Dashuria, nuk mund te jetoje ne nje zemer dhe mendje te "zhylosur" Duhet te jet i kristalte tempulli saj!

Ania

Antarë i Respektuar
"Zemra e bardhe" është, tempulli i nje dashurie.
E fundit qe te vret me së shumti, është dhembja e dashurisë qe te gjunjezon, pa asnjë gjurmë të dridhjeve të ulëta të dashurisë.
Behet fjale per një dashuri ideale, në saksofon dhe zambakë të bardhë. I referohet poezisë së dashurisë, dashurisë me një ndjenjë të lartë, kur shpirtrat e lirë takohen diku lart në qiell dhe dashurohen me formën e tyre astrale.
Behet fjale për një dashuri që të gjithë duam të jetojmë ose që mund të kemi jetuar?

Ju si mendoni, si ndjeheni ne kete rast?!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Dashuri te tilla jane te rralla.
Por ekzistojne.
Ambjenti jone toksor eshte teper toksik per shpirtra qe dashurojne ne forme supreme shpirtrore.
Por njeriu nese do njihte forcen e dashurise se ti brenda vetes,do i thyente kufinjet e te kundertes.
Por edhe kaq sa njohim veten,shpirtin dhe qenien tone,sepse ne nuk e njohim komplet qenien tone.
Prape jemi me fat qe bulezojme dashuri dhe ndjenja shpirti.
 

Aleks30

Banned
Dsshuria "ushqehet "
Nese nuk e ushqen, ajo vdes.
Nuk e di por kjo teme eshte shume e gjate
Te gjithe e kemi provuar dhe te gjithe "ne disa raste ose e kemi humbur, ose nuk kemi ditur cte bejme me te apo sa duhet te vlersohet etj etj
 

Ania

Antarë i Respektuar
Dsshuria "ushqehet "
Nese nuk e ushqen, ajo vdes.
Nuk e di por kjo teme eshte shume e gjate
Te gjithe e kemi provuar dhe te gjithe "ne disa raste ose e kemi humbur, ose nuk kemi ditur cte bejme me te apo sa duhet te vlersohet etj etj
Aq sa di, aq meriton te kesh besoj une.
Nese nuk di atehere rri vetem?
 

Bebw

🍅🍌🍎🍒🍑🫐🍇🥕
Staf në FV.AL
S/M
Për sa i përket temës dashuria nuk zgjedh mjedis ,nuk njeh tempuj ,apo rregulla ,nuk përcaktohet dot e pastër apo e pisët ,dashuria është ndjenjë që ndjehet dhe ushqehet në varësi të personalitetit të personit ❤

Ps: tekstin se lexova thjesht jam prgj në bazë të temës ❤
 

Ania

Antarë i Respektuar
Për sa i përket temës dashuria nuk zgjedh mjedis ,nuk njeh tempuj ,apo rregulla ,nuk përcaktohet dot e pastër apo e pisët ,dashuria është ndjenjë që ndjehet dhe ushqehet në varësi të personalitetit të personit ❤

Ps: tekstin se lexova thjesht jam prgj në bazë të temës ❤
Pse dyshon?
"Zhyl" eshte nje metafore qe brenda ka gjithe poshtersine dhe helmin e botes ne ate zemer.
E ne nje zemer te tille nuk jeton dashuria!
Nuk mohoj perceptimin tend, por i qendroj pohimit tim?? puc e ki❤️
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Dua te citoj ket pjese qe per mu ka shum rendesi:

"shpirtrat e lirë takohen diku lart në qiell dhe dashurohen me formën e tyre astrale"

Mund te shkruaj poem rreth bindjeve te mia por me mire po e ilustroj


7f03e64ec09585ba4df68905f5619fc7.jpg

5ed27ce5dab5c0274a988298f42bdce5.jpgEgzistojne persona qe shohin pertej botes materiale dhe perpiqen te rriten shpirterisht sepse eshte e vetmja gje qe i shtyn te jetojne... per to eshte si oksigjeni.

Besoj ne dashurine ideale; sikur qoft dhe gjeja e fundit ne te cilen do besoj ?
 

Monique

With or Without u
E vlereson menyra si trajton dike, apo tjeret?
Nese do trajtonim gjithe njerezit njesoj do ishim hipokrit dhe asgje me shume
Plus qe sdo mundeshim
Psh ty une mund te trajtoj shume mire , dike tjeter jo
Kjo me ben zemer lig?
 

Ania

Antarë i Respektuar
Nese do trajtonim gjithe njerezit njesoj do ishim hipokrit dhe asgje me shume
Plus qe sdo mundeshim
Psh ty une mund te trajtoj shume mire , dike tjeter jo
Kjo me ben zemer lig?
Une flas per vete, per tjeret s' me intereson si sillet gjithkush?
 

Bebw

🍅🍌🍎🍒🍑🫐🍇🥕
Staf në FV.AL
S/M
Pse dyshon?
"Zhyl" eshte nje metafore qe brenda ka gjithe poshtersine dhe helmin e botes ne ate zemer.
E ne nje zemer te tille nuk jeton dashuria!
Nuk mohoj perceptimin tend, por i qendroj pohimit tim?? puc e ki❤️
E di çfarë domethën zhyl thjesht të gjithë ne dhe më i ligu të jemi veten për të mirë e mbajm ,dhe diferencën e bën vetëm gjykimi jonë në bazë të sjelljes që bëhet por se mohoj që ka persona zemër ngusht (të sëmurë do i quaja që merren me abuzime apo keqtrajtime)puç ❤
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
weee kur hap kto temat kuptoj se s'jam me e re :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Une e kam zemren ngjyri kristali per shembull, po s'na do kush. Po e lyj njehere te bardhe, mbase na buzeqesh fati ?
 

Raniaa

Antarë i Respektuar
"Zemra e bardhe" është, tempulli i nje dashurie.
E fundit qe te vret me së shumti, është dhembja e dashurisë qe te gjunjezon, pa asnjë gjurmë të dridhjeve të ulëta të dashurisë.
Behet fjale per një dashuri ideale, në saksofon dhe zambakë të bardhë. I referohet poezisë së dashurisë, dashurisë me një ndjenjë të lartë, kur shpirtrat e lirë takohen diku lart në qiell dhe dashurohen me formën e tyre astrale.
Behet fjale për një dashuri që të gjithë duam të jetojmë ose që mund të kemi jetuar?

Ju si mendoni, si ndjeheni ne kete rast?!
🤣
Keshtu eshte kur lexon shume😁
Eshte bukur te lexosh veten, shpirtin, si ne kete rast, sepse ti perjetosh kujtimet, ndonjehere ndjehesh me bukur se kur kane ndodhur❣️
 

VIP

V.I.P
Unë mendoj se njeriu e ka zemrën e pastër vetëm përballë dashurisë.
Nuk mendoj se i trajtojmë të tjerët,ashtu siç sillemi me njeriun e zemrës.
Nuk mendoj se zemra ka ngjyrë.
 
Top