• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dedikuar ty!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
[video=youtube;HDDX6Ba7E-Y]https://www.youtube.com/watch?v=HDDX6Ba7E-Y[/video]
 

Jetmira

..........

Ty.
Dua të shkruaj dy fjali të shkurtra për ty,për njeriun që nuk e humbi shpresën.
Për njeriun që vazhdon përpara,edhe pse e lëndojnë kujtimet.
O njeri,o qënie e paimagjinueshme.
Je shum qënie.....e fortë.
Mos e harro kurrë këtë.
 

Jetmira

..........
Mashkull Egoist.
Dy fjalë të fundit do ti shkruaj,
dashuri të humbur do të quaj.
Do të të bezdis e sot,
meqë e nisa kot :p.
Mé fal nëse të kam kërkuar,
më fal nëse të kam menduar.
Gabimi im,nuk të lëndoj më
as në kujtime do të të lë.
Sdo ta shkruaj më emrin tënd askund,
sdo tii flas më për ty askujt.
Më shum ii kërkoj falje vetës,
për ty isha gati tii bashkohesha vdekjes.
LOL
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
...:))

[video=youtube;G-ozc6Ip2wM]https://www.youtube.com/watch?v=G-ozc6Ip2wM[/video]
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pranvera po cel, ditet e saj po ngrohen.
Ditet e dimrit po shuhen ,distances po i vje fundi.
Kjo pranevere me plot ngjyra do cel mes shpirtit tim e tendit.
Mes diellit qe te kujton , henes qe te ruan me fanatizem ne shpirtin tim,po tpres.
Sic pret lulja diellin,stina vitin , shpirti shpirtin qe i perket.
E ti me perket sic te perkas edhe une!!~~~~

 

Passion

Banned
As i llaf nuk i dedikoj mo askujt.....po deshi te me dedikoj ,une ja ktu rri shoh lol
Si ushqimi për jetën je ti për mua,

A si shirat e ëmbël për tokën e shuar;

Dhe për paqen tënde n’varfëri vuaj,

Si një dorështrënguar me pasurin’e pashijuar;

Shijues krenar jam një çast, por çastin tjetër,

Dyshues se koha, si kusar, vjen rrëmben thesarë;

Parajsë është t’jem me ty vetëm për vetëm

:)
:)


Nr 75 eshte.

Dora e Shakespeare. :)

Kur thua nuk i dedikoj askujt,gjej hapesire te vi une te te dedikoj ty. :)

:D

 

Monique

Staf në FV.AL
Sa po klikoja te kjo teme e do ankohesha siiii askush ska nje fjale per mua...lol

Passion ma kalle.....pa fjale!!!!!!

Im in love me doren shekspiriane .....ku ndodhet?!

​​​​​
 

Passion

Banned
Sa po klikoja te kjo teme e do ankohesha siiii askush ska nje fjale per mua...lol

Passion ma kalle.....pa fjale!!!!!!

Im in love me doren shekspiriane .....ku ndodhet?!

​​​​​
S'them xho se bej mekat. :p

Ekziston nje teori qe famen e mori kot ai,se dikush tjeter i beri kryeveprat :chh

Me vjen ta them ku,por kam frike se zgjoj demonet e shpirtit tim qe Qelozon :D
 

Monique

Staf në FV.AL
Nje te mire njerezimit do i besh ...... Moni do gjej paqen e munguar lol lol
kam degjuar , por e pavertetuar eshte

Ama cilido qofte, une ne heshtje e adhuroj :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
PER Ty!! Megjithe forcen e shpirtit dhe qiellit te kalter.

56173245_1064879193722556_9150633780694745088_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh...jpg

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
I DEHUN S’JAM…

…dhe kështu perpiqemi
të mos harrohemi
për sa kohë që s’mund të bëjmë
diçka më të mirë...


deri herës tjetër pimë verë
të mos harrojmë tiparet,
sytë,
harkun e vetullave
ku në funerale triumfesh
parakalojnë zemërimet dhe mëritë
krahët që përqafojnë planetin
oqeanet që mbushin gjinjtë me qumësht perëndimesh
titanikë shtatanikë që mbyten në një pikë lot
duar kukulle të këputura nga fëmijëria
që ia kemi ngrënë edhe hundën
të qeshurën kur u jepet buzëve
si xixëllonja muzgjeve
sqetullen ku gjejnë strehim
piratët e përtesës sime
dhe prehja anatomike absolute
supet ku arkeologët e dhimbjes kërkojnë
gjurmët e dhëmbëve…
kafshimet…
dhe pastaj sjell ndërmend kërthizën
e këtu unë ndaloj
e nuk shkruaj...
pi pak Chardonnay
“Çar don, ë?”, më pyet gota...
kurs frëngjishteje falas
për konsumatorë besnikë vetmish
dhe orkestër ciganësh...
trullosem edhe më
dhe kujtohem
se kërthiza jote është syri i barkut
foleja ku fluturat flenë
dhe unë nga larg ta mbyll me një puthje
verbohesh
verbohesh
rrëzohesh
rrëzohesh
dhe fluturat zgjohen
pluhur në krahët e tyre bëhemi
ngjyrë pritjeje
aromë prekjesh
mbyllim sytë
dhe verbohemi nga diejt e shpirtit
dalldisemi

fluturojmë deri kur fëmija brenda nesh
na kap
dhe me një gjilpërë na ngjit
në muret e klasës ku të dashuruarit
mësojnë si mbrohet jeta e fluturave
nga flaka e tepërt
dhe
largësitë…

©artangjyzelhasani
 
  • Dashuri
Reactions: Ivy
M

MeriAna

Dedikuar ty

Nuk doja as edhe nje gje nga ty
Po prap ti me dhe dashurin tende
Kohen tende, frymen tende
Cdo gje tende... Mira her te thash largohu nga un Por nuk u largove
Pe tek un ate qe un nuk shikoja dot
Ate qe un nuk doja ... me ne fund u largove Edhe une njofa dhimjen Ne Zemer dhe ne shpirt ...te urrej per drushimin qe me bere...
 

Jetmira

..........
Me ke munguar.
Heej,me ke munguar.
Me ka marre malli te zihem perseri me ty.
Per ditet kur mbanim inat me njeri-tjetrin dhe me pas kerkonim falje.
Me mungojne te qeshurat e tua.
Ato perqafimet e tua.
Puthjet e tua plot pasion.
Sidomos kur me ngrije ne krahe ne syte e te gjitheve.
Me mungojne sms e tua.
Edhe netet kur qendronim duke numeruar yjet.
Me mungojne te bertiturat e tua teksa me fshihje paketen e cigares.
Ndjehem bosh pa pranine tende.
Me mungon vertete.
 

Ledia

🔥Shkodrane tamarrsha 🔥
me ke pare te qeshur,
te merzitur, te lyer, te palyer,
me floket leshuar, me floket mbledhur,
si arushe si shtrige
e dashtun e nevrikosur...
inacore hakmarrese
Dua te dish dicka qe nuk ta kam
je i vetmi qe me ty isha vetvetja
dhe gjithmone do jesh ne zemren teme
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pranvera po cel, ditet e saj po ngrohen.
Ditet e dimrit po shuhen ,distances po i vje fundi.
Kjo pranevere me plot ngjyra do cel mes shpirtit tim e tendit.
Mes diellit qe te kujton , henes qe te ruan me fanatizem ne shpirtin tim,po tpres.
Sic pret lulja diellin,stina vitin , shpirti shpirtin qe i perket.
E ti me perket sic te perkas edhe une!!~~~~

:)) plus.

 

lovely

Anëtar i ri
@ capkenia : sdo doja te cikja asnje germe me shume shkrimit tend te nje stili kaq bukur te rafinuar
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
,,,kjo vjeshte sot u zgjua heret.
Ne syrin e saj te kafte mbane nje broshur kujtimesh.
Tek pin kafen me nostalgji,gjethet i kompozojne heshtjen e natyres.
Kjo vjeshte me ngjan me ty.
E ti me ngjan me kete vjeshte ,qe sot u zgjua kaq heret ,mes reve qe vallzojne timberin e nje violine. :))

 
Top