• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cila eshte njesia matese e talentit?

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Per ça behet fjale ktu se kush e hap nga fillimi ?
ja un kam talente shume po po près t’ju zbuloj ju njehere.
dhe kte talent e kam te trasheguar nga 75% nga im ate ....pjesen tjeter nga mamka.
nuk di sa jam ne teme domethene.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Per ça behet fjale ktu se kush e hap nga fillimi ?
ja un kam talente shume po po près t’ju zbuloj ju njehere.
dhe kte talent e kam te trasheguar nga 75% nga im ate ....pjesen tjeter nga mamka.
nuk di sa jam ne teme domethene.
Flet per ronaldon dhe mesin tema
 

Frank

The S of all F.
Ore une e gjeta pergjigjen Po Sofia sma pranon.
Tema eshte: cila eshte njesia Matese e talentit.
Une them forumi!
Kush e njihte talentin e Sofia para se te hynte ktu? Asnje!
Ja dhe zgjidhja.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Per mua talent eshte dicka ,qe te mahnit,mallengjen,te prek ne shpirt dmth te ben per disa caste te jetosh ne nje tjeter dimension.
Qofte kjo muzika,piktura,arti,sporti e cdo gje qe arrin te jete e "re".
Dmth uroj te jem e qarte :)

Bibla thote qe talentet ju Zoti ia dha 3personave. Te parit i dha dy ai iku punoi fort per to dhe i shumoi.
Te dytit i dha 2 dhe ai te njejten gje
Te tretit..kur erdhi dita per ti kerkuar llogari,pasiqe i kishte dhene vetem nje dhe ai me friken se do e humbiste e kishte futur nen dhe. ( Pra se kishte zhvilluar)
Talentet duan pune per tu zhvilluar..permiresuar
Poor poor kam idene se dicka ne gjenetiken tone eshte e trasheguar,te linde dicka ne forme natyrale eshte mbase e pamundur.

Sa i takon sportit qe ke cekur Sofi,thote nje humorist qe kam qejf....une mund te stervitem sa te dua ne basketboll,por sdo jem kurre nje zezak 2 metra qe te meritoj NBA. Pra duhen karakteristikat fizike.
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
@Frank ishte nje talent i rralle me origjine nga Harunasi. Qy i vogel ra ne sy aftesia e tij per diversion kur e bente corbe gjithe fshatin. Vitet kalonin dhe ai punoj forte ne perfeksionimin e talentit qe zoti i dha. Studimet e larta per "Diversion" i kreu ne Tirane ne universitetin "Jovan Bregu".
Marre nga al.vikipedja.kom 🤣
 

Frank

The S of all F.
@Frank ishte nje talent i rralle me origjine nga Harunasi. Qy i vogel ra ne sy aftesia e tij per diversion kur e bente corbe gjithe fshatin. Vitet kalonin dhe ai punoj forte ne perfeksionimin e talentit qe zoti i dha. Studimet e larta per "Diversion" i kreu ne Tirane ne universitetin "Jovan Bregu".
Marre nga al.vikipedja.kom 🤣
Pse me prish reputacionin virtual qe kam ngritur me mund e djerse tere keto vite mer kusho?! 🥺🥺🥺
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
@sofia te lexoj me kenaqesi ne temat e tuaja
Por per nje 16 vjecare nuk me dukesh me ca shkruan. Gjithsesi eshte zgjedhja jote te fshihesh pas kesaj moshe 😊
 

Katil

Antarë i Respektuar
Kete diskutim dua ta nis me dicka jo shume te pergjithshme. Kur vihen perballe pyetjes: "Messi apo Ronaldo"(qe sigurisht eshte e gabuar) kam degjuar shume pergjigje, madje nga eksperte te futbollit:
-Messi eshte talent, i ardhur nga nje tjeter planet, kurse Ronaldoja perpiqet shume dhe e ka arritur ate nivel vetem nepermjet punes.
E kuptoj qe duket pak si teme futbolli, po nuk dua ta trajtoj vetem ne ate aspekt, po vetem ketu e gjej shembullin me tipik. Cilen njesi matese perdor per te matur talentin te secilin futbollist ne fjale? Mos ndoshta shohin tiparin e Ronaldos per te reklamuar stervitjen qe ben ,nderkohe qe te Messi kjo mungon? Mos ndoshta shohin qe Messi di te dribloje shume mire dhe krahas saj edhe mungesen e kesaj aftesie tek Ronaldoja? Mos shohin se Cristano eshte permiresuar qe nga fillimet e tij, por edhe Lioneli eshte permiresuar. Shohin deshiren e njerit per vemendje edhe kur nuk ka top dhe te tjetrit vetem ne fushe. Mos te harrojme qe te dy u zbuluan qe femije, kur nuk kishin kushte per stervitje e as per te jetuar.
Une nuk njoh asnje mates te talentit pervec genit. Kur te deshifrojne gjenetiken individuale mund te tyre, le te flasim serish, Kush e do fjalen tani?

Njësia matëse
Puna
e cila jep rezultatin.

Një talent e ke por se punon,kurrë se nxjerr në pah.
Që Ronaldo ka lind talent kjo ska dyshim,por ka punuar për ta njxer në pah

Ndërsa Messi përflitet së është autik..
 
Private conversations
Help Users
    Top