• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Dedikuar ty!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Cfare te te dedikoj? Keto kohe te arratisura e te vetmuara.
Apo shirat qe rrembehen me rete, ngaterrohen e hapin lufte njera-tjetres.
Cfare te te dedikoj ? Hapat qe shuhen dhe dyert qe mbyllen,korridoret s"premtojne fund e as dritat nuk ndizen.
Cfare te te premtoj ,kur gjethet pllakosen neper toke, vdekjet e tyre trishtojne mua dhe ty qe ecim ne te kundert, shpine per shpine me kohen.
Cfare te te dedikoj ? Si apo ku? Atehere u vendos te mos te te dedikoj asgje ,pervecse nje turp nudo, te servirur ne nje pale carcaf te kuq.
Siper ti emrat tane. :))
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Cfare te te dedikoj? Keto kohe te arratisura e te vetmuara.
Apo shira qe rrembehen me rete, ngaterrohen e hapin lufte njera-tjetres.
Cfare te te dedikoj ? Hapat qe shuhen dhe dyert qe mbyllen,korridoret s"premtojne fund e as dritat nuk ndizen.
Cfare te te premtoj ,kur gjethet pllakosen neper toke, vdekjet e tyre trishtojne mua dhe ty qe ecim ne te kundert, shpine per shpine me kohen.
Cfare te te dedikoj ? Si apo ku? Atehere u vendos te mos te te dedikoj asgje ,pervecse nje turp nudo, te servirur ne nje pale carcaf te kuq.
Siper ti emrat tane. :))
shkrim i yti eshte ky Nevertit?...

shume i bukur...
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
shkrimet e momentit jane kryevepra...sa shkrime kam shkruar une ne nje cast te vetem...vetem se une kam nje te mete...shkruaj shume gjate...
Na servirni ndonje shkrim tuajin,te njihemi me vargjet e tua.Do jete kenaqesi ti lexojme! Ju pershendes Vajza e tallazeve. :))
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Na servirni ndonje shkrim tuajin,te njihemi me vargjet e tua.Do jete kenaqesi ti lexojme! Ju pershendes Vajza e tallazeve. :))
flm Nevertit...pa tjeter pse jo...kam pasion te shkruarin...por u be disa kohe qe jam pak pa frymezim...dikur shkruaja kaq shume sa dhe vete nuk e besoja se si arrija te shkuaja pa fundesisht....
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
flm Nevertit...pa tjeter pse jo...kam pasion te shkruarin...por u be disa kohe qe jam pak pa frymezim...dikur shkruaja kaq shume sa dhe vete nuk e besoja se si arrija te shkuaja pa fundesisht....
Ver nje nga ato te te shkuares....leri llafet lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar

Ty.
Dua të shkruaj dy fjali të shkurtra për ty,për njeriun që nuk e humbi shpresën.
Për njeriun që vazhdon përpara,edhe pse e lëndojnë kujtimet.
O njeri,o qënie e paimagjinueshme.
Je shum qënie.....e fortë.
Mos e harro kurrë këtë.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Mashkull Egoist.
Dy fjalë të fundit do ti shkruaj,
dashuri të humbur do të quaj.
Do të të bezdis e sot,
meqë e nisa kot :p.
Mé fal nëse të kam kërkuar,
më fal nëse të kam menduar.
Gabimi im,nuk të lëndoj më
as në kujtime do të të lë.
Sdo ta shkruaj më emrin tënd askund,
sdo tii flas më për ty askujt.
Më shum ii kërkoj falje vetës,
për ty isha gati tii bashkohesha vdekjes.
LOL
 
Top