• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Del libri '‘Adriano dhe اelentano, pak artist dhe pak burrë'


Dhjetë vite pas publikimit të Adriano اelentano, 1957-2007: 50 vite prej rebeli”, shkrimtari dhe gazetari Sergio Cotti ka prezantuar dje librin “‘Adriano dhe اelentano: ‘pak’ artist dhe ‘pak’ burrë”

Një prezantim i parë përpara atij zyrtar në 17 qershor në Galbiate (Lecco), vendi ku këngëtari jeton dhe që atë ditë do të mbajë një koncert.

“Libri shpejgon autori tregon 60 vitet e karrierës së Adriano اelentano përmes muzikës së tij, nga Festivali i Rock and Roll, në 18 maj 1957, tek disku i fundit në bashkëpunim me Minën. Në libër janë analizuar të gjithë albumet e tij, përfshirë ato zyrtare dhe janë shpjeguar të gjitha këngët.Në fakt libri i dytë është një përpunim i atij të parit”, shpejgon Conti.

Conti shprehet se “Celentano është padyshim një nga artstët italianë më të vlerësuar, edhe pse prej më shumë se 20 vitesh daljet e tij janë bërë edhe më të rralla”.syri net
 
Top