• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Deputetët e Partia Demokratike incidente në KZAZ 53 të Librazhdit

WxP

Tech
LIBRAZHD- Rreth orës 22.00 të mbrëmjes së martë gjatë kohës së zhvillimit të procesit të numërimit ka pasur tensione dhe incidente që fatmirësisht nuk kanë marrë përmasa tragjike.

Situata për pak sa nuk ka dalë jashtë kotrollit kur persona të panjohur kanë hyrë në KZAZ pa asnjë lloj autorizimi me qëllim zëvendësimin e numëruesve të djathtë.

Këta persona të shoqëruar edhe nga disa nga kandidatë për deputetë të PD janë bërë shkak për ndërprerjen e numërimit dhe krijimin e incidenteve.

Bashkë me personat që pretendonin të fillonin si numërues ka qenë edhe Luçiano Boçi, kandidat i PD të cilit i rrezikohet mandatimi për në Parlamentin e ri me trendin e votave të fundit. Më vonë atij i është bashkuar edhe Eduard Selami dhe simpatizantë të PD të cilët kanë shkaktuar kaos dhe rrëmujë në VNV.

Për të shmangur incidentet dhe për të garantuar ecurinë normale të procesit të numërimit ka ndërhyrë deputeti socialist Taulant Balla por reagimi i kolegëve të tij demokratë ka qenë mjaft i ashpër.

Situata e tensionuar ka zgjatur disi gjatë dhe në hyrjen e KZAZ 53 janë dislokuar forca të shumta policore për të garantuar mbarëvajtjen e procesit .
(e.m/News24/BalkanWeb)
 

Attachments

Top