• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare unazash mbani ne gishta ?

njoni

llahtaria vete
E hapa kte teme sepse jam kurioz te di se cfar unazash mbani, ose nuk mbani fare. Mua personalisht me pelqen te mbaj unaza, kam 3 unaza gjithsej, nje e kam te gishti i madh, nje te gishti vogel e nje te gishti marteses (po ska te beje fare me martese sepse akoma beqo jam)

Nese keni unaza, edhe nese keni deshire ti vendosni me foto ktu qe ti shohim se cfar unazash mbani, do ishte kenaqesi. Po vendos dy unaza qe mbaj une, kurse te treten spo e gjej ne google..

Kete unazen e pare e perdor tek gishti fejeses, kurse te dyten e kam te gishti madh.

ps; te treja jan sermi, nuk i pelqej unazat e floririt, se di ndoshta kam gusto te shemtuar.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
smbaj unaza hiq :eek:hh: sme pelqejn hiq :D .. edhe unazen e fejese , marteses :p skom me mbajt :p :D
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Po ti paske shije te bukur, me pelqejne :D

ok i gjeta disa ne google...

Kam nje te tille qe quhet "unaz ruse dasme" dhe e kam bere vete, behet me 3 rrathe te vene brenda njeri tjeterit, duken shume bukur.


Dhe nje tjeter me shkronjen I qe e kam marr nga AVON po foto skam :D
 
Redaktimi i fundit:

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Nuk kam se i humbi :( por atè te fejeses do ta mbaj me gjith qejf :D :p


P.s at po pres :D :D


Njoni cfar dmthnje kan per ty ato unaza?? vrejta qe jan te dya me te njejtin simbol
 

njoni

llahtaria vete
Njoni cfar dmthnje kan per ty ato unaza?? vrejta qe jan te dya me te njejtin simbol

Eshte kryqi i hekurt, simbol i adhuruesve te zjarrit, me pas u be simbol i SS te Hitlerit i cili u jepej si dekorate Gjeneraleve edhe Heronjve te luftes. (kete kryq te hekurt, hitleri e vodhi si simbol sepse nuk ishte i veti) Kryqi hekurt ka domethenie shume te madhe. Do duhej nje teme e gjate te shpjegohej komplet ajo cfar ky kryq simbolizon.

ps; ska te beje aspak me katolicizmin.
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Eshte kryqi i hekurt, simbol i adhuruesve te zjarrit, me pas u be simbol i SS te Hitlerit i cili u jepej si dekorate Gjeneraleve edhe Heronjve te luftes. (kete kryq te hekurt, hitleri e vodhi si simbol sepse nuk ishte i veti) Kryqi hekurt ka domethenie shume te madhe. Do duhej nje teme e gjate te shpjegohej komplet ajo cfar ky kryq simbolizon.

ps; ska te beje aspak me katolicizmin.

pa marra parasysh dmthenjen e sakt te ketij kryqi..nuk te pengon fakti qe ka qene dhe simbol i SS
 

njoni

llahtaria vete
pa marra parasysh dmthenjen e sakt te ketij kryqi..nuk te pengon fakti qe ka qene dhe simbol i SS

Aspak, sepse un sjam adhurues i nazizmit!! Ky eshte simbol mijra vjecar ska te beje aspak me nazizmin, ky i fundit vodhi shum simbole neper bote, por nuk do te thote qe ato nuk do te vazhdojne te perdoren, sepse nazistet vrane 6 milion cifute.
 

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
une kam nje unaze floriri pothuajse si ajo e njonit por ne vend te kryqit kam fytyren e duces, e kam tek dora e majte gishti i mesit
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Meqe pjesen me te madhe te kohes jam ne pune e keshtu kjo me ben mos te mbaj unaza neper gishta ,por nganjeher kur kujtohem apo kur jam me pushime e ve LOL te vetmen qe kam madje dhe dhuart , por mos me kerko foto se sdi ku me e gjet LOL vec di te them qe i ngjan asaj unazaes qe ka ven hapsi temes ,por ne vend te kryqeve te vogla ka nje disanj tjeter ..
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Smaj fare me acarojn neper gishta .
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
kam nje unaz flori ne doren e djathte . dua ta heq por nuk del nga gishti
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
po m'plq shum unazat amo ato t'argjentit se ari nuk m'plq...m'plq unazat sidomos n'gishta t'komes por edhe n'ata t'dores po...i vej sidomos n'gishtin e par dhe ate t'fundit ...edhe te gishti i dyt m'plq...unazat zakonisht jon rretha kshtu t'thjesht me noj lule, zemer, ose emni jem (ose diqka tjeter si prsh love, peace etj etj) i shkrun aty...mplq edhe ato unazat e plastikes qe vijn me qokollata e cereali:D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Une aktualisht nuk barte asnje lloje unaze apo gjera te tilla. Ndoshta jane te nevojshme por ja qe une disi i kam si mani dhe s'besoj se do barte ndonjehere ne jeten time as unaze, as qafore e as gjera te tilla :ciaoo:
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Ate me te rendesishmen, me mjafton e me tepron.
 

rosablu

Antar Aktiv
Qe mbaj gjithmone kam nje unaze forme rrethi serm te gishti i madh...e kam dhurate nga shoqja ime e ngushte ...:)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
mqs po flisni per unaza....ca dmthn "serm"

sa per temen ...skam noj unaze qe ta kam te pa munguar ne dore...kur me vine qejfi ve unaze...por se kam element te perditcem..
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
mqs po flisni per unaza....ca dmthn "serm"

sa per temen ...skam noj unaze qe ta kam te pa munguar ne dore...kur me vine qejfi ve unaze...por se kam element te perditcem..

serm eshte lloji i materialit qe eshte krijuar unaza,si me thene flori,platin....etj
 

baby-angel

Thpilt
mqs po flisni per unaza....ca dmthn "serm"

sa per temen ...skam noj unaze qe ta kam te pa munguar ne dore...kur me vine qejfi ve unaze...por se kam element te perditcem..

Serm = argjend. :)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Kam dy unaza argjendi,ne gishtin e mesit te dores se djathte...:D Duket sikur te jene 1 e vetme por ne fakt jane dy...
 

pulcina86

❤️
Mbaja nje qe kishte kuptim.
...tani s'kam me arsye e kuptim kshuqe nuk e mbaj me.
 
Redaktimi i fundit:

orchidea

Antar Aktiv
Unaze mbaj vetem nje, ose ne raste te veqanta qe mund te vendos ndonje bizhu, e mbaj vetem per pak kohe dhe e heq.ciao
 
Mbaj nje unaze rreth, qe shkruan siper "I feel.U.feel me"
 

genxi

Anëtar i ri
une smbaj fare ..keto te floririt se imagjinoj te mabj per gjate vetem aty kur skam cte bej .... noj llamarin dhe e mbaj
 
Private conversations
Help Users
    Top