Dhe zjarri djeg?

Egzistojne njerez te mire
Por un nuk jam nga ato.

Egzistojne njerez te bute dhe qe me nje prekje te sherojne cdo dhimbje,
Por un nuk kam lindur e till.

Egzistojne njerez qe me nje buzeqeshje dhe heshtje i japin fund cdo konflikti pa u qelbur,
Por nuk po flas per veten time.

Sepse une kam lindur zjarr dhe si e tille di mire si te jap ngrohtesi shpirtetore dhe te te mbroj nga ditet e ftohta. Mund te ndricoj rruget ne netet me te errta dhe te mbroj ne beteje me armikun.
Eshte dicka qe me vjen e natyrshme dhe me ben te ndihem mire.

Ama ke provuar ti afrohesh zjarrit me shume sec duhet?
A ke provuar ta ngacmosh apo te tentosh ta dominosh? Mjafton nje hap i gabuar dhe te percellon pa meshire.
Imagjino tani per nje cast cfare katastrofi nese provon ta shuash.
Do te marri cdo gje duke filluar nga frymarja dhe furishem do shkatarroj cfare i del perpara deri sa te shuhet trishtueshem... ashtu ne vetmine me totale.

031aa03a91d81f621479cf1e92839898.jpg

Ashtu jam une.

Cohem cdo mjes me deshire per te dhene sa me shume dhe ne ket menyre dominoj dhe furine e saj;
Ndonjehere detyrohem te deformoj realitetin dhe ti jap ngjyra te panjohuara me bindjen se bota eshte plot njerez qe kan nevoj per ngrohtesi.
Por dihet, heret a vone do vi momenti qe do shperthej dhe at'here "si salvi chi può".

 

Fly

Larguar
Me kujtohet kur isha i ri fringo e hyja ne chat,
Nje nga menyrat per ti bere qefin nje femre ishte:

Tregoj qe eshte e bute, e embel, e zgjuar... Me pas futi ca doza te forta te tipit: karakter i forte, pervelues, e shkathet, i behej qefi e thoshte "ua po ti nga me njeh".
Kur dilje date te dilte ai burr :p

Un asnjehere skomentoj ne poste te tilla, just saying :D
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Me kujtohet kur isha i ri fringo e hyja ne chat,
Nje nga menyrat per ti bere qefin nje femre ishte:

Tregoj qe eshte e bute, e embel, e zgjuar... Me pas futi ca doza te forta te tipit: karakter i forte, pervelues, e shkathet, i behej qefi e thoshte "ua po ti nga me njeh".
Kur dilje date te dilte ai burr :p

Un asnjehere skomentoj ne poste te tilla, just saying :D

Ku burrnia ktuuuuu lol
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
@DeliriumMind ti je energjia e furishme dhe pozitive ,e ngjyrave plot kontrast te jetes.
Mos ndrysho ,shpirtra te tille te bukur i duhen njerzimit.
Thyejn barrjerat dhe jetojne ne ajrin e lirise shpirterore.

Sa per vete jam shenja e tokes.
Eshte fakt qe e dua shume detin dhe qiellin,por sic dhe i perkas tokes,i adhuroj duke u mbeshtetur fort mbi aromen e dheut te lagesht.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me kujtohet kur isha i ri fringo e hyja ne chat,
Nje nga menyrat per ti bere qefin nje femre ishte:

Tregoj qe eshte e bute, e embel, e zgjuar... Me pas futi ca doza te forta te tipit: karakter i forte, pervelues, e shkathet, i behej qefi e thoshte "ua po ti nga me njeh".
Kur dilje date te dilte ai burr :p

Un asnjehere skomentoj ne poste te tilla, just saying :D
Tash do i kesh fituar patjeter keto veti,se vjen robi duke u plakur!? Ahahahah
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Fire on fire


Emilia Clarke Fire GIF by Game of Thrones
 
Top