• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dedikuar ty!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Dedikuar ty!

PEr driten e syve te mije..
Per arsyjen e buzeqeshjeve te mija..
PEr bekimin e qenies sime..
Per frymarrjet e lumturis sime..
PEr tim bir,..
Per bekimin qe i dha jete,kuptim,gjalleri,dhimbshuri,dashuri,dimensione te tjera qenies sime..
Per djalin tim capken dhe pizmatar e kundershtar hahahaha
Per zemren time,qe kur nuk eshte mire(e ka grip) syte me lotojne pe e kuptuar,e ai me pyete_Mama c"ke?
E shikimi tij pushton dashurueshem,embelsisht lidhjen e bekuar NENE-BIR..:))
_Asgje zemra mamit,eshte grip dhe per mua e per ty..-i them..
Eh mashkulli i vogel potent e vendimtar i jetes time :))
Buzqeshja e kohes sime ..
 
Titulli: Dedikuar ty!

Tek ajo shtepia e madhe
kuptova se nuk ka kohe mjaftueshem
me ja puth duert nanes.
Se jeta rrjedh, here ne lumenj e here ne liqenin e kulluet,
te andrres.
Bash atje mesova se dora e babes mbi floke te lmuet,
mbete perjete e bute.
Aty shkallet nuk ngjiten gjithmone me sy te permbysun,
por ka tre kater pernjihere,
me gjallnine e pranveres,
kur nder lule cile si gjak...
Ne ballkonin tem kam hape krahet per here te pare,
me fluturue me zogj,
e me u ndale ne supet e mureve te nalte,
me kundermue harlisjen e drandofilave.
Bashke me shimshiret kam dashte me shkund vesen e pare,
e me ja lane faqet diellit ne dore,
ti skuqin per qef.
Vetem aty mesova se malli fle ne gjoksin e babes,
e prej syve te nanes
fillon me u derdh ne paq...
Asht pikerisht atje ku njerezit,
pa u lute e pa u fale,
dine me dash
 

Fiore

Anëtar i Nderuar
Titulli: Letrat më të famshme të dashurisë të të gjitha kohërave!

Ti je oksigjeni,pa te cilin ZEMRA ime t'kurret ne sekondin e pare...
Je ferri qe vret ...Parajsa qe me qeteson...!!
TI je?! Dhimbje urrejtje pikellim mall lot melankoli dashuri...
Dashuri qe me cmend shpirtin e me deh ndjenjat..!
Dua te te kem prane se e dua nervozizim tende..cmendurite e xhelozite e tua..
TE DUA TY...!!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL

Te kam deeikuar per cdo dite copeza te miat.
Merri , bashkoji dhe bej nje te plote timen dhe pyet veten.....A je me mire kshu?
Pre e kujtimeve e ideve apo je ne kerkim te te rese?
 

Jetmira

Antarë i Respektuar

Eja dhe me shtrengo
me puth mos me largo.
Eja ne naten pa na par njeri,
eja i dashur te jemi vetem un dhe ti.
Me fal nje puthje qe tma marr mendjen,
me fal nje nat qe tma marr zemren.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Dedikuar ktyre robve te traahe qe sillen neper forume


So say goodbye and hit the road
Pack it up and disappear
You better have some place to go
'Cause you can't come back around here
Good goodbye
(Don't you come back no more)
 

Violinisti

Anëtar i ri
Cila je
Kush na qenke
moj e renda,
e forte si guri
e shkuar tana fortesive.

C fflake na qenke
moj e verdha
mbi perrua,
qe vashat
i beke cuna e cunat cupeza

c rrufe qenke
ti qe keput penjet
e lahutes sime,
e kengen
ma ze ne fyt,
he mbec
pa helmin tend.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
T’i femer
Ti je endrra ime e kahmotshme, e çdo-ditshme, me e vjeter enderr imja dhe me e shpeshte, e cila me shfaqesh jo vetem neteve te pa gjume por edhe diteve. Je tronditja e jetes sime kur te kam aq larg dhe kuptimi i saj kur mbeshtese koken, ne gjoksin tend, per tu ndjere i ngazellyer si nje bebe. Je flutur qe te ndjek lule me lule dhe kur me humbesh, syte e mi, te kerkojne me ngulm gjithkah e kur te te kape te trajtoje me delikatese nga frika se mos me vdes ne duar.
Je mendimi qe me bene te vuaj por dhe jetes i jep kuptim. Je gur i rende ne qafen time por dhe freski shpirti. Je zjarri qe djeg si llave vullkani por dhe akulli qe ngrin gjithçka. Je fushe me lule qe zhuritesh ne kohe zjarmi-e e ngjallesh me pikat e shiut. Je perrocka qe shfaq dhe terbim, je uji qe rrjedh e jep jete, je vershim, je urgan vdekjeprures por dhe Kep i shpreses se mire.
Je oaza ku rritet gjithçka por edhe shkretetire ku vdes per nje pike uje. Je lindja dhe perëndimi i erret pis, je lindja e pare dhe perëndimi i pare. Je horizonti qe duket sa i afert e sa i larget e nuk arrihet kurre. Je vështrimi i larget........
Ti je vet dhimbja, lufta dhe paqja aq e deshiruar. Je LIRIA qe duhet te dashurohet dhe deshirohet..........
Je, e cfare nuk je???? Ndonjehere nuk e di as se cfare je, por ti je femer.
TI je arsyeja me e madhe per te jetuar!!!!!!!
T’i femer
 
Top