Disa mënyra se si t’i njihni rrobat me firmë të rreme

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Për të rritur fitimet dhe për të marrë vëmendjen nga klientët, markat e tregut në masë vazhdimisht kopjojnë rrobat dhe aksesorët e stilistëve.
Qizmet Timberland
18c22ce-728-1-1582890481-728-cb5bb803e1-1584014996.jpg
Logoja duhet të shtypet në thembra në anën e jashtme të këpucëve. Linjat e saj duhet të jenë të drejta, të qarta dhe duhet të jenë rreptësisht të drejta.

Byzylyk Pandora

b7c454f-728-1-1582893008-728-b559489402-1584014996.jpg
Ngjyra e byzylykut argjendi origjinal duhet të jetë pak e zbehur. Nuk duhet të jetë shumë e lehtë ose me shkëlqim. Prodhuesi përdor një teknikë oksiduese që i jep produkteve Pandora një ngjyrë unike.

Këmisha Lacoste

5ef17ea-728-1-1582892272-728-14b5c02056-1584014996.jpg
Krokodili Lacoste duhet të jetë shumë i detajuar. Ju duhet të jeni në gjendje ti shihni me sy, dhëmbët, këmbët dhe nofullat e kuqe të logos. Trupi i krokodilit duhet të jetë i gjelbër i ndritshëm dhe bishti i tij duhet të vendoset paralel me shpinë.

Atlete “New Balance”
e617aea-728-1-1582893660-728-c6eb116e7e-1584014996.jpg
New Balance ka emrin e saj të markës të shtypur në të gjitha atletet. Atletet origjinale kanë një thembër të butë të bërë nga një material shkumë, të cilin mund ta shtypni lehtë, por i cili shpejt do të kthehet në gjendjen e tij fillestare.

Çanta të Michael Kors
b3e316c-728-1-1583504352-728-2248820dfa-1584014996.jpg
Kjo markë përdor vetëm etiketa me ngjyrë kremi që përmbajnë informacione themelore në lidhje me produktin, të tilla si numrin e artikullit, ngjyrën, materialin, madhësinë e çantës, çmimin në dollarë dhe një barkod të veçantë. Ato janë bërë nga një material i dendur që nuk deformohet, madje edhe kur çanta është e mbushur.

Bluza Supreme

5186a85-728-1-1583149824-728-964eb5c458-1584014996.jpg
Ekzistojnë 2 etiketa në ngjyrën e kuqe të errët në qafë dhe në trupin e xhupit. Në etiketën e brendshme, ku gjenden udhëzimet për larje dhe kujdes, duhet të ketë një rekomandim për të mos e hekurosur produktin. Prodhuesit e kopjeve shpesh harrojnë për këtë.

Syze dielli Ray-Ban
66e0b82-728-1-1583150450-728-fca421598a-1584014996.jpg
Syzet e diellit origjinal Ray-Ban nuk kanë linja në kornizat e tyre dhe janë bërë prej plastike të fortë. Linjat në kornizën metalike duhet të duken të këndshme dhe të jenë pothuajse të padukshme.
Prodhuesi zakonisht i bën thjerrëzat nga qelqi i vërtetë. Lista e modeleve me lente plastike është publikuar në faqen zyrtare të kompanisë.
Duhet të ketë një emër marke të shkruar në pjesën e jashtme të tempujve. Tempulli i majtë zakonisht ka numrin serial të produktit, dhe i djathti ka vendin e origjinës të gdhendur në të.
B.ndryshe.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ehhh ta ben diferencimin cmimi. :p ahahahagah
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ktu ku jetoj un ka pothuajse vetem firma.
Njesoj dhe per veshje per femije dhe lej lesht cdo her sepse sado qe mund tme bejn ulje sepse kemi shum miqesi dhe konfidenc, ne fund te muajit sjan pak ?
Kurse per vete nuk shof firma.
Po mtha koka qe e dua e dua dhe pik por jam e sigurt sepse te ze frika kur i shikon nga larg e jo mo kur hyn brenda. Por dhe aty kam 50% ulje gjith vitin sepse mdun fort lol
 
Top