• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Çupëlinkat e “Bllokut”, parazite që ndajnë burrat nga gratë”, plas debati mes Silvës dhe Jerina Lalaj

N0

Old School.
Me dogji?
Pse je kaq e lodhur sa cdo diskutim e kthen ne personal?!
Qofsh ti qe je, bej paqe me veten se le nam.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Me dogji?
Pse je kaq e lodhur sa cdo diskutim e kthen ne personal?!
Qofsh ti qe je, bej paqe me veten se le nam.
ti je shum gallate ne fakt
Vete ja nis vallen dhe vet e len pergjys!
Dhe ke mesuar kete fjalen “bej paqe me veten”
Qe ne fakt nuk e kam
Idene cfare do te thote sepse sme ka mungu paqja....
une nuk ktheva asgje personale nese ti se kape eshte tjeter gje.
He mos u merzit tani se fundja perceptime virtuale Jane :p
 

N0

Old School.
ti je shum gallate ne fakt
Vete ja nis vallen dhe vet e len pergjys!
Dhe ke mesuar kete fjalen “bej paqe me veten”
Qe ne fakt nuk e kam
Idene cfare do te thote sepse sme ka mungu paqja....
une nuk ktheva asgje personale nese ti se kape eshte tjeter gje.
He mos u merzit tani se fundja perceptime virtuale Jane :p
Mir
 

Tomka

Anëtar i ri
E trishte ka dhe ne mesin Tone ketu qe bejne moral lol

ps. Atje ishte e modes dmth nje burre pa nje dashnore e cila eshte diku 10 vite me e re se gruaja qe ka ne shtepi, nuk quhej burre.
Dhe ata qe nuk Kane kshu dashnoresh extra si gome rezerve, nuk eshte se Jane me te ndershem thjeshte Jane cik si holle nga xhepat
I ngaterro i cik gjonat ti 🤪
E para nuk eshte e modes, tradhti ka kudo por te thush qe eshte kthy ne trend sme duket korrekt.
E dyta 1000 baxhella ne tiron, po ja fus tym, nuk mund t'bejne pis gjithe femrat e kryeqytetit, sepse ka plot nga ato qe punojne dhe jetojne ndershem pa pas nevoje ti mbaje dashnori apo nje burre i martuar me lek (ktu perfshij dhe konviktoret qe mezi kalojne mujin).

Ndoshta ti vjen rri 2-3 jave, ben i cik gossip me shoqet e tua dhe e merr si t'mireqene qe ashu eshte 😋. Nderkohe une jetoj ktu dhe punoj me mbi 20 femra dhe nuk i shoh te dalin apo ti presin me benza burra te martuar, ashu sic punoj dhe me meshkuj t'cilet sa maro puna shkojne ke grate dhe te dashurat e tyre. Kjo sdo t'thote qe jane engjej se nuk u kam majt pishtarin por dhe me pershkrimin qe ben ti nuk bi dot dakort 😁
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
I ngaterro i cik gjonat ti 🤪
E para nuk eshte e modes, tradhti ka kudo por te thush qe eshte kthy ne trend sme duket korrekt.
E dyta 1000 baxhella ne tiron, po ja fus tym, nuk mund t'bejne pis gjithe femrat e kryeqytetit, sepse ka plot nga ato qe punojne dhe jetojne ndershem pa pas nevoje ti mbaje dashnori apo nje burre i martuar me lek (ktu perfshij dhe konviktoret qe mezi kalojne mujin).

Ndoshta ti vjen rri 2-3 jave, ben i cik gossip me shoqet e tua dhe e merr si t'mireqene qe ashu eshte 😋. Nderkohe une jetoj ktu dhe punoj me mbi 20 femra dhe nuk i shoh te dalin apo ti presin me benza burra te martuar, ashu sic punoj dhe me meshkuj t'cilet sa maro puna shkojne ke grate dhe te dashurat e tyre. Kjo sdo t'thote qe jane engjej se nuk u kam majt pishtarin por dhe me pershkrimin qe ben ti nuk bi dot dakort 😁
ku I bera pis te gjitha ??
Ca me te pare first hand dhe ca me te degjuar I kam.
Gjithsesi mos e Moho qe pak a shum eshte bere norm. Dhe nese me lexove e thashe dhe une qe ka gjithandej.
 

Tomka

Anëtar i ri
ku I bera pis te gjitha ??
Ca me te pare first hand dhe ca me te degjuar I kam.
Gjithsesi mos e Moho qe pak a shum eshte bere norm. Dhe nese me lexove e thashe dhe une qe ka gjithandej.
E bere pa dashje 😋, se nqf se thua 1 burre atje ka minimumi 1 dashnore nenkupton qe spaska ngel femer e moralshme knej se laj thaj aq jemi ne t'shkretit i bythe ven lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Drejt me thene me duket sikur ajo shprehja: Fshati digjet...ajo tjetra krihet.
Ok,si shoqeri ka shume tema qe jane kuku e medet.
Por te thuash qe femrat e bllokut,me gjuajne burrin!?
E gjej te rendomte si mendim.
Nje mashkull qe bie preh e me te parit flirt,apo provokim erotik,qofte ky ne baze interesi apo dhe te nje natyre tjeter,pika e pare nuk eshte mashkulli i duhur as per familjen as me tej.
Nuk eshte kurre faji i femres tjeter,kur nje mashkull largohet nga TI.
Nese per fatin e keq tonin, ne gjendemi perkrah nje `mashkulli` pa karakter,pa identitet dhe me karakter te levizeshem,ku pas cdo adoleshentje apo minifundi vrapon si nje klysh,faji nuk eshte i asaj,por i ati qe vrapon e hap syte pas tyre.
Dhe si perfundim rastet sporadike,nuk perbejne shoqerine ne tersi asnjehere.
Ne tera llojet e nivelve shoqerore,ka te tilla degzime,suksesi i nje idndividi eshte,kur nuk tundohet nga cdo gje qe rrethon,dhe ka nje identitet te cilin nuk e palavitet majtas djathtas nga fryne era.
E ne fund te fundit,vertete grosh cdo nate ndoshta per shumicen eshte lodhese,por e te kapish lagjen me rradhe,e cila zijen vec grosh,s`eshte se ka noj ndryshim te madh.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
E bere pa dashje 😋, se nqf se thua 1 burre atje ka minimumi 1 dashnore nenkupton qe spaska ngel femer e moralshme knej se laj thaj aq jemi ne t'shkretit i bythe ven lol
po ti kape thelbin
Nqse une kuptova dy gjera per dy jave
Ti kupton dhe shef me shum se une sepse jeton atje :p
Apo eshte bere norm :p
 

Tomka

Anëtar i ri
po ti kape thelbin
Nqse une kuptova dy gjera per dy jave
Ti kupton dhe shef me shum se une sepse jeton atje :p
Apo eshte bere norm :p
1 jave isha dhe une ne amsterdam, pashe dhe dritat e kuqe dhe mendova me vete a ka degjenerim me t'madh se kaq?
Por ku dola nga dritat e kuqe dhe pashe pertej asaj lagje te famshme kuptova qe ishte nje shoqeri shume e zgjuar, shume e emancipuar dhe shume familjare.

Kshu qe here tjeter te sugjeroj te kalosh pertej bllokut 😋
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
1 jave isha dhe une ne amsterdam, pashe dhe dritat e kuqe dhe mendova me vete a ka degjenerim me t'madh se kaq?
Por ku dola nga dritat e kuqe dhe pashe pertej asaj lagje te famshme kuptova qe ishte nje shoqeri shume e zgjuar, shume e emancipuar dhe shume familjare.

Kshu qe here tjeter te sugjeroj te kalosh pertej bllokut 😋
se di ke quan bllok ti o Tome
Une jam nga fshati atij vendi i kaloj tranzit:p
Por qe po te kerkosh bllokun e gjen gjithandej!
Nuk e kemi te klasifikuar ne red district bllokun dhe nuk mund ta krahasosh me Amsterdamin:p
Sepse atje ku ke qene ti e quajne pune dhe paguajne taxa lol
 

Tomka

Anëtar i ri
se di ke quan bllok ti o Tome
Une jam nga fshati atij vendi i kaloj tranzit:p
Por qe po te kerkosh bllokun e gjen gjithandej!
Nuk e kemi te klasifikuar ne red district bllokun dhe nuk mund ta krahasosh me Amsterdamin:p
Sepse atje ku ke qene ti e quajne pune dhe paguajne taxa lol
Si do e lejme tani lol?
Se nqf se nuk e ke kuptuar une po mundohem tu mbroj si gjini 😛, por ti prap vazhdon me tenden lol

Si eshte ajo shprehja, it takes two to tango lol
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Si do e lejme tani lol?
Se nqf se nuk e ke kuptuar une po mundohem tu mbroj si gjini 😛, por ti prap vazhdon me tenden lol

Si eshte ajo shprehja, it takes two to tango lol
Hahahhaha
Une nuk Po mbroj asnjeren pale like u said it takes 2 to tango :p
E leme si te duash :p
 

Tip

Antarë i Respektuar
nomi zi nga memedheu... te blloki te shkelyn femrat! te hajn, te kullufisin, ste lejn me ra pertok! ne fund te ndajn dhe me shoqet... abuzojn rond :p
i boj thirrje te gjith vllezerve te mi fatlum ta evitojn zonen e bllokit me cdo kusht!!! Nqs keni na i emergjenc nga ajo zon, sigurohuni te vishni burka dhe tjeni ose nkom ose me biciklet, se perndrryshe aha, ska shpetim, ju shkelyyyyyn... statistikat nuk jon ne favorin ton - o rraporti 7 nymfomane dhe 3 meshkuj te pafajshem qe behen pre e ktyre predatoreve sezuale te frykshme :p
 
Top