• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

Kila

VIP
Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

burreli me !!!!!! Ju i keni vizituar kto qytete qe thoni apo vetem nga foto ,,, un kam shum qef te vizitoj Parisin ...........
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

Lexova ne nje studim qe qyteti me i bukur i Europes eshte nje qyteze prej 65K banoresh dhe quhet Colmar me sa foto kam pare eshte nje qytet prrallash :D

Ps : Parisi eshte per mua
 
A

Alltini

Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

un kam mesuar ne shkolle se athina esht nje nga vendet me te bukura dhe strategjike ne rruzullin Ton toksor,, por skam qen Kurr atje!
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

Mua me pelqen Mynihu...Plaza Maria...
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

Per te shetitur kam qef Tokio per plazh brazilin.
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

Rimini (per mua) :D
Per plazh po... + dhe per jete nate (me ka ngel fiksim CocoNuts :p )

Nga qytetet qe kam vizituar me se tepermi me ka pelqyer Londra... ndersa per ushqime Stambolli :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

Deri tani: Berna si stil arkitekture
(pa harruar arushat:))>Ndersa per detin, .... perhere do mbesi Vlora.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

Lexova ne nje studim qe qyteti me i bukur i Europes eshte nje qyteze prej 65K banoresh dhe quhet Colmar me sa foto kam pare eshte nje qytet prrallash :D

Ps : Parisi eshte per mua
Perpara Colmarit, do vija Strasbourgun....

Ndersa per ca do me pelqente te shikoja....
NYC
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

vendi qe me kan ber me shume pershtypje eshte nje qyteze stil medievale. germadh e nje termeti ne 1500 e rindertusr dhe pronesuar nga artiste.. bussana vecchia (vend ku ka vetem dhe eskluzivisht artiste te ndryshem nga sh shtete piktor..skulptor..poet....dyert e shtepive te hapura per cdo vizitor nderkoh qe artistet punojne..(deri para 5 vitesh skishin as drita cdo gje ishte romantike dhe unike ..rrugicat me pishtare dhomat me qirinj te madhesive te ndryshme te ber nga vet ato.... ne nje lartesi ku nga tarracat shikohet deti dhe qyteti i san remos..

per bukuri do te thoja san trope ..cannes (me i bukur se monaco qe dikush ka then me lart)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Istanbuluuun sesiiii


Se mos kam pare krejt boten une qe te zgjedh 😅
Kshu modern do zgjidhja Singaporin, ndersa klasik Romen.
Per Ruh/shpirt padyshim Stambolli.
E nfund dashni mbetet Tirana ❤
 
Top