija,kuptimi dhe ajo cfare do te percjell autori.
Por si perfundim kjo ngelet ne mes derguesit dhe drejtuesit te konkursit.
Nese bien dakort is ok.
Nese jo, autori duhet te kete te drejte ta vendose krijimin e ti sic e dergon.
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Redaktimi i tyre duhet te behet vetem nese bien dakort krijuesit.
Por korektimi apo editimi apo si te doni quajeni,duhet bere me shume kujdes,dhe nuk eshte aspak dicka e lehte,pasi nje fjale brenda nje fjalie nese ndryshohet,shpesh here ndryshon shija,kuptimi dhe ajo cfare do te percjell autori.
Por si perfundim kjo ngelet ne mes derguesit dhe drejtuesit te konkursit.
Nese bien dakort is ok.
Nese jo, autori duhet te kete te drejte ta vendose krijimin e ti sic e dergon.
Patjeter qe askush nuk detyron askend te bej te kunderten.
ne fakt ju te vjeterve duke qene se jua njoh edhe mendimin (referuar viteve me te hershem) duhet tua kisha bere HIDE kete teme.
Ideja eshte , se ju as lexoni jo,...nese nje fjali ndertohet gabim, pra ska kuptim per nga menyra si eshte ndertuar, sigurisht behet ndryshimi nese krijuesi eshte dakort.
Sa here te kam pyetur per ndryshime te tilla? Dhe kur ke insituar ta lije sic e kishe shkruar, as une skam ndryshuar gje...
Besoj isha e qarte

Faleminderit
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Patjeter qe askush nuk detyron askend te bej te kunderten.
ne fakt ju te vjeterve duke qene se jua njoh edhe mendimin (referuar viteve me te hershem) duhet tua kisha bere HIDE kete teme.
Ideja eshte , se ju as lexoni jo,...nese nje fjali ndertohet gabim, pra ska kuptim per nga menyra si eshte ndertuar, sigurisht behet ndryshimi nese krijuesi eshte dakort.
Sa here te kam pyetur per ndryshime te tilla? Dhe kur ke insituar ta lije sic e kishe shkruar, as une skam ndryshuar gje...
Besoj isha e qarte

Faleminderit
nuk ju kuptoj,tema a eshte hapur per te gjithe apo si?
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Per te gjithe per te gjithe, po lexoje si duhet se do kuptosh mire cpo them
E kuptova dhe u pergjigja.
Meqe ne te vjetrit duhej hide,le ti bejme share per te rinjet. :)
Shendet! Dhe pune te mbare me konkursin.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Une aq sa kam lexuar ne
Pelqejne ashtu si cik te “hallakatura”
Tjetri ka shprehur ate qe ndjen, ashtu sic di ai/ajo
Nese dikujt I vret syte big deal

Ja kjo eshte arsya pse une nuk sjell perlat e mia sepse shkruaj si me qene prej Kukesi lol lol
 

Ivy

Silence is full of answers...
Une aq sa kam lexuar ne
Pelqejne ashtu si cik te “hallakatura”
Tjetri ka shprehur ate qe ndjen, ashtu sic di ai/ajo
Nese dikujt I vret syte big deal

Ja kjo eshte arsya pse une nuk sjell perlat e mia sepse shkruaj si me qene prej Kukesi lol lol
Une qesha por pa aprovuar diskriminimin qe u ke bere kuksianeve😝😂😂😂😂😂
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Une aq sa kam lexuar ne
Pelqejne ashtu si cik te “hallakatura”
Tjetri ka shprehur ate qe ndjen, ashtu sic di ai/ajo
Nese dikujt I vret syte big deal

Ja kjo eshte arsya pse une nuk sjell perlat e mia sepse shkruaj si me qene prej Kukesi lol lol
Po ti me sill i here , se bo vaki kjo e kuksit eshte thjesht mendimi yt...
Nje mendim i dyte e ben pikturen e plote :p
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Po ti me sill i here , se bo vaki kjo e kuksit eshte thjesht mendimi yt...
Nje mendim i dyte e ben pikturen e plote :p
Pale ti lexosh ti pastaj
Do me dekurajosh totalisht shpirtin tim poetik :p

Pertej shakase nganjehere dhe “gabimet” Kane lezetin e vet... tregon sa real eshte ajo qe ke shprehur:)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Te lexosh krijime me gabime gramatikore normal te vret syte dhe s'ka asgje te bukur aty. Madje nuk tregon as gjendjen emocionale te krijuesit por deshmon totalisht 1- panjohurite e tij te sakta ne gjuhen letrare, ose edhe kohen jo ne dispozicion per te edituar krijimin e tij. (ndoshta tek te dyja arsyet perfshihem dhe une ndaj te mos preket asnje me kete qe thashe)

Per te dyja rastet nuk ke pse editon asgje, sepse anetaret nuk vleresohen vetem per emocionin por dhe per aftesite e tyre ne shprehi te duhur apo gabuar. Ama dhe nqs gabimet jane per arsye kohe, kur konkurenti s'ka kohe per redaktim te krijimit, serish eshte problem i tij.

Me pak fjale si lexuese do doja dicka te kuruar normalisht, ama parimisht duke qene se eshte konkurs nuk me duket me vend nderhyrja!
Akoma me shkurt: Jo!
Peace & Love
^_^

p.s E vleresoj jashtezakonisht perpjekjen e Monit per te dhene me te miren e konkursit! Nje Bravo!
 

N0

Old School.
Ju lexova çik neper rreshta komentesh dhe:

Ideja eshte qe:

Po si mor nje, po nje i vetem te kete kuptuar qellimin e temes?! Wtf!!!

Pastaj thoni qe ofendohemi se flas cik ashper, po kujt i plasi!

Example: Nese X anetar ka shkruar nje fjali: Bubi eshte ai shpend i cili fle diten dhe zgjohet naten.
Fjala Bubi a mund te korrektohet ne Bufi??????
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ju lexova çik neper rreshta komentesh dhe:

Ideja eshte qe:

Po si mor nje, po nje i vetem te kete kuptuar qellimin e temes?! Wtf!!!

Pastaj thoni qe ofendohemi se flas cik ashper, po kujt i plasi!

Example: Nese X anetar ka shkruar nje fjali: Bubi eshte ai shpend i cili fle diten dhe zgjohet naten.
Fjala Bubi a mund te korrektohet ne Bufi??????

Ashtu pra, Bubi ta leri dhe ne te gjithe kuptojme se ai qe e ka shkruar eshte Buf!
C'a ka ketu iher!
:D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Une jam dakort qe per shembull kur dikush shkruan “mbrekulli”, te editohet ne “mrekulli” se me vjen me i fut gishtat ne sy 😂 (domethene per kto lloj editimesh)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Drejt me thene mendoj qe kjo e drejt i perket Monit,sepse ajo e drejton si konkurs,ajo merr persiper shume gjera qe s`jane te lehta tek letersia,si ta shohi te arsyeshme me derguesit.
Por gjithesesi edhe tema ketu mire qe eshte hapur se merren mendime.
Ama,Gjithnje kam qene e mendimit qe drejtuesit e konkurseve te kene nje pavarsi ne menaxhimin e tyre,jo per gje por nuk eshte e lehte ti drejtosh dhe menaxhosh.
Dhe shume mendje si ndjek dot nejriu ne te tilla raste.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Bejeni edhe njehere copy paste ate qe shkruajti Lega dhe ta mbyllim kete teme se ka rob qe kembngulin ne teori aliene. lol lol lol
 
Top