• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

De Biasi i pesti nga 20 përzgjedhësit më të mirë në botë

Aver

VIP
De Biasi i pesti nga 20 përzgjedhësit më të mirë në botëBritanikja “Telegraph”, përkatësisht nga gazetari Jonathan Liew, ka zgjedhur 20 përzgjedhësit më të mirë ndërkombëtarë, në bazë të sukseseve që kanë arritur me kombëtaret respektive.

Lista kryesohet nga Joachim Lِw, përzgjedhës i Gjermanisë, i cili fitoi titullin e kampionit botëror, i përcjellë nga Jorge Sampaoli i Kilit, Lars Lagerback dhe Heimir Hallgrimsson të Islandës dhe Vincente del Bosque i Spanjës, transmeton Koha.net.

I pesti që renditet në këtë listë është përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, me suksesin e kualifikimit të Shqipërisë, për herë të parë drejt një kampionati evropian.

Telegraph shkruan se De Biasi është emëruar në vitin 2011, si një zgjedhje e një trajneri që nuk kishte dalë nga Italia asnjëherë për të menaxhuar ndonjë ekip.

“Ai ka marrë një ekip që renditej i 74-ti në botë, dhe për katër vite e ka çuar në prag të 20 më të mirëve, duke fituar ndaj Francës e Portugalisë”, thuhet më tej nga Telegraph.

Ata në fund thonë se gjithkush ka dëshirë të jetë në short me të në Evropian, por ata që e kërojnë duhet të jenë të kujdesshëm se çka dëshirojnë.

© KOHA
 
Top