• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Disa hapa për gjoks shperthyes.

Vvetoni

Larguar
Jo gjithmone jemi te kenaqur me ate qe shohim ne pasqyre. Duket se është bere e modes qe te shpenzojme pafund para per kremra "mrekulli" apo operacione plastike per te permiresuar paraqitjen tone. një nga gjerat me shqetesuese te femrat duket se po behen gjinjte. Sigurisht qe duket bukur një bust i beshem dhe i tonifikuar dhe me poshte po ju listojme disa menyra se si ta realizoni kete pa shpenzuar para.

 • Ushtrohuni

Te ushtruarit mund te ndihmoje ne permiresimin e mases se gjinjve. Kryerja e ketyre ushtrimeve vazhdimisht do te ndihmoje ne tonifikimin e muskujve te kraharorit dhe do te beje qe gjinjte tuaj te rriten me shpejt.

 • Pini qumesht e leng papaje cdo dite

Perfshirja e lengut te papase e qumeshtit ne dieten tuaj është një nga menyrat per te permiresuar procesin e rritjes se gjinjve. Ato permbajne vitamina e minerale qe nxisin rritjen e gjinjve.
 • Perdorni kremra natyrale
Keto kremra ndoshta nuk ndikojne ne rritjen e madhesise se gjinjve, por ama ndihmojne ne forcimin e tonifikimin e gjinjve. Keshtu gjinjte do te duken me bukur, nese i aplikoni keto kremra me perberes natyrale cdo dite. një mundesi e mire jane kremrat me baze bimore
 • Fara liri
Farat e lirit permbajne phytoestrogen, një lloj estrogjeni bimor qe nxit rritjen e gjinjve. Kur hahen ne menyre te moderuar, keto fara ndikojne ne rritjen e indeve te gjirit dhe i bejne gjinjte te duken me te medhenj. Gjithashtu keto fara mund te perdoren ne smoothies, kos e sallate.
 • Perdorni bime
Prej bimeve ka gjithmone rezultate fantastike. Nder bimet me te mira per rritjen e gjinjve mund te permendim terfilin e kuq, kopren e fenugreekun. Kujdes ! Ato duhen marre me rekomandimin e mjekut.
 • Kontraceptivet
Kontraceptivet permbajne estrogjen i cili ndihmon ne nxitjen e rritjes se gjinjve. Nese jua rekomandon mjeku ti perdorni ato, perse te mos i perdorni?
 • Rrisni marrjen e proteinave
Rrisni marrjen e proteinave per te rritur gjinjte tuaj.Hani sa me shume fruta, perime, arra, veze, peshk, gjalpe, fara kungulli e pini sa me shume qumesht e kos grek per tu siguruar qe te merrni një sasi te madhe proteinash.
 • Masazhoni gjinjte
Ndoshta jo me i rendesishmi, por ndoshta me efektivi. Masazhi i gjinjve jo vetem qe tonifikon gjinjte, por i ndihmon ato te rriten. Masazhimi rrit rrjedhjen e gjakut dhe per rrjedhoje e te fitoestrogjeneve qe gjenden ne gjakun e gjinjve dhe stimulohet prodhimi i prolaktines qe nxit rritjen e gjinjve. Per rezultate te mira kryjeni kete proces cdo dite per 2 muaj rresht e me pas me rralle.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
 • Masazhoni gjinjte
Ndoshta jo me i rendesishmi, por ndoshta me efektivi. Masazhi i gjinjve jo vetem qe tonifikon gjinjte, por i ndihmon ato te rriten. Masazhimi rrit rrjedhjen e gjakut dhe per rrjedhoje e te fitoestrogjeneve qe gjenden ne gjakun e gjinjve dhe stimulohet prodhimi i prolaktines qe nxit rritjen e gjinjve. Per rezultate te mira kryjeni kete proces cdo dite per 2 muaj rresht e me pas me rralle.
Kush do ndihme me kete... t'i thote @Monsieur_Mogli-it. Besoj se e gjen kohen ai per t'ju ndihmuar... :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
received_463416164365737.jpeg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me thene te drejten e kam pare njehere ne insta një foto te tille,po se kam besuar qe realisht mund te praktikohet kaq kollaj🤣🤣🤣🤣
Ke shume stila te tille lol
Ca mendoni ju as djalli ska ideja lol jk
 

Legally_Sweet

If you’re a bird, I’m a bird
Staf në FV.AL
Largohuniiii çuna, se po ju shperthen noi komç surratit! lol
 
Top