• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Aren

Anëtar i Respektuar
[video=youtube;W3RMqab-gZw]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W3RMqab-gZw[/video]
Rudina Iljazi, gruaja e dhunuar barbarisht nga bashkëshorti i saj dy ditë më parë në Korçë është jashtë rrezikut për jetën.

Gjendja e saj eshte permiresuar dhe mjeket konfirmojne, qe edhe femija qe pret te linde eshte ne gjendje te mire.

Olsi Iljazi, bashkeshorti i 28-vjeçares e dhunoi barbarisht gruan e tij shtatzene duke e goditur me kembet e nje karrikeje. E gjithe banesa e prinderve te 28-vjecares eshte me shenjat e dhunes ekstreme. Shtatzena eshte goditur ne koke me mjete te forta. Te afermit e saj kerkojne vetem drejtesi.

Torturoi gruan shtatzënë, tenton vetëvrasjen

Tenton të vrasë veten në dhomat e paraburgimit Olsian Iljazi, 34-vjeçari që dhunoi bashkëshorten barbarisht dy ditë më parë në qytetin e Korçës.

Sipas burimeve jozyrtare, Iljazi i ka rënë për disa herë rresht murit me kokë dhe është dërguar menjëherë në spital. Mësohet se ai ka kaluar në gjendje të rëndë psikologjike pas aktit të një dite më parë. Olsian Iljazi dhunoi fizikisht bashkëshorten e tij 28-vjeçare me sende të forta, Rudina Iljazi.

E dhunuara Rudina Iljazi, 28 vjeçe, ka shpjeguar për oficerin e policisë gjyqësore, se vjehrri e vjehrra i kishin kërkuar të bënte ndonjë punë nëpër shtëpi, pasi sipas tyre, që kur kishte shkuar nuse në atë shtëpi, nuk kishte prekur asnjë punë. Për këtë arsye, prindërit e të shoqit kanë debatuar ashpër me nusen e re të shtëpisë, veprime të cilat kanë sjellë reagimin e 28-vjeçares.

Ajo ka vendosur të largohet nga shtëpia e burrit dhe për këtë arsye ka shkuar te prindërit e saj, duke u shpjeguar se çfarë kishte ndodhur. Ndërsa burri i saj është telefonuar nga prindërit e vet, të cilët i kanë treguar për debatin me nusen dhe në këto kushte mendohet se ka shkuar në shtëpinë e prindërve të saj.

Ai ka pretenduar para policisë se kishte shkuar për të rimarrë gruan e tij, por pasi ajo nuk ka pranuar, në debat e sipër, ka humbur kontrollin dhe e ka goditur me një shkop që kishte marrë në grumbullin e druve, që ndodhej para banesës. Ndërsa një ditë më vonë, ai ka shprehur pendesën, duke tentuar të vetëvritet dhe nga plagët e marra ka përfunduar në spital.alb-observer.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Ca ta nxjerrin kete,po te kalbet aty,madje ta cojne ne mal te beje ndonje pune vullnetare ne te mire te vendit,e ti japin nje shishe uje,nje thel buke sa te mbaje frymen gjalle,gje tjeter ska nevoje ky...
 

MasteR

I'm offline
Pe: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Epo o nenen e babain o nusen...ky ka bere zgjedhjen e duhur....pse ata dy pleqt e vjeter do ngriheshin ti benin kafene nuses...eh medet
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Master sinqerisht uroj qe nuk e ke serjozisht :)
 

Sky

Gємiйi Cойsтєllaтiой
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

A kan fjale keto ngjarje?? Njerzit kan mar per kot......
Ah sikur vertet te fundosej bota ne 21 Dhjetor, do shpetonim te gjithe nga keta njerez kafsheror qe na rrethojne.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Ja ku con bashjetesa me vjehrrit ne shtepi :mad:

Mund te duket dicka e shemtuar kjo e then keshtu, e sigurisht qe fajtor eshte vetem ky burre i paqendrushem dhe i dhunshem per kete krim. Por nderhyrjet dhe perplasjet nuse-vjehrr jan vertet me pasoja.....Perplasje kulturash e moshash......E ndoshta e probleme te tjera me personale te thella...eh te tjera gjera keto.

 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Bella ia qe paskan faj pleqte, po ky kafsha???
Duke qene se ishte shtatzene po edhe po te mos ishte veprohet ne kete menyre?
Keto jane akte qe duhen denuar, une do e kisha vrare te ma bente mua kete gje.
Ska pune vjehrri apo vjehrra, nje qe eshte me mendje te shendoshe sdo vepronte kurre ashtu edhe pike.
Qelbesira!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Bella ia qe paskan faj pleqte, po ky kafsha???
Duke qene se ishte shtatzene po edhe po te mos ishte veprohet ne kete menyre?
Keto jane akte qe duhen denuar, une do e kisha vrare te ma bente mua kete gje.
Ska pune vjehrri apo vjehrra, nje qe eshte me mendje te shendoshe sdo vepronte kurre ashtu edhe pike.
Qelbesira!
joooooooo skam then qe kan faj pleqte ne asnje menyre te mundshme :)....ky eshte kafsh qe duhet te denohet.

por megjithate duke e pare artikullin kapa problemin e gjere qe qendron...pra perplasjet dhe mosmarrveshjet qe ka nuse-vjehrr :) po kjo eshte tem tjeter....me duket se ka edhe tem kasitle per kete ceshtje.
 
Last edited:

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Hej medet , ste shkon per shtat kape ndaje , e gjej tjeter ske si dhunon 1 person per budalliqe , lau shpin e se lau pfffffff, ste boni punen leje e mos e prek .Ky te kalbet ne burg , biles denim maksimal .Po fillun fute mrena e lej , neser ja mer doren ky e rref prap se thot dal prap .
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Aren 1 minutë më parë #27779
Pse cila familje eshte pro dhunes sidomos kur behet fjale per evlatin e tyre? Gjerat ndodhin thjeshte sepse burri ne momentin qe te merr te konsideron pronen e tij,ja e kjo kish familje por...

Moj ca po me lexojne syte sot tek ty e Master
Pike se pari ti qe je femer se di sa vjece por as duhet tia lejosh vetes qe nje mashkull te pergjigjet keq jo me te ngrije dore.
Tani une se di se cf ''edukate'' ke marre ti... ne kuptimin qe kur te martohesh duhet te rrish urte e bla bla bla.
Per mua eshte absurde qe nje femer (qofte mashkull) te me thoje kur martohesh te konsideron prone te tij.
Pike se pari martesa eshte dashuri moj xhane...
Se dyti nese ska respekt, nese nuk me mbron ne kete rast te kesaj femres kunder cdo gjeje,... per mua eshte nje leshko.
Pra une ate person as nuk lodhem ta njoh.

Tani nese ia ngren dore te une.. ia nje here edhe ndodh mrekullia e falkam, por ta dish kur nje person e ben nje here
e ben cdo here.
Asnje ska te drejte, ore ska te drejte prindi te rrahe femijen jo me burri i botes qe me nder e me than nuk e pjer...h fare.
 

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

E para Niku mos ngaterro ne ato qe po shkruajme persona te trete moj vajze,dhe e dyta kush tha se une pranoj dhunen edhe ate qe thote anetari me siper? Une thjeshte flas sipas asaj qe shoh realitetit qe ndodh e jo sipas cdo te beja une ne te ardhmen nese ndodhesha ne te njejten situate..sepse te tregosh trimeri e te flasesh kur je jashte valles eshte shume e lehte me beso..Edhe une tani ne kete moment them po te njejten gje si ty por doren ne zjarr se ve ama,si dihet jetes...Shumica bihen pre e dhunes se burrit e ti merre si te duash sepse kete nuk e them une por shiko rreth e rrotull me mire..Ne cilen bote jeton ti apo une jam teper tragjike ne ato qe shoh?
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Kti monstres dhe gjith monstrave tjere qe bejn kshu krimesh te pafalshme (+ gruaja e gjor shtatzene ne rastin ne fjale) duhet ti denojn me denim maksimal dhe te punojn per femijet e tyre.
Kshu esht kur martohesh pa e njohur njeriun mire,shkeslliku sduhet te egzistoj me!
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Ke problem pse futa Master ne mes???
Sepse me duket cudi..prandaj
Shih po flas normalisht edhe nese ti me kundervihesh per dicka duke me thene Prone e burrit, sinqerisht une nuk mendoj gje tj
vec them qe je dakort me te.Nese gabohem ok...

Po te perseris edhe pse njoh raste ku femrat jane viktima te dhunes ska asnje arsye ne bote qe te mban akoma te lidhur me ate kafshe.
Disa perdorin femijen, por me beso kur sheh femija qe e jema rrihet ashtu... edhe ai/ajo arrin ne nje pike qe urren babane.

Pra une vertete sjam e martuar por nuk le asnje person ne bote te me ngrene dore, ofendojne apo te me ule para te tj.
Ti thua si dihet jetes.. une them qe i dihet sepse para se te lidh jeten me nje person do e njoh kohe me para...
Nese nuk e kam njohur mire, ne djall te veje srri me nje te dhunshem.
Ndoshta mungon guzimi por sme mungon llogjika, prandaj kur shikoj qe thuhet ''si dihet jetes'' me valon gjaku ne tru.
Sepse me mire se TY asnje se di per jeten tende e ke do kesh perkrah :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Ehhh ky eshte rast tipik.,,,'KU PATRIARKALIZMI VALLZON NEN RITEMET E INJORNCES SHOQEROR DHE SOCIALE.."..
c'te thuash,,nuk eshte rasti i vetem,,kjo te pakten e ka deklaruar,,(ne pragun e vdekjes,mire qe pasa shpetuar e shkreta,,)shoke Shqiptare vuan nga shenjat shtazore me simtoma te renda cmendurie,,per te disponuar tjetrin ne forma dhune.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Te kishte pesuar ndonje dem me te fort duke i ren murit me koke mire do ishte, te pakten te vuante dhe ky sesi ka vuajtur gruaja e tij.
Shpresoj te mos dali nga burgu edhe pse mendoj se sdo e kete te gjate aty brenda por dhe neqoftese del mos ti afrohet me gruas dhe femijes
qe ajo do te linde. E kane mire italianet per veten secili shikon hesapin e vet, kur vjen koha qe martohen secili ne pune te vet, prinderit kane
shtepin e tyre dhe te rinjt te tyren keshtu nuk lindin mosmarrveshje te kota qe ne disa raste mund te perfundojn si me siper!
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Nuk kalon jave pa ndodh ndonje skandal ne Shqiperi ! Shum intresante kjo gje ,e mendoj se kjo tregon realitetin e shoqeris Shqiptare , po as ne në Kosove nuk cendrojm me mire .
Faji nuk qendron sic po e potencojn disa vajza ketu te patriarkalizmi , e jetesa me vjehrri , sepse jetesa e familjeve te tjera te cilet ne sistemin patriarkal e me vjerri te cilat jane shembull per te tjeret e deshmojn te kunderten e ketyre mendimeve .

Faji qendron tek cdo person i cili perpos punes fizike apo psicike qe kryen dhe ushqimit qe e ben asgje nuk permban ne vetvete . Te jesh njeri e te bejsh vepra te tilla eshte per no coment ! Kafshet eshte gjynah ti krahasojsh me keta njerez te coroditur .
 

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Ke problem pse futa Master ne mes???
Sepse me duket cudi..prandaj
Shih po flas normalisht edhe nese ti me kundervihesh per dicka duke me thene Prone e burrit, sinqerisht une nuk mendoj gje tj
vec them qe je dakort me te.Nese gabohem ok...


Nuk thash se kam problem qe ngaterrove edhe personin tjeter ne debatin tone por qe s'ju kunder pergjigja atij kjo sdo te thote detyrimisht se une pranoj ate qe thote ai sepse ndoshta ai e hodhi me injorance.ose per tu tallur,tani une tek ajo qe kishe thene ti kisha te thesha dicka sepse shprehja qe degjoj perhere nga femrat (ve e veten ketu) sic te thash e me siper eshte te mburremi ter kohes kur jemi jashte valles e degjojme per te tjerat se une kshu apo une ashtu,une sdo e lejoja,une do ja prisja.. etj .E ne fakt ndodh e kunderta e kesaj cdo here..Per kete komentova ate qe kishe thene ti por jo se jam dakort me ate qe ka then anetari me siper...perkundrazi...

Po te perseris edhe pse njoh raste ku femrat jane viktima te dhunes ska asnje arsye ne bote qe te mban akoma te lidhur me ate kafshe.
Disa perdorin femijen, por me beso kur sheh femija qe e jema rrihet ashtu... edhe ai/ajo arrin ne nje pike qe urren babane.

Raste??? Po me vjen cudi qe flet akoma per raste!! Dmth ti i pergenjeshtron te verteten qe eshte krejt ndryshe nga ajo qe thua ketu...Numerohen ato raste Nicktjeter? Per sa raste behet fjale me thuaj se ndoshta une jam jashte realitetit,fandazoj e nuk di cfare flas ose ti mbyll syte e veshet e nuk shikon as degjon se cbehet perreth ne vendin tend..Edhe pse jeton atje (nese kam kuptuar mire!) dhe duhej ta dije me mire situaten nga ne te tjeret..Mos u ngaterro une nuk pranoj dhunen me asnje kusht por une flas per ate qe realisht ndodh...

Pra une vertete sjam e martuar por nuk le asnje person ne bote te me ngrene dore, ofendojne apo te me ule para te tj.
Ti thua si dihet jetes.. une them qe i dihet sepse para se te lidh jeten me nje person do e njoh kohe me para...
Nese nuk e kam njohur mire, ne djall te veje srri me nje te dhunshem.
Ndoshta mungon guzimi por sme mungon llogjika, prandaj kur shikoj qe thuhet ''si dihet jetes'' me valon gjaku ne tru.
Sepse me mire se TY asnje se di per jeten tende e ke do kesh perkrah :)

S'flasim per nje person ne bote Nicktjeter por per burrin tend,cdo personi tjeter ne bote nuk ja lejon por as ka te drejte te ngreje dore mbi ty (edhe pse ndodh edhe kjo se s'pyet shqiptari lejojme apo s'lejojme) por kur behet fjala per burrin ndryshojne gjerat,Cdua te them me kete..jo se duhet ti nenshtrohemi apo urdherohemi atij me cdo kusht,jo se duhet te durojme dhunen e te mos flasim e ti kundershtojme por kjo ndodh pa e kuptuar ti se si arriti deri aty,thjeshte ka te beje mentaliteti,menyra si rritet nga familja etj por qe faktikisht e fatkeqesisht pjesa derrmuese vuajme menderisht e kjo dihet,spo them dicka te re tani une..Edhe sa per te arritur te njohesh nje person te them qe kurr ama kurr ne jete s'mundemi te njohim 100% as veten tone e jo me nje person tjeter,njerezit ndryshojne sipas situatave,kushteve,kohes,perjetimet etj e nuk mund te bazohesh qe ti e njeh dike aq sa te vesh doren ne zjarr per te apo te dish se do te jetosh e lumtur nese ben hapin e marteses...
Shume gjate i rash,me duhej te shkruaja dicka jashte quote sepse nuk me lejonte te postoja shkrimin ndryshe...:p
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

Sinqerisht do jem une gabim pra...
Se dija qe pjesa dermuese nuk ishin mire nga trute .. lol

Tek ajo e fundit sjam aspak dakort me ty, me lexo : aq me pak kur eshte burri yt e duhet te te trajtojne si gjene me te shtrejte qe ka.
Sme intereson cf rrethanash ka pasur me mua duhet te tregoje respekt...
Vertete qe snjohim veten e as te tjeret..ama pak po e nese ne ate pak shoh dhune...te ngordhe aty une se njoh me.

Tani nese sme kuptove e leme se u lodha.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

E dhunuara Rudina Iljazi, 28 vjeçe, ka shpjeguar për oficerin e policisë gjyqësore, se vjehrri e vjehrra i kishin kërkuar të bënte ndonjë punë nëpër shtëpi, pasi sipas tyre, që kur kishte shkuar nuse në atë shtëpi, nuk kishte prekur asnjë punë. Për këtë arsye, prindërit e të shoqit kanë debatuar ashpër me nusen e re të shtëpisë, veprime të cilat kanë sjellë reagimin e 28-vjeçares.

Ajo ka vendosur të largohet nga shtëpia e burrit dhe për këtë arsye ka shkuar te prindërit e saj, duke u shpjeguar se çfarë kishte ndodhur. Ndërsa burri i saj është telefonuar nga prindërit e vet, të cilët i kanë treguar për debatin me nusen dhe në këto kushte mendohet se ka shkuar në shtëpinë e prindërve të saj.

Ai ka pretenduar para policisë se kishte shkuar për të rimarrë gruan e tij, por pasi ajo nuk ka pranuar, në debat e sipër, ka humbur kontrollin dhe e ka goditur me një shkop që kishte marrë në grumbullin e druve, që ndodhej para banesës. Ndërsa një ditë më vonë, ai ka shprehur pendesën, duke tentuar të vetëvritet dhe nga plagët e marra ka përfunduar në spital
Vjehrri dhe vjehrra kerkonte qe nusja te bej pune kur ishte shtatzane? Nqs skishte bere deri atehere, veshtire te fillonte tani qe kishte nje arsyje me shume per te ndejtur pa bere asgje. Dhe vjehrra ka qen femer shtatzane, mbase ka dhe vajza vete, dhe e di qe nje femer shtatzane sduhet te vihet ne presion e aq me shume ne dhune ( ma ha mendja qe e dine se ca prototip djali kane e si mund te reagoj!).
Gjithsesi, mqs familja sishte e kenaqur ajo vendosi te iki, por as keshtu s'ju pelqeu se pse s'ju nenshtrua?!

Sa per trimin, eh... cmund te thuash per nje njeri qe nuk respekton jeten e femijes te palindur?! A ja vlen ta quash me prind? JO ( te pakten une sdo e konsideroja te tille). Te humbesh kontrollin? Eh sa kollaj ta thuash. Perpara se te humbesh kontrollin duhet te dish ke ke perpara...ske nje kafshe...ke ate qe do te dhuroj nje femije...Por mesa duket disa njerez jane me shume kafshe se sa qenje humane.

Gjynah per femren, uroj ta coj deri ne fund shtatzanine pa probleme, dhe te mund te krijoj nje jete te re me femijen e saj, larg nje familje te zeze si kjo ne te cilen kishte hyre!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Dhunoi barbarisht gruan shtatzanë, gruaja: Mos e lironi nga burgu

[video=youtube;W3RMqab-gZw]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W3RMqab-gZw[/video]
Rudina Iljazi, gruaja e dhunuar barbarisht nga bashkëshorti i saj dy ditë më parë në Korçë është jashtë rrezikut për jetën.

Gjendja e saj eshte permiresuar dhe mjeket konfirmojne, qe edhe femija qe pret te linde eshte ne gjendje te mire.

Olsi Iljazi, bashkeshorti i 28-vjeçares e dhunoi barbarisht gruan e tij shtatzene duke e goditur me kembet e nje karrikeje. E gjithe banesa e prinderve te 28-vjecares eshte me shenjat e dhunes ekstreme. Shtatzena eshte goditur ne koke me mjete te forta. Te afermit e saj kerkojne vetem drejtesi.

Torturoi gruan shtatzënë, tenton vetëvrasjen

Tenton të vrasë veten në dhomat e paraburgimit Olsian Iljazi, 34-vjeçari që dhunoi bashkëshorten barbarisht dy ditë më parë në qytetin e Korçës.

Sipas burimeve jozyrtare, Iljazi i ka rënë për disa herë rresht murit me kokë dhe është dërguar menjëherë në spital. Mësohet se ai ka kaluar në gjendje të rëndë psikologjike pas aktit të një dite më parë. Olsian Iljazi dhunoi fizikisht bashkëshorten e tij 28-vjeçare me sende të forta, Rudina Iljazi.

E dhunuara Rudina Iljazi, 28 vjeçe, ka shpjeguar për oficerin e policisë gjyqësore, se vjehrri e vjehrra i kishin kërkuar të bënte ndonjë punë nëpër shtëpi, pasi sipas tyre, që kur kishte shkuar nuse në atë shtëpi, nuk kishte prekur asnjë punë. Për këtë arsye, prindërit e të shoqit kanë debatuar ashpër me nusen e re të shtëpisë, veprime të cilat kanë sjellë reagimin e 28-vjeçares.

Ajo ka vendosur të largohet nga shtëpia e burrit dhe për këtë arsye ka shkuar te prindërit e saj, duke u shpjeguar se çfarë kishte ndodhur. Ndërsa burri i saj është telefonuar nga prindërit e vet, të cilët i kanë treguar për debatin me nusen dhe në këto kushte mendohet se ka shkuar në shtëpinë e prindërve të saj.

Ai ka pretenduar para policisë se kishte shkuar për të rimarrë gruan e tij, por pasi ajo nuk ka pranuar, në debat e sipër, ka humbur kontrollin dhe e ka goditur me një shkop që kishte marrë në grumbullin e druve, që ndodhej para banesës. Ndërsa një ditë më vonë, ai ka shprehur pendesën, duke tentuar të vetëvritet dhe nga plagët e marra ka përfunduar në spital.alb-observer.
Ne radh te par duhet te mendojm e mos ti kritikojm tjert pa qen vet prezent,Cdo njeri kur humb kontrollen nuk eshte vetvetja jan te pak ata individ se mund te arrin ta mbajn veten ne kontroll te plot kur i kercejn nervat ne raste te ndryshem te mos gjetjes se nje dialogu me mikun partneren apo edhe femijen.Asnjeri nuk deshiron te ket dhun ne familjet e tyre e te behen pre e temave per tjert.Por ja se ndodhin, dhe duhet te jen tjert me te matur ne rast tilla sepse njerz jemi dhe gabojm e ky zotriu qenka pendu aqe shum saqe ka vendos te bej vetvrasje ! edhe pse nuk e mbeshtes aspak gabimin se ka ushtru dhun ndaj gruas ,por ka edhe gra se valla nuk njohin gjuh te mirkuptimit vetem te dhunes, uroj te zgjedhet ne te mir te dy palev ky rast.
 
Top