• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Çfarë zgjodhën shqiptarët për vetëkarantinim, 10 produktet më të shitura

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Çfarë zgjodhën shqiptarët për vetëkarantinim, 10 produktet më të shitura
1584953945380.png

Grushta dhe zënka për letrën higjenike të tualetit, rafte të zbrazura totalisht të produkteve të konservuara apo të dizifektantëve. Ishin këto pamjet që raportuan mediat ndërkombëtare për blerjet nën panik në vende të ndryshme për shkak të frikës së përhapjes së koronavirusit dhe izolimit në shtëpi. Po në Shqipëri cilat kanë qenë produktet më të shitura gjatë ditëve të karantinimit dhe çfarë blenë shqiptarët nën panik.


https://www.gazeta-shqip.com/2020/03/23/cfare-zgjodhen-shqiptaret-per-vetekarantinim-10-produktet-me-te-shitura/#
Disa të përbashkëta me sjellen e konsumatorëve në vende të tjera i kanë pasur edhe këtu por në një listë nga njëshi tek dhjeta për produktet më të shitura në listë gjejmë vezën, orizin dhe pijet energjike.

“Monitor” shkruan se volumi i blerjeve gjatë këtyre ditëve është orientuar specifikisht tek disa produkte.


“Në këto momente, ashtu si edhe mund ta merrni me mend, në krye të shitjeve qëndrojnë produktet e shportës, frutat dhe perimet. Vend të rëndësishëm zënë edhe produktet e higjienës. E bërë më të prekshme kemi: vezë, vaj luledielli, miell, ujë, sheqer, oriz, qumësht, pije energjike, sardele në konservë dhe pastrues duarsh xhel”, tha Hajmetaj.

Operatorët e rrjeteve të supermarketeve në vend thanë se fillimisht në javën e dytë të marsit pati një rritje të volumit të shitjeve të ngjashme me ato që bëhen në festat e fundvitit por që gradualisht ka një lloj rënie të kësaj kurbe drejt normalizimit.

Një lloj qetësimi psikologjik ë këtë rast e kanë bërë vetë operatorët të cilët janë shprehur se importet e mallrave ushqimore vazhdojnë normalisht dhe se nuk ka vend për panik dhe për blerje të volumeve të larta.

Qeveria aktualisht ka lënë si orar të lirë lëvizjeje për këmbësorët harkun 05:00 me 13:00 kohe gjatë të cilës qytetarët mund të kryejnë blerjet e tyre nëpër supermarket, farmaci, furra buke. Sipas rregullit individët nuk lejohen të lëvizin të shoqëruar pra jo dy apo më shumë persona.
1584954009005.png

Copyright Gazeta SHQIP
 

N0

"H.A.T.V.N" S2. Suksese!
10 gjerat qe kam blere une me shume keto dite.
Mish viçi
Kremvice te tymosura
Djathe dhie
Vaj ulliri
Makarona
Oriz
Portokalle me shumice
Limona me shumice
Brokoli
Panxhar i kuq
 

Marla

PPSL
pije energjIke
Ju duhet shum energjia brenda 4 mureve lol
Menyra me e mire per tu ushqyer ne keto momente jane fruta perimet pasi permbajne vitamina kripera antioksidante qe rrisin imunitetin e trupit te njeriut.

Ca bejne shqiptaret shtojne sasine e karbohidtrateve sheqerna yndyra dhe proteinave shtazore te cilat lodhin organizimin dhe ushqejne microorganizmat e demshme ne organizem si rrjedhim semuren me shume.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Menyra me e mire per tu ushqyer ne keto momente jane fruta perimet pasi permbajne vitamina kripera antioksidante qe rrisin imunitetin e trupit te njeriut.

Ca bejne shqiptaret shtojne sasine e karbohidtrateve sheqerna yndyra dhe proteinave shtazore te cilat lodhin organizimin dhe ushqejne microorganizmat e demshme ne organizem.
te gjithe kan blere thase me miell

Brumrat I konsumojne shum jo vetem tani Por ne pergjithesi kete kulture kemi
 
Ananas
Kiwi qe jan aq te forta qe nese ja kercet nainjonit te kok e len te vdekur ahahahahaha
Popcorn 4 pako x3 😂😂😂😂
Qumesht panda se kam heq dor nga Nutella Lol
Hamburger
Parmigiano sikur te jet duke i ardh fundi botes
Actimel me luleshtrylle
Sapun per sumen sepse ai per duart kishte mbaru lol
Pastaj nuk mbaj mend

Cdo her qe zbres them : 2 gjera! 70...80.. 150 🙈😅 fck carrefour
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Te pyes cik mamin lol

Ok
E une pak a shume kto si shoqnia ,

1.thjerrza ( spashe ti thosh kush)
2. Fruta
3.
......
Shto edhe kolite e ujit...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
ideja eahte qe perimet prishen. psh brokoli 1-2 dit rrin. karrotat 3-4
dhe supozohet qe tmos dalesh cdo 2-3 dite. por 1 here ne jave apo 10 dite.

nejse une listen e kam te tille
perime (konsumohen ditet e para)
patate
bullgur/oriz
makarona
thjerrza
laker 😅
fileto pule me shumice 🤣
qumesht/veze/djath/ullinj
akullore magnum kemi fillu ti blejme me pako 🤣
fruta : portokall/banane/limon

Flm
 

Hope

◕‿◕
ideja eahte qe perimet prishen. psh brokoli 1-2 dit rrin. karrotat 3-4
dhe supozohet qe tmos dalesh cdo 2-3 dite. por 1 here ne jave apo 10 dite.

nejse une listen e kam te tille
perime (konsumohen ditet e para)
patate
bullgur/oriz
makarona
thjerrza
laker 😅
fileto pule me shumice 🤣
qumesht/veze/djath/ullinj
akullore magnum kemi fillu ti blejme me pako 🤣
fruta : portokall/banane/limon

Flm
Brokolin nqs e mban ne frigo ose ne ambjent te ftoht reziston nje jave. Se ne dyqan se sjellin cdo 48 h.

Une blej
-lule laker (ne fure ose supe krem eshte delicious)
- asparagus (eshte sezoni)
- patate te kuqe
- kerpudha
- domate

Djath e vaj ulliri nga Shqiperia

Mish - jam ne fazen me pak ose hic, me mire

Fruta varet ca me ben me sy, por molle mundohem te kem perhere ne shtepi

Qumesht e kos (nqs se bej vete)
Mjafton per nje jave
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
ideja eahte qe perimet prishen. psh brokoli 1-2 dit rrin. karrotat 3-4
dhe supozohet qe tmos dalesh cdo 2-3 dite. por 1 here ne jave apo 10 dite.

nejse une listen e kam te tille
perime (konsumohen ditet e para)
patate
bullgur/oriz
makarona
thjerrza
laker 😅
fileto pule me shumice 🤣
qumesht/veze/djath/ullinj
akullore magnum kemi fillu ti blejme me pako 🤣
fruta : portokall/banane/limon

Flm
Po nese blen ato tipat e superave te ngrira? :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Ananas
Kiwi qe jan aq te forta qe nese ja kercet nainjonit te kok e len te vdekur ahahahahaha
Popcorn 4 pako x3 😂😂😂😂
Qumesht panda se kam heq dor nga Nutella lol
Hamburger
Parmigiano sikur te jet duke i ardh fundi botes
Actimel me luleshtrylle
Sapun per sumen sepse ai per duart kishte mbaru lol
Pastaj nuk mbaj mend

Cdo her qe zbres them : 2 gjera! 70...80.. 150 🙈😅 fck carrefour
Nje pytje...
Ca e ben qumeshtin panda?
Eshte jashtezakonisht i embel :(
 
Nje pytje...
Ca e ben qumeshtin panda?
Eshte jashtezakonisht i embel :(
Eshte me teper nje fiksim i imi i femijeris... lidhur me disa kujtime.
Por ndonjeher e perdor per embelsira ose ma pin cuni direkt nga tubeti.
 

MrsA

Mr. A
Te thjeshtova pak pune 😝
E ke gabim, une jam dashamiresi me te gjithe ketu sepse edhe e kam per natyre edhe per me teper nuk njihemi realisht..
Ndërsa ne rastin e mesiperm me ty realisht nuk ka kuptim e po mundohesha te te kuptoja
Dmth mish e thua i bie dy a me sh persona te lidhur= qe parashikojnë njeri tjetrin.. plus "te rinjtë e parashikueshem"
i bie si te vjetër si te rinj jemi te gjithe njesoj 😉😛
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
E ke gabim, une jam dashamiresi me te gjithe ketu sepse edhe e kam per natyre edhe per me teper nuk njihemi realisht..
Ndërsa ne rastin e mesiperm me ty realisht nuk ka kuptim e po mundohesha te te kuptoja
Dmth mish e thua i bie dy a me sh persona te lidhur= qe parashikojnë njeri tjetrin.. plus "te rinjtë e parashikueshem"
i bie si te vjetër si te rinj jemi te gjithe njesoj 😉😛
Po.
Niki Frojdi ka superfuqi 😝
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Asgje skam marre me shumice. Kam nje shitore afer 20 metra, per cdo gje qe kam nevoje aty gjej.
Vetem nja 5 OKi i kam blere diten e pare, iu thash keto mos i shtrajtoni veq lol
 

Marla

PPSL
Lista e pazarit per sot po e shkruj ktu qe mos harroj gje kur te jem atje lol

1. fruta ( molle portokall kiwi banane luleshtrydhe ananas)
2. perime ( shume karrota sallate jeshile qepe hudhra te njoma brokoli laker e kuqe laker e bardhe laker brukseli asparagus domate kastravec spinaq patate speca te kuq jeshil patllixhane kunguj.
3.Fileto vici fileto pule mish te grire per qofte. Qofte hamburgeri.
4 .Qumesht kos disa djathera salcice pule proshute crudo sallam milanez
5. Makarona oriz pa gluten. Corn flakes nutella biskota Buke hamburgeri.
6. Fruta te thata arra bajame lajthi, fara kungulli patatina cokollate te zeze
7. Shampo trupi detergjent pllakash banjo, ilac rrobash zbutes rrobash


Furnizimi eshte 1 javor.
 
Redaktimi i fundit:
Top