• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Dhenie ip - DDOS

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Kush esht ai qe jep kto ip se nuk guxon njeriu me u fut nchat se ngelen tu na bo ddos :/
Duhet kontrollu iher ky mhb i dhenieve se ip.
 

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Titulli: Dhenie ip - DDOS

cdo oper esht i mbrojtur nga spamet, dhe nuk ke se nga ta kapesh.. ktu qendron problemi
 

JULIAN_IT

Antar Aktiv
Titulli: Dhenie ip - DDOS

o darksole qafsha tya sa gjyna qe me vjen se ke iden nga deshperimi e di sa po qaj qe sme del as carcafi me fshi qurret nga sa po qaj po cma ke hap kete tem ore eh medet kjo pun fillove dhe ti me u hanku ne Fv pak kemi kulluvart ne chat qe ne fillim kruhen pasaj kur na nje pjestar i dhomes opers i ben na nje gje vin e qajn ne Fv si kur jan te pafajshem
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Titulli: Dhenie ip - DDOS

Sjom fut nchat un kto dit se skom internet tek shpia se po bejn ca punime me fibra optike sapo te rregullohet do futem tung cuna :)
 

Network

Antar Aktiv
Titulli: Dhenie ip - DDOS

eshte problem i vjeter ky , un dikur u kam pas zi pothujse me te gjith e me quanin hitler kur u kapja me te gjithe, kshu qe seshte gje e re.

Pastaj mos harroni nese e ke ip shqiperie e kot te vesh gisht sepse nese nje qe ben ddos i bje ips 79.106.34.45 shembull dhe ip jote eshte 79.106.34.54 edhe ti e ha ne ket mes. Nese jeto jashtetit dhe ke ip te vecant dhe te ndodh sa hy ne server athere per tu pa kjo gjo.

Kujdes dhe webet qe kane ne dispozicion kto qe meren me ddos, sepse te ngel dhe ip atje. Nese ti jeto germani pershembull dhe filani edi qe ti ke hy te webi atij dhe nese ka 10 ip gjermanie , i testo nji nga nji deri sa te bish ti dhe athere e kupto ca ip ke :).

Gjithsesi shembull ky por kjo kolere eshte e vjeter (dhenia e ipv dmth kunder stafit)
 

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Titulli: Dhenie ip - DDOS

sjam i sigurt nese e kan vetem me mu, meqe jetoj ne shqiperi dhe ktej dihet si jan ip e albtelekomit :/
sa per ate punen tjeter qe ngelin ip neper website, nuk ka shans sepse nuk futem ne asnji vend, vetem ktu ne fv dhe nchat, sepse nuk kam kohe tmerrem me asgje kte periudh..

Gjithsesi ske kujt tja vesh gishtin.
 

Network

Antar Aktiv
Titulli: Dhenie ip - DDOS

nese e ke ip telekomi mos u qaj se ske ci bo seshte se te bojn ty ddos por problemi i internetit ne Albanistan
 
Top