• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Deputetët e VMRO-së me “mur të gjallë” pengojnë Xhaferin të hyjë në kabinet

legjenda

Tetova
Deputetët e VMRO-DPMNE-së po qëndrojnë para derës së kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë dhe nuk e lejojnë kryetarin e ri të zgjedhur nga shumica parlamentare, Talat Xhaferin, që të hyjë në të, njofton a1.on.
Sipas informatave që janë jozyrtare, për shkak se gazetarët nuk lejohen që t’i afrohen vendngjarjes, një pjesë e deputetëve të VMRO-së gjenden para zyrës së spikerit parlamentar, ndërsa disa kanë hyrë brenda.

Siç raporton Gazeta Express, tensionet në Shkup janë rikthyer sot, pas paralajmërimit të grupit të vetëquajtur “Për Maqedoni të përbashkët”, që mori përgjegjësinë edhe për dhunën e së enjtes në Kuvendin e Maqedonisë, se edhe sonte do të mbajë protesta, me vendimin e vendosur që të mos e lejojë formimin e qeverisë së re nga shumica parlamentare e përbërë nga socialdemokratët e Zoran Zaevit dhe partitë shqiptare./Gazeta Express/
 

legjenda

Tetova
Derisa në Kuvendin e Maqedonisë pasdite deputetët e VMRO-DPMNE-së po merren vesh, ndërtesa e shtëpisë ligjvënëse është nën masën e rreptë të sigurisë, me forca të shtuara policore, kurse në parkingun e Shtëpisë së Armatës janë edhe afër 50 pjesëtarë të Njësisë për Intervenin të Shpejtë , të armatosur me armë automatike, helmeta dhe mburoja, transmeton Gazeta Express.
Në parking ka edhe dy autoblinda, dhjetra "Rover Land", si dhe automjete tjera të policisë. Në pjesën e përparme të Kuvendit, përveç ekipeve të gazetarëve dhe mburojave për protestuesit,prania e pçolicisë është pak e dukshme.
 
Top