Dasma kosovare me tifozë të Arsenalit bën bujë në mediat botërore

legjenda

Tetova
Një dasmë kosovare, nga e cila dolën fotografi ku shihej dhëndri dhe nusja të rrethuar me tifozë të Arsenalit, ka bërë bujë edhe në mediat botërore.

Kaltrim Agushaj u martua me Edisonën të shtunën në një ceremoni që bëri bujë për “dashurinë” e dytë të Kaltrimit – Arsenalin.

Miqtë më të afërt të dhëndrit dhe familjarët e tij kishin veshur fanella të Arsenalit dhe pozuan para se të nisnin të këndonin këngë për klubin e tyre të zemrës.

“Ishte ide spontante nga miqtë e mi që në dasmë të kisha edhe pjesë nga Arsenali”, ka thënë Kaltrimi për “Goal”. “Ishte surprizë edhe për ta, por jam i lumtur që në fund të gjithë ishin të kënaqur. Jam fans i Arsenalit qe 17 vjet, që nga viti 2000. Pa Arsenalin jeta ime nuk ka kuptim”.

“Reagimi ishte pak i çuditshëm sepse gruaja ime nuk e priste. Ajo u befasua sepse ishte ditë e veçantë për ne! Ishte dasma jonë dhe ishte surprizë nga miqtë e mi fansa të Arsenalit, të cilët i ftuam në dasmë. Ajo pranoi dhe ishte e lumtur në fund. Ne nuk mund të refuzojmë të bartim fanellën e Arsenalit, edhe në dasmë! Fatmirësisht edhe ajo është fanse e Arsenalit”, ka shtuar më tej ai.
auto_dasma_11500302852.jpg
http://www.koha.net
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Sa bukur duken...... Shum suksese çiftit te ri....
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
A thu Kush do me fitu ndeshjen sonte?
 
Top