• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Concorde, nje avion mitik.

Concorde. Ka qene nje avion linje supersonik i prodhuar nga nje shoqeri franko-angleze. Prototipi i pare i kryer ne mars te 1969, dhe nje vit me vone avioni per here te pare arrine Mach2. Me 2 179 km/h dhe deri 18000m lartesi, duke u renditur avioni i '2 komercal per shpejtesi pas avionit rus Tupolev Tu-144.
Concorde hyn zyrtarisht ne sherbim me 21 janar 1976 ne linejt Parigi-Dakar-Rio de Janeiro e Londra-Bahrain. Nje vit me vone edhe drejte New York. Ne 1979 del nga fabrika prodhimi i fundit i concorde.
Me 24 tetor 2003 ndalet per sherbimin publik. Ndersa fluturimi i fundit me 29 nentor.
Concord ishte avioni me karakteristika unike per epoken, dhe sot e pakrahasueshme.

con16.jpg


con14.jpg
 
Private conversations
Help Users
    Top