• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Deri në 3 vjet burg, për drejtuesit e automjeteve që shkelin ligjin

cent

...Lontano
Duke filluar nga sot për të gjithë drejtuesit e automjeteve, të cilët shkelin Kodin Rrugor do të ketë penalizime të rënda, duke filluar nga arrestimi e deri në 3 vjet burg.

Policia e Shtetit në një njoftim të saj, thekson se nisur nga situata e rënduar e trafikut rrugor si dhe rastet e shumta të shkeljeve flagrante të Kodit Rrugor, do të marrë masa të forta për të gjitha shkeljet.

Sipas policisë masat do merren për këto raste:
"Për drejtim të mjetit nën ndikimin e alkoolit; drejtim të mjetit pa dëshmi përkatëse; largimi nga vendi i aksidentit dhe për mosbindje të drejtuesve të mjeteve, ndaj sinjalizimit të punonjësit të policisë, do të zbatohen ekstremitetet e penaliteteve të lejuara nga legjislacioni në fuqi, që do të thotë arrestim në kushtet e flagrancës të shkelësve të ligjit".

“Këto shkelje përbëjnë kundravajtje penale dhe dënohen sipas dispozitave të Kodit Penal, nenin 291, me burgim deri në 3 vjet” thuhet në deklaratën e policisë.

/Shekulli
 

Butterfly

Antar Aktiv
Titulli: Deri në 3 vjet burg, për drejtuesit e automjeteve që shkelin ligjin

Shpresojm ti zbatojne me vepra ligjet se keshtu neper gazeta shume kan folur
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Deri në 3 vjet burg, për drejtuesit e automjeteve që shkelin ligjin

Me ne fund i shalla zbatohen,se bolle pellgje xhaku jane bere,vetem nga papergjegjshmeria e ligjit dhe zabtimit te tij ne kete drejtim.
 
Private conversations
Help Users
    Top