• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Dedikuar ty!

ZHIGO

Antarë i Respektuar
Ketu sdo jem do jem larguar
Ne kurbet i tretur si hallexhinjt e tjere
Ne wallin tim te preferuar
Nuk do me shohesh me si dikur

E neper temat ku kam postuar
Nk do ndihet shkrimi im i mrekullueshem
Ne profilin tim do te rrij i heshtur
Nje shkrim “Goodbye” i that

Ti do te trishtohesh atehere
Se sdo me gjesh mo onlajn
E kur notifikajshenit nuk do ti nizen mo dritat
Kovat dhe peshqiri do te qajn hallin

Po kur ti te jesh merzitur shume
Ne arkiven e forumit kerkome
Atje do jem i fshehur un
Ne ndonje zhgarravine a ndonje shkronje

Mjafton qe forumin pak ta heqesh
E un do zbres, si ferrari do vij mbas teje
Ti si dikur do nxjerresh dhomet e do qeshesh
Do thush sa mire boni qe iku...

Un dhe Driteroi i pa arritshem !
😆
 

Hilarious

Bebw☀️
Staf në FV.AL
Dedikuar ty !Ndienje e panjohur qe me mbushe shpirtin plot shpres.Po shkruaj sepse ti qenke me e forte se arsyeja ime,me ke zhytur ne boten tende,dhe zemra ime drejt teje lundron.Ti gabim i cmendur qe me fale disa ndienja te trazuara ,por me grimca lumturie.Pendesa ime tek ty nuk funksionon,buzeqeshja ka ngrire ,mendja mendon ato grimcat qe i fale.Krenaria?!Eh krenaria eshte lenduar,ajo bashke me arsyen jan aleate te forta.Pres ,ende pres nje sinjal a mesazh tendin ,dhe me vrap ate ndienje te panjohur ta perqafoj .Sa absurde me duket kjo ndienjë ,e di ,shpesh'here filloj buzeqesh kot pa arsye kur te mendoj.Ka raste qe te urrej per mosperfillje,por prap urrejtia me kalon.E di cfare ?!Dua te te falenderoj ,por me mire nuk po e bej .Le te mbetet enigmë
 
Top