• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare unazash mbani ne gishta ?

bora dr

100%shqiptare
tek gishti mesit mbaj nje unaz teper fine me nje gur(argjend)..kaq mbaj vetem nje!
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Nuk mbaj unaza ne duar nuk i kam qejf.Sme kane pelqyer ndonjehere.
 

Lolita25

So EmoTionaL
uaaaaaaaaaaaaaa edhe un ashtu e kam me nje gur dicka fine....
Sa mir paskemi gusto te njejta. :kiss

eeeeeeeeeeeh ehh????? ne gishtin e fejeses..opaaaaaaaaa

Unaza fantazy ...me plq dhe mua keshtu wowow..blavoooooo xemla

Avash moj se e kam ble vet,po e mbaj ne gisht te fejeses te mendojn robt qe jam busy-kot fare :p
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Une mbaj nje unaze modeste floriri qe ka si shenje nje patkua kali. E mbaj qe ne gjimnaz pa e hequr fare nga gishti, vetem per faktin qe e kam dhurate nga im ate. :)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Sja kam qejfin unazave ...
kuurre skam mbajt
 

MELYMAN

Rob Zoti
Mbaj nje unaze argjend rreth me nje disenjo siper, dicka e punuar. E mbaj ne gishtin e mesit. U ben gati 5 vite qe nuk e kam hequr asnjehere.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Smbaj unaza nje qe kam e mbaja ne varse...tani se mbaj fare se me moren dhe varsen me ngeli unaza dua nje varse tjeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer
 

Analistja

Anëtar i ri
Une mbaj ne gishtin e marteses rrethin dhe unazen e fejeses dhe nje unaze platin ne doren tjeter
 

era*d

Anëtar i ri
nuk i preferoj unazat... kam pak qe perdor nje unaze, me tre rathe te bashkuar te gishti i pare i dores....
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Une nuk mbaj fare...Jam ne pritje te nje unaze si ajo e Lolites:D
 

bella

Anëtar i Nderuar
E hapa kte teme sepse jam kurioz te di se cfar unazash mbani, ose nuk mbani fare. Mua personalisht me pelqen te mbaj unaza, kam 3 unaza gjithsej, nje e kam te gishti i madh, nje te gishti vogel e nje te gishti marteses (po ska te beje fare me martese sepse akoma beqo jam)

Nese keni unaza, edhe nese keni deshire ti vendosni me foto ktu qe ti shohim se cfar unazash mbani, do ishte kenaqesi. Po vendos dy unaza qe mbaj une, kurse te treten spo e gjej ne google..

Kete unazen e pare e perdor tek gishti fejeses, kurse te dyten e kam te gishti madh.

ps; te treja jan sermi, nuk i pelqej unazat e floririt, se di ndoshta kam gusto te shemtuar.
Unazën e martesës e cila është flori i bardhë , mbaja në të njëjtin gisht edhe të fejesës, por në jetën e përditshme e heq sepse ështe me gur të madh dhe nuk është shume praktike.
Dhe kam tek dora tjetër një unazë sërmi që e kam prej vitesh, është një dhuratë me vlerë shpirtërore për mua.

Unë si aksesor përdor shumë vëthët dhe byzylykët....i ndërroj shpesh këto, sipas veshjes :D...Unazat janë të përhershme, shumë rrallë i ndërroj.

E para është tamam si unaza ime e fejesës....ndërsa rrethi i martesës është si ky, por me gurë të vegjël të gdhendur sipër....që shkëlqejnë:D
 

Attachments

Redaktimi i fundit:

fragolina

Anëtar Aktiv
une mbaj nje unaze floriri te vjeter me 3 diamante, njeri nga te cilet eshte me i madh..

te tjerat i vej vetem me raste te caktuara, po kete nuk e heq nga dora asnjehere.
 

unica

Anëtar i ri
unë mbaj një unazë që është e veqant nga të gjitha nuk ka askush ksi lloj unaze ,pra ësht e veqant sikurs edhe unë,hahahah pak shak , unaza ime është ne form zingjiri ,kët e kam ënderruar gjithmon ,kamë pas deshir ta kem 1 te till
 

bella

Anëtar i Nderuar
E hapa kte teme sepse jam kurioz te di se cfar unazash mbani, ose nuk mbani fare. Mua personalisht me pelqen te mbaj unaza, kam 3 unaza gjithsej, nje e kam te gishti i madh, nje te gishti vogel e nje te gishti marteses (po ska te beje fare me martese sepse akoma beqo jam)

Nese keni unaza, edhe nese keni deshire ti vendosni me foto ktu qe ti shohim se cfar unazash mbani, do ishte kenaqesi. Po vendos dy unaza qe mbaj une, kurse te treten spo e gjej ne google..

Kete unazen e pare e perdor tek gishti fejeses, kurse te dyten e kam te gishti madh.

ps; te treja jan sermi, nuk i pelqej unazat e floririt, se di ndoshta kam gusto te shemtuar.
Kto jane unazat qe une mbaj ne dore. ....
 

Attachments

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Sa dore te bukur paske moj Bella....:kiss

Mbaj dy unaza ne gishtin e mesit te dores se djathte...Te dyja kane shume domethenje per mua.
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Nje ne gishtin e unazes djathtas me tre rrathe me tre ngjyrat e floririt.
Dy unaza ne gishtin e unazes majtas, dmth dy unaza ne nje gisht, dhe po ne ate dore nje unaze ne gishtin e mesit. Te katerta flori ;)
 

bella

Anëtar i Nderuar
Sa dore te bukur paske moj Bella....:kiss

Mbaj dy unaza ne gishtin e mesit te dores se djathte...Te dyja kane shume domethenje per mua.
flm bianca :puc....te bukur te bukur, por thoi i gishtit te vogel me eshte thyer se do ishte akoma me e bukur po te ishte i plote edhe ai :p

Cfare tipi i ke unazat? flori apo serm?
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar


flm bianca :puc....te bukur te bukur, por thoi i gishtit te vogel me eshte thyer se do ishte akoma me e bukur po te ishte i plote edhe ai :p

Cfare tipi i ke unazat? flori apo serm?
Serm..Floririn nuk e di pse nuk e duroj dot.Dmth meqe kur isha ne gjimnaz e venin te gjitha vajzat qe fejoheshin qe atehere nuk me pelqen me.Mundesisht dhe nje varese shume fine qe me ka dhuruar madrina ime ja kam dhene mamit,se me dukej vetja si e fejuar...:p Vetem ai i bardhi me pelqen.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Unazen e zbukuron ajo qe e mban pa marre parasysh cfare eshte vet unaza....
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Kam nje versace ne doren e djath :)

P.s aty me pelqen ta mbaj jo se ka ndonje domethenie:)
 

metiboy

G-lan-G
rahat jom per unaza se ne pune um pengoj e nuk vnoj hiq tash edhe nuk muje mi bajte sdi qa boj kur t e fejona!!!!!!!
 
Top