• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dhenie ip - DDOS

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Vendndodhja
Tirane
Kush esht ai qe jep kto ip se nuk guxon njeriu me u fut nchat se ngelen tu na bo ddos :/
Duhet kontrollu iher ky mhb i dhenieve se ip.
 

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Dhenie ip - DDOS

cdo oper esht i mbrojtur nga spamet, dhe nuk ke se nga ta kapesh.. ktu qendron problemi
 

JULIAN_IT

Antar Aktiv
Titulli: Dhenie ip - DDOS

o darksole qafsha tya sa gjyna qe me vjen se ke iden nga deshperimi e di sa po qaj qe sme del as carcafi me fshi qurret nga sa po qaj po cma ke hap kete tem ore eh medet kjo pun fillove dhe ti me u hanku ne forum pak kemi kulluvart ne chat qe ne fillim kruhen pasaj kur na nje pjestar i dhomes opers i ben na nje gje vin e qajn ne forum si kur jan te pafajshem
 

Network

Antar Aktiv
Vendndodhja
4`rth Dimension
Titulli: Dhenie ip - DDOS

eshte problem i vjeter ky , un dikur u kam pas zi pothujse me te gjith e me quanin hitler kur u kapja me te gjithe, kshu qe seshte gje e re.

Pastaj mos harroni nese e ke ip shqiperie e kot te vesh gisht sepse nese nje qe ben ddos i bje ips 79.106.34.45 shembull dhe ip jote eshte 79.106.34.54 edhe ti e ha ne ket mes. Nese jeto jashtetit dhe ke ip te vecant dhe te ndodh sa hy ne server athere per tu pa kjo gjo.

Kujdes dhe webet qe kane ne dispozicion kto qe meren me ddos, sepse te ngel dhe ip atje. Nese ti jeto germani pershembull dhe filani edi qe ti ke hy te webi atij dhe nese ka 10 ip gjermanie , i testo nji nga nji deri sa te bish ti dhe athere e kupto ca ip ke :).

Gjithsesi shembull ky por kjo kolere eshte e vjeter (dhenia e ipv dmth kunder stafit)
 

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Dhenie ip - DDOS

sjam i sigurt nese e kan vetem me mu, meqe jetoj ne shqiperi dhe ktej dihet si jan ip e albtelekomit :/
sa per ate punen tjeter qe ngelin ip neper website, nuk ka shans sepse nuk futem ne asnji vend, vetem ktu ne fv dhe nchat, sepse nuk kam kohe tmerrem me asgje kte periudh..

Gjithsesi ske kujt tja vesh gishtin.
 
Top