• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dicka rreth numrit 3

iLirjam

Antar i fv.al
Po te marim shembull te gjith Sistemin Ku ne jetojme,,Numri 3 do te rezultoj si dicka qe fsheh shum mistere pas tij,,

Duke filluar qe nga Madhesia e Djellit,,ne krahasim me Token qe edhe ne kte rast,,, i bje te jet planeti i 3-t

Djelli esht 333,000 her me i madh se toka,, pra kemi prap 3 tresha,,3 shifra,,dhe 3 element 0

ne ndodhemi ne planetin e tret,,dhe nese e mbasim "kohen" nga ky planet,,esht e njejt sikur te ishim ne nje Ore muri dhe ne te ishim ne akrepin e sekontave,,nderkoh qe nga kjo pikpamje akrepi i minutave do te ishte saturni,sipas ksaj matematike ,,, ktu gjithshka e me tutjeshme duhet te zhumzohet me 3,,sepse kte rrug e percakton edhe vet boshti matematik,,,kemi 3 tresha qe perbejn numrin 9,, dhe ne matematik vetem 9 numra jan!!

prandaj per te qen mbrenda ksaj llogjike them se planeti i 9t,,do te ishte akrepi i oreve,,

dhe akrepi i fundit brenda kti sistemi,,kjo mbetet pjesa llogjike e funksionimit te tij,
,,000,,
:djelli:+3=,,,1,,,2,,,3,,+3=,,,,,4,,,,,5,,,,,6,,+3=,,,7,,,,,,8,,,,9,

ky esht boshti i matematikes,,dhe mynyra se si shtrihen numrat,,un se besoj se do te egzistonte llogjika,,nese Sistemi Djellor do te funksiononte jasht llogjikes!!

pastaj kemi ajrin ujn dhe token,,edhe kto jan 3,, c´do her duke hecur mbi boshtin,,
 
Pe: dicka rreth numrit 3

E çuditshme .....i bie qe nr 3 te jete nr fati ........perderisa eshte si formule e universit ....
 

E3

Anëtar i Nderuar
Pe: Dicka rreth numrit 3

Kur e kam then une,asnje sbesonte!
tani e kane marre te gjithe si numer fati edhe pse skan asnje lidhje me te
gjiths edhe dantja e ka thurrur bukur ne vepren e tij 'Komedia Hyjnore'
Ku 3 del gjithmone nr fati
ka 3 kantike me nga 33 kenge edhe nje kenge permbyllese per ti bere 100
ferri purgatori parajsa.kur te kem me shume kohe do sjell edhe disa gjera me shume per te :)
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Dicka rreth numrit 3

Po mua qe sme pelqen numri tre me pelqen me shum numri shtat :D edhe pse kam 3 7-ta ne ditlindjen vitn dhe muajin time :)
 
Top