• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Çfarë zgjodhën shqiptarët për vetëkarantinim, 10 produktet më të shitura

Çfarë zgjodhën shqiptarët për vetëkarantinim, 10 produktet më të shitura
1584953945380.png

Grushta dhe zënka për letrën higjenike të tualetit, rafte të zbrazura totalisht të produkteve të konservuara apo të dizifektantëve. Ishin këto pamjet që raportuan mediat ndërkombëtare për blerjet nën panik në vende të ndryshme për shkak të frikës së përhapjes së koronavirusit dhe izolimit në shtëpi. Po në Shqipëri cilat kanë qenë produktet më të shitura gjatë ditëve të karantinimit dhe çfarë blenë shqiptarët nën panik.


https://www.gazeta-shqip.com/2020/03/23/cfare-zgjodhen-shqiptaret-per-vetekarantinim-10-produktet-me-te-shitura/#
Disa të përbashkëta me sjellen e konsumatorëve në vende të tjera i kanë pasur edhe këtu por në një listë nga njëshi tek dhjeta për produktet më të shitura në listë gjejmë vezën, orizin dhe pijet energjike.

“Monitor” shkruan se volumi i blerjeve gjatë këtyre ditëve është orientuar specifikisht tek disa produkte.


“Në këto momente, ashtu si edhe mund ta merrni me mend, në krye të shitjeve qëndrojnë produktet e shportës, frutat dhe perimet. Vend të rëndësishëm zënë edhe produktet e higjienës. E bërë më të prekshme kemi: vezë, vaj luledielli, miell, ujë, sheqer, oriz, qumësht, pije energjike, sardele në konservë dhe pastrues duarsh xhel”, tha Hajmetaj.

Operatorët e rrjeteve të supermarketeve në vend thanë se fillimisht në javën e dytë të marsit pati një rritje të volumit të shitjeve të ngjashme me ato që bëhen në festat e fundvitit por që gradualisht ka një lloj rënie të kësaj kurbe drejt normalizimit.

Një lloj qetësimi psikologjik ë këtë rast e kanë bërë vetë operatorët të cilët janë shprehur se importet e mallrave ushqimore vazhdojnë normalisht dhe se nuk ka vend për panik dhe për blerje të volumeve të larta.

Qeveria aktualisht ka lënë si orar të lirë lëvizjeje për këmbësorët harkun 05:00 me 13:00 kohe gjatë të cilës qytetarët mund të kryejnë blerjet e tyre nëpër supermarket, farmaci, furra buke. Sipas rregullit individët nuk lejohen të lëvizin të shoqëruar pra jo dy apo më shumë persona.
1584954009005.png

Copyright Gazeta SHQIP
 

Comments

Lista e pazarit per sot po e shkruj ktu qe mos harroj gje kur te jem atje lol

1. fruta ( molle portokall kiwi banane luleshtrydhe ananas)
2. perime ( shume karrota sallate jeshile qepe hudhra te njoma brokoli laker e kuqe laker e bardhe laker brukseli asparagus domate kastravec spinaq patate speca te kuq jeshil patllixhane kunguj.
3.Fileto vici fileto pule mish te grire per qofte.
4 .Qumesht kos disa djathera salcice pule proshute crudo sallam milanez
5. Makarona oriz pa gluten. Corn flakes nutella biskota
6. Fruta te thata arra bajame lajthi, fara kungulli patatina cokollate te zeze
7. Shampo trupi detergjent pllakash banjo, ilac rrobash me ngjure zbutes rrobash


Furnizimi eshte 1 javor.
Lum si ti qe qenke ne diet 😉😄
 
O
Brokolin nqs e mban ne frigo ose ne ambjent te ftoht reziston nje jave. Se ne dyqan se sjellin cdo 48 h.

Une blej
-lule laker (ne fure ose supe krem eshte delicious)
- asparagus (eshte sezoni)
- patate te kuqe
- kerpudha
- domate

Djath e vaj ulliri nga Shqiperia

Mish - jam ne fazen me pak ose hic, me mire

Fruta varet ca me ben me sy, por molle mundohem te kem perhere ne shtepi

Qumesht e kos (nqs se bej vete)
Mjafton per nje jave
ou? se dija qe duronte ne ngrirje. do e provoj. thanx
une kshu te ngrira marr bamjet zakonisht jane te ambalaxhuara
 
O
ou? se dija qe duronte ne ngrirje. do e provoj. thanx
une kshu te ngrira marr bamjet zakonisht jane te ambalaxhuara
Jo ne ngrirje, ne frigo normal tek arka perimeve, ne ngrirje se kam provuar se sme pelqejne perimet e ngrira, humbin shijen.
 
Top