Diskutim mbi redaktimin e krijimeve!

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Atehere per kete pjesen e redaktimit nga ana gjuhesore apo edhe drejtshkrimore , me duhet te rihap nje teme te vecante .
Kohe me pare eshte rrahur si ide dhe nuk gjeti mbeshtetjen e krijuesve.
Por meqe tani jemi me shume , mbase gjithkush deshiron te paraqitet ndryshe , pse jo me i kuruar si krijim,

Keshtu edhe kontakti me ju sdo jete vetem nje dergese ne inbox, por edhe per te me shpjeguar kur une te has ndonje problem ne formulimin e ndonje fjalie.

Megjithate , mbetet per diskutuar ne nje teme te vecante.
 
Redaktimi i fundit:

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Po ne sjemi shkrimtar o dajko , ku ka aq shum kohe moni te korigjoje fjal per fjal , njs shkrimet jan shkruar me shum dashuri dhe emocione :p
Jo vajza , nuk e kam problem ta bej dicka te tille, thjesht me duhet aprovimi juaj dhe e bej me shume kenaqesi...
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Editimi i krijimeve do te ishte nje gje perfekte,por duhet nje pune vertete e madhe.Nese ti @Moonlight apo dikush tjeter qe keni njohuri te mira te gramatijes do e benit kete,do te sillnit nje terheqje me te madhe ndja leximit te pjesezave se realisht,gabimet e shumta edhe pse ndonjehere percjellin ide te bukura te frenojne te vazhdosh me tutje.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Meqe po diskutohem kaq shume , them le ta fillojme qe tani hapjen e temes.
 
Une jam nje nga ata qe preferojne shqipen letrare por.....
Krijimet NUK editohen.
 

Vajza

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Une jam nje nga ata qe preferojne shqipen letrare por.....
Krijimet NUK editohen.
Duhet te editohen , se ka mes jush e dikush qe sdin shum shqip , e keshtu esht kjo ide e bukur te ndihmohet ne percjelljen e mesazhit se cfar don te thote shkrimtari ..
 

DeliriumMind

Speak the truth, even if your voice shakes 🦁☀️
Un ta aprovoj
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une jam nje nga ata qe preferojne shqipen letrare por.....
Krijimet NUK editohen.
Nuk behet fjale per redaktime radikale ku te ndryshohet thelbi i krijmtarise , as kur krijimet jane ne dialektin gegenisht.
behet fjale kur nje fjali eshte ndertuar gabim dhe nuk ndryshon rrjedhen
ose per gabimet drejtshrimore.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nje ide eshte edhe te pyes cdo krijues nese deshiron te kryej nderhyrje apo jo....

dmth alternativat jane te shumellojshme .
Une e le ne doren tuaj cdo zgjedhje :)
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Ndoshta dikujt i duket sikur i preket krijimi apo idete qe ka shpreh,por @Frank e shprehu taman cpo diskutohet,korrektim gramatikor.
 
M

Morfina

Pa e bere temen rremuje dhe pa e zgjatur, une e njoh veten qe gabimet drejtshkrimore ne gjuhen shqipe i has perdite. @Moonlight pro :)
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Edhe mua qe sma pret per krijime ,pro jam.
Dmth qe te kenaqem kur te lexoj eshte ideja.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Per titullin e tekstit pasi te shkruj ty do te pyes dajko ?
ath nuk funksionon kshu , se ia kalova konkursin @Frank :mad:
Krijimet , autoret duhet ti kete nje person i vetem....ne fund te konkursit behen te ditur per te gjithe.
Ja kshu oj kjo lol
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Shenjat e pikesimit duhet te editohen me kerkese te personit fjalet dhe konteksi jo.
Flm qe na dhate mundesine per tu shprehur.:p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Shenjat e pikesimit duhet te editohen me kerkese te personit fjalet dhe konteksi jo.
Flm qe na dhate mundesine per tu shprehur.:p
As ne bashkepunim me autorin?
Shenjat e pikesimit ne keshillim me autorin? Serio e ke me?
Do i shkruj gjithsecilit une , hoqa presjen ktu dhe e vura aty? lol

Jam dakort per pjesen e fjalive, apo ndonje sugjerimi qe shkon pertej shenjave te pikesimit, te konsultohem..
 
Top