• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dieta gjermane, të humbasësh 9 kg për 2 javë!

princesha

Warrior Princess
Dieta gjermane, të humbasësh 9 kg për 2 javë!
Kjo dietë është përgatitur nga Instituti Gjerman i Ushqimit dhe është marrë parasysh parimi i moscënimit të marrjes së vlerave ushqyese në sasinë e duhur si dhe ulja në peshë në mënyrë të konsiderueshme rekomandohet kryesisht për personat me obezitet të mesëm dhe të lartë.

Karakteristika e saj është se ndikon në përmirësimin e metabolizmit të trupit, duke mundësuar që pesha e humbur të mos rekuperohet me lehtësi

Specifike e saj është gjithashtu edhe ndjekja në mënyrë rigoroze, pa shtuar apo hequr asgjë nga mënyja.

Dita e Parë
Mëngjesi: Vetëm kafe pa sheqer ose qumësht.
Dreka: Dy vezë të ziera dhe një racion spinaq i zier pa kripë.
Darka: 200 gr biftek i pjekur në zgarë e shoqëruar me sallatë jeshile dhe fruta të çafrëdoshme.

Dita e Dytë
Mëngjesi: Kafe pa sheqer ose qumësht dhe një fetë buke e hollë e thekur.
Dreka: 150gr biftek i pjekur në zgarë e shoqëruar me sallatë jeshile ose sallata mikse me perime dhe fruta të ndryshme.
Darka: 100 gr fileto pule (mish i bardhë pule).

Dita e Tretë
Mëngjesi: Kafe pa sheqer ose qumësht dhe një fetë buke e hollë e thekur.
Dreka: Dy vezë të ziera të shoqëruara nga një sallatë me domate.
Darka: 100 gr fileto pule dhe sallatë mikse me perime (ose vetëm sallatë jeshile).

Dita e Katërt
Mëngjesi: Kafe pa sheqer ose qumësht dhe një fetë buke e hollë e thekur.
Dreka: Një vezë e zier e shoqëruar me djath të bardhë dhe karota.
Darka: Kos dhe fruta të stinës.

Dita e Pestë
Mëngjesi: Një sallatë me karrota dhe limon si dhe kafe pa sheqer ose qumësht.
Dreka: 250 gr peshk i gatuar në avull e shoqëruar me domate.
Darka: 150gr biftek i pjekur në zgarë e shoqëruar me sallatë jeshile ose sallata mikse me perime.

Dita e Gjashtë
Mëngjesi: Kafe pa sheqer ose qumësht dhe një fetë buke e hollë e thekur.
Dreka: Gjysëm pule e pjekur në zgarë.
Darka: Dy vezë të ziera të shoqëruara me karrota.

Dita e Shtatë

Mëngjesi: اaj me limon pa sheqer ose qumësht.
Dreka: 150gr biftek i pjekur në zgarë e shoqëruar me sallatë jeshile ose sallata mikse me perime dhe dhe fruta të ndryshme.
Darka: Zgjidhni sipas dëshirës një menu të darkës të gjashtë ditëve më parë.

Dieta e shtatë ditëve përsëritet edhe për shtatë ditët e tjera të mbetura. Pasi dieta është ndjekur në mënyrë rigoroze, rekomandohet që në mbarim të saj të konsumohen ushqime pa kufizime në llojshmëri, por të pasura kryesisht me perime dhe fruta të stinës./albeu.com/
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Dieta gjermane, të humbasësh 9 kg për 2 javë!

Duket diet e shendetshme!
Por mua keto dietat precize nuk me pelqejne.
Per mua dieta duhet te jete kultura e te ushqyerit shendetshem!
As mos turturosh veten me dieta,por as mos ta teprosh me konsumim ushqimesh qe demtojne shendetin tone.
 
Private conversations
Help Users
    Top