• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Copeza Dashurie...!

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
ambicioze dhe pastaj e lavdishme
ke grabitur mbreterine time
dhe ngrite kuroren
sovrane e shkelqyer
...dhe une?
skllav i nje endrre mbreterore

(land)
 
Last edited by a moderator:

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
degjoj tingullin e dashurise,
ne çdo frymemarje tende.
nxehtesia
pershkon trupin tend,
eksituar
me pasion.
ledhatoj lekuren tende,
te embel,
si nje magji sensuale,
tingellon ne duart e mia,
qe dridhen ne unison,
ne nje takim melodioz,
te dy trupave,
qe bashkohen,
ne harmonine
e shpirtit

(land)
 
Last edited:

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
e erret nata,
qe zbret tek shtepite
e dritave te fikura,
mbi endrra
dhe poshte ndriçimi i henes.
e qarte nata
ne dhomen e ndriçuar
nga flaka e nje qiriri,
nate aspak kurnace
psheretimash.
nate nudo
e thjeshte dhe e zhveshur
nga gjerat e kota dhe boshe.
nate çarçafesh
qe vallezojne ne tingullin
e shume yjeve...

(land)
 
Last edited:

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
nate e nje muzike te embel malinkonike
me pas,dhome gjysem e erret
ne trurin tim
ndjej te shperthejne
mijera shkendija,avuj whiskey,
dhe nderkohe pika dashurie
shkrihen ne gojen tende,
te marr per dore
dhe shkojme bashke
ne parajse......

(land)


Athine,13 nentor 2007
__________________
 
Last edited:

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
do te lepij lotet e tu te kripur...
me asgje nuk do te le mbi lekuren tende
gjuhe e nxehte e imja,
qe do te lage shpirtin tend
dhe do te shuaje etjen e shpirtit tim.


(land)
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
faleminderit zhgenjyy.

shkruaj kshu per pasion ndonjehere nuk jam poet,merrem me gjera te tjera.
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
dora ime
perkedhel
floket e tua,
nderkohe zemra ime
te flet
per dashuri.
te veshtroj
ne sy
qe plot me lote
shkelqejne
fytyren tende.
buzeqesh,qaj
me ty,
duke te perqafuar fort,fort
me ndjenje te pafund
e ndiej se po te humb.....

(land)

Athine,19 dhjetor 2007

ps.te humba dhe ti erdhe perseri...
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
ne kete nate i vetmuar
rivishem dhe zhvishem
nga fjalet e tua.
mungesa jote eshte prania vibrante
qe rijeton ne zemren time
ne udhe te panjohura dhe te fshehta.
sy te mbyllur qe burgosin imazhin tend
dhe pluhur frymemarjesh mbi gjoksin tim.

(land)
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
momente magjike
te nje nate dhjetori.
zemra qe dridhen...
trupa qe digjen...
dhe ketu ku arsyeja dhe erotizmi
gervishtin absoluten

(land)
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
mos me ler te iki
me lidh pas teje
mbroje shpirtin tim te paqete
qe ka ne zemer rruge te thepisura shkembore
harmoni e perkryer dashurie...
qetesoi ankthet e mia...
dridhi,shkundi ndjenjat e mia...
augusta

(land)
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
do fundosem
ne trupin tend
i mbushur me aromen
e lekures tende,
dhe se bashku
do te ngjitim majat
e kenaqesise supreme
duke zgidhur pasionin,
u shuajt zjarri i pare
akoma te dehur
nga madheshtia
e momentit magjik
do te vazhdojme te prekim
qiellin

(land)
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
me ndjej te jetoj
leme pa fryme
digji momentet,
gjaku im qe vlon
ne nje vorbull te dendur,
dhe pa fjale te shperthej...
i gelltitur nga nata
derisa te shkrihemi bashke,
ne dritat e para te mengjesit.

(land)
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
sot nata kendon,
me zerin tend qe
bertet te mos ndaloj,
dhe thonjte e tua qe ngulen
pothuaj duan
te me shkulin lekuren.

sot nata parfumon
nga aroma e lekures tende
qe reshqet magjishem mbi timen.

sot nata eshte e embel,
ka shijen e gojes tende
qe kurre nuk lodhet se puthuri.

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
syte e mi zgjohen
ne kerkim te syve te tu
ne erresiren
e kesaj nate
te magjishme.
te pres i etur
ti me ndjek si hena token!
te kerkoj si yjet naten!
dhe etja djeg shpirtin
deshira ndez trupin tim
nderkohe i joti eshte zjarr.

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
duke perkedhelur gjirin tend mbi kemishen blu
duke egzaltuar format e tua
per te rritur deshiren

me padurim te zhvesh
ne kerkim te trupit tend
dhe me embelsi te shtrij ne krevat

kembet e tua kryq ne shpinen time
ndermjet harmonise dhe frymemarjeve te afshta
gjithmone dhe me te forta

ti ngre fytyren tende
veshtroj dridhjen violente
e pershpejtuar nga levizjet e mia

sens i trefishte

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
je e forte dhe poseduese,
e embel dhe brutale,
dominoje
mendjen time,
asgje nuk mundem
veçse te dorezohem
embelsisht
dhe te dhurohem
i gjithi,
me puth,
me perqafo,
merre gjithe trupin tim,
ti me dhurohesh mua...
dy trupa
nje shpirt i vetem...

(land)
Athine,dhjetor 2007
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
dua
dua trupin tend
nuk me mjafton zeri i regjistruar
nuk me mjafton nje foto me veshtrimin tend
nuk me mjafton te sjell ne mendje momentet tona te magjishme
nuk me mjafton te rilexoj poezite e tua
jo,e gjitha kjo nuk me mjafton
dua trupin tend
vetem

(land)

Milano.prill 2008
 

land

Anëtar i ri
Vendndodhja
U.S.A
Kuptimi i vertete i jetes jane emocionet e jetuara duke gervishtur shpirtin.....deri ne fund

sot ndjej eren te me marri larg,
te terheqe shpirtin dhe trupin deri tek ajo
ajo eshte vete ajri qe marr fryme.
me magjine e saj, me ka lidhur,me fjalet e saj
me magjine time,e lidha,me fjalet e mia.
dhe fjala ka germuar deri ne fund te shpirtit
deri ne qender te zemres
ne te gjitha ndjenjat,shqisat.
dhe tani shpirti,zemra,ndjenjat,
jane te gjitha nje
ne pritje te ekstazes...

(land)

Milano.prill.2008
 
Top