• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dashuria 6 mijë vjeçare e çiftit grek

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit


Shën Valentini zgjat vetëm një ditë, por dashuria e një çifti grek shkon përtej lindjes së festës së të dashuruarve.


Arkeologët grekë zbuluan në një zonë arkeologjike në jug të vendit varrin e përbashkët të një çifti, që ata besojnë se daton të paktën 5800 vite më parë.


Udhëheqësja e grupit të arkeologëve, Anastassia Papathanassiou thotë se zbulimi i eshtrave 6 mijë vjeçare është bërë në vitin 2013, por vetëm tani analizat e ADN përcaktuan gjininë e secilist skelet.

Ajo thotë se me shumë gjasa çifti ka vdekur i përqafuar, ndërsa shton se testet sugjerojnë që kanë qenë rreth 20 vjeç kur kanë ndërruar jetë.

Zbulimi cilësohet me rëndësi të veçantë pasi është më i vjetri i këtij lloji i gjetur në Greqi dhe ndër më të vjetrit në mbarë botën. / Top Channe

 
Top