• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Deputeti grek përjashtohet nga Parlamenti Europian pasi i quajti turqit “qen të egër”

Hera

Βιβλίο φάγος
Deputeti grek përjashtohet nga Parlamenti Europian pasi i quajti turqit “qen të egër”

14 March 2019
0[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/03\/pe-770x433-700x394.jpg"}[/IMG2]
Eleftherios Synadinos është përjashtuar nga Parlamenti Europian pas deklaratës raciste drejtuar turqve.

Deputeti grek i partisë “Agimi i Artë”, u shpreh gjatë një ndërhyrjeje që bëri në diskutimin që u mbajt mbi çështjen e refugjatëve se:
Turqit janë si qentë e egër kur luajnë, por kur duhet të luftojnë kundër armiqve të tyre, ata ikin”.

Kjo deklaratë solli reagimin e menjëhershëm të presidentit të Parlamentit Europian, Martin Schulz, i cili vendosi ta përjashtojë, duke vënë theksin se komentet e tij ishin në kundërshtim me rregulloret e institucionit për të drejtat e njeriut.
 
Last edited by a moderator:

Passion

Banned
Eleftherios Synadinos !

Kam pas rastin ta njoh personalisht kete njeri,e familjen e tij.


Asnjehere ma asnjehere nuk e pashe te shfaqe nota rracizmi. :)

Jam habit kur u be eurodeputet duke perfaqesuar parti naziste.

Me profesion ushtarak gjeneral. :)

Jashtttttttttttttttt!
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Sot mediat greke as emrin nuk ja kane permendur gjithe diten po japin fatkeqesine ne zelanden e re ......kur nuk u intereson heshtin
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Hahaha u trimeruan majmunat ne perfundim te mandatit. :D
E ka bere thjesht per skup politik qe te rizgjidhet prap. :D
 
Top