Dikur kendonte ne mitingjet e Pd-se, sot eshte me Ps-ne?

Dikur merrte pjesë në mitingjet se Sali Berishës, Çiljeta befason me deklaratën, tregon për kë do të votojë në zgjedhjet e 25 prillit.​


-800-0-60049da99af72.jpg
Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga ka befasuar të gjithë me deklaratën e fundit politike. Çiljeta që dikur ishte pjesë e PD-së, mesa duket sot ndihet e zhgënjyer me Lulzim Bashën.

Kohët e fundit jeni distancuar nga PD-ja, cila është arsyeja? “Unë jam larguar nga PD-ja sepse kam pakënaqësi nga Lulzim Basha. Unë kam ndryshuar dhe vota ime këtë vit shkon për PS-në dhe Edi Ramë. Sigurisht që habiteni por Rama e meriton, demokratët janë zhgënjyer nga Luli” tha Çiljeta gjatë intervistës në Top Channel.

Sot.com.al
 
Mire ben e ka kuptuar filozofine qe politika rshte si kur vat.

Edhe Sala ishte komunist u be demokrat. Edhe Meta ishte me PS u be me LSI pastaj beri koalicion me PD. Etj etj se ka plot.
 
Te dy bashke si dy zogj do qeverisin i dhane zgjidhje. Meta gishtin aty ke vendi dmth ai e hengri

Se di, ndoshta e nxjerrin jashte loje si parti, por per ta fut mrena veshtire, ka hedh shume lek dhe ka shume prova thone per kundershtaret qe mund ti fundose gjithe.
 
Socialet ka vetem burri vret grun njerku perdhuno vajzen e grus kaq aksidente me makine Tirja in action ne senatorium. Dmth lajme cudirash shqiptare si nga politika e me gjere
 
Se di, ndoshta e nxjerrin jashte loje si parti, por per ta fut mrena veshtire, ka hedh shume lek dhe ka shume prova thone per kundershtaret qe mund ti fundose gjithe.
Ka ka po ca ka amerikani se?

E sigurt qe PSja e merr dhe 1 mandat te 3te. Do kete bashkeqeverisje me PD.
 
Top