• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Çfarë thotë ngjyra e syve?

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
اfarë thotë ngjyra e syve?


Sytë mund të flasin shumë mbi personalitetin e një personi. Përmes syve ju mund të dini nëse personi tjetër është duke flirtuar me ju, është person i sinqertë apo edhe nëse është duke u gënjyer. Sytë njihen si pasqyra e shpirtit tonë dhe ndonjëherë janë udhëzim për një dimension tjetër. Por ngjyra e syve, mund të jetë edhe kodi sekret që tregon se kush jemi ne, se cili është personaliteti ynë.


Sytë e zi
Personat me sy të zinjë kanë koncentrim të thellë. Njerëzit që kanë sytë e zinjë të thellë, janë shumë të rrallë dhe shpeshherë thuhet që edhe njerëzit që kanë sytë kafe të errët konsiderohen si njerëz me sy të zinjë. Njerëzit me sy të zinjë konsiderohen si njerëz të besueshëm dhe në fëmijërinë e tyre konsidrohet të kenë qenë të turpshëm. Gjatë kohës së pleqërisë, ata fokusohen në financa dhe sigurinë emocionale. Persona me sy të zinjë, gjithashtu njihen si persona të dashur dhe më shumë u pëlqen që të flasin për gjëra të përgjithshme, sesa për njerëzit tjerë.


Sytë kafe
Njerëzit me sytë ngjyrë kafe janë njerëzit më të zakonshëm në botë. Personat që kanë këtë ngjyrë të syve njihen si besnikë, të pavarur dhe aventurierë. Këto cilësi i bëjnë njerëzit më sytë ngjyrë kafe liderë të mirë, sepse ata shfaqin fuqi dhe vetëbesim. Një cilësi tjetër që i dallon personat me sytë ngjyrë kafe është dëshira për elegancë, pavarësisht rastit. Ata konsiderohen si përsona shumë të dashur, sepse shpesh ia dalin që t’i bëjnë të tjerët të qeshin.


Sytë ngjyrë lajthi
Janë një kombinim mes të kaltërtës, të gjebërtes dhe ngjyrës kafe. ثshtë shumë e vështirë që të dallohen kjo ngjyrë, pasi ka shumë nuanca. Njerëzi që kanë këtë ngjyrë të syve, thuhet se mërziten shpejt dhe nuk janë të qëndrushëm në lidhje të gjata. Personat me sytë ngjyrë lajthi, konsiderohen si persona gjuhë gjatë, flasin më shumë se mendojnë, të mprehtë dhe të paparashikueshëm. Megjithatë, cilësia e tyre e mirë është se ata duan të shmangin konfliktet.


Sytë e kaltërt
Ngjyra e kaltër konsiderohet si ngjyra më unike e syve. Personat me sy të kaltër në fillim janë shfaqur para 10 mijë viteve dhe kushdo që ka këtë ngjyrë të syve, ka një lidhje me stërgjyshërit. Njerëzit me sy të kaltër nuk kanë shumë koncentrim, ndërsa disa kultura i cilësojnë sytë e kaltër si mallkim, ndërsa në disa kultura tjera besohet se largon syrin e keq. Njerëzit që kanë këtë ngjyrë të syve janë shumë atraktivë. Këtyre persona mund tu besohet, sepse janë strateg të mirë të mendimeve.


Sytë gri
Ngjyra e syve gri konsiderohet të jetë e lidhur gjenetikisht me ngjyrën e kaltërt, por nuk janë të njejtë. Shkencëtarët besojnë se njerëzit me sytë gri lindin me ngjyrë të kaltër të syve, por me kohë ngjyra ndyshon dhe u kthehet në gri. Kjo ngjyrë lidhet me moshën e pleqërisë, prandaj besohet se njerëzit që kanë këtë ngjyrë të syve janë të butë dhe të mençur. Besohet se njerëzit me sy gri janë persona të qetë, shumë të pastër dhe u pëlqen që të pastrojnë shtëpinë.


Sytë e gjelbërt
Rreth 2 për qind e njerëzve në botë kanë sytë e gjelbërt. Përderisa kjo ngjyrë e syve është e rrallë, njerëzit janë të fiksuar që ta pëlqejnë atë. Njerëzit me sy të gjelbërt konsiderohen si persona të gjallë dhe janë të qëndrueshëm në lidhje. Gjithashtu ata shquhen si persona mistikë dhe magjikë, por ata konsiderohen të jenë më xhelozë se personat që kanë ngjyrë tjetër të syve.Arbresh.info
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Sytë kafe
Njerëzit me sytë ngjyrë kafe janë njerëzit më të zakonshëm në botë. Personat që kanë këtë ngjyrë të syve njihen si besnikë, të pavarur dhe aventurierë. Këto cilësi i bëjnë njerëzit më sytë ngjyrë kafe liderë të mirë, sepse ata shfaqin fuqi dhe vetëbesim. Një cilësi tjetër që i dallon personat me sytë ngjyrë kafe është dëshira për elegancë, pavarësisht rastit. Ata konsiderohen si përsona shumë të dashur, sepse shpesh ia dalin që t’i bëjnë të tjerët të qeshin.
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Sytë e gjelbërt
Rreth 2 për qind e njerëzve në botë kanë sytë e gjelbërt. Përderisa kjo ngjyrë e syve është e rrallë, njerëzit janë të fiksuar që ta pëlqejnë atë. Njerëzit me sy të gjelbërt konsiderohen si persona të gjallë dhe janë të qëndrueshëm në lidhje. Gjithashtu ata shquhen si persona mistikë dhe magjikë, por ata konsiderohen të jenë më xhelozë se personat që kanë ngjyrë tjetër të syve.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Sytë kafe
Njerëzit me sytë ngjyrë kafe janë njerëzit më të zakonshëm në botë. Personat që kanë këtë ngjyrë të syve njihen si besnikë, të pavarur dhe aventurierë. Këto cilësi i bëjnë njerëzit më sytë ngjyrë kafe liderë të mirë, sepse ata shfaqin fuqi dhe vetëbesim. Një cilësi tjetër që i dallon personat me sytë ngjyrë kafe është dëshira për elegancë, pavarësisht rastit. Ata konsiderohen si përsona shumë të dashur, sepse shpesh ia dalin që t’i bëjnë të tjerët të qeshin.
 

Desa

Temet Nosce
Po unë që i kam kafe e çelë rreth bebëzave të rrethuar me ngjyrë të gjelbër, ku hyj?
 

Desa

Temet Nosce
@Didi cilën ta kap? :lol:
bg.jpgdesa ,, lajthi ,,, i paske si une
:love:
 

Desa

Temet Nosce

Kam thënë diku se je gjysma ime më e mirë :love:
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Sytë kafe
Njerëzit me sytë ngjyrë kafe janë njerëzit më të zakonshëm në botë. Personat që kanë këtë ngjyrë të syve njihen si besnikë, të pavarur dhe aventurierë. Këto cilësi i bëjnë njerëzit më sytë ngjyrë kafe liderë të mirë, sepse ata shfaqin fuqi dhe vetëbesim. Një cilësi tjetër që i dallon personat me sytë ngjyrë kafe është dëshira për elegancë, pavarësisht rastit. Ata konsiderohen si përsona shumë të dashur, sepse shpesh ia dalin që t’i bëjnë të tjerët të qeshin.
 
Po po e ke gjetur.
A u mendove shume?😁
Xheloz une?
😂
 

Ivy

.......
Sytë kafe
Njerëzit me sytë ngjyrë kafe janë njerëzit më të zakonshëm në botë. Personat që kanë këtë ngjyrë të syve njihen si besnikë, të pavarur dhe aventurierë. Këto cilësi i bëjnë njerëzit më sytë ngjyrë kafe liderë të mirë, sepse ata shfaqin fuqi dhe vetëbesim. Një cilësi tjetër që i dallon personat me sytë ngjyrë kafe është dëshira për elegancë, pavarësisht rastit. Ata konsiderohen si përsona shumë të dashur, sepse shpesh ia dalin që t’i bëjnë të tjerët të qeshin.
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Sytë kafe
Njerëzit me sytë ngjyrë kafe janë njerëzit më të zakonshëm në botë. Personat që kanë këtë ngjyrë të syve njihen si besnikë, të pavarur dhe aventurierë. Këto cilësi i bëjnë njerëzit më sytë ngjyrë kafe liderë të mirë, sepse ata shfaqin fuqi dhe vetëbesim. Një cilësi tjetër që i dallon personat me sytë ngjyrë kafe është dëshira për elegancë, pavarësisht rastit. Ata konsiderohen si përsona shumë të dashur, sepse shpesh ia dalin që t’i bëjnë të tjerët të qeshin.
Fiksss! Une them se qenka shume e goditur.

Ja kshu kafe e une:p
 
 • Haha
Reactions: Ivy

NGU

Wild child full of grace 💫
Po kta sikur jane fut ne lekuren tone moj te keqen😝
Booooh sa shume na njofshin🤣🤣
Dhe ta kisha shkrujt une vet, sdo e qendisja aq bukur. Sa me shpesh e lexoj aq me shume dashuroj veten:p lol
 
 • Haha
Reactions: Ivy
Dhe ta kisha shkrujt une vet, sdo e qendisja aq bukur. Sa me shpesh e lexoj aq me shume dashuroj veten:p lol
Narcize
Kujdes mos te kesh te njejtin fat si te tijin 😋
 

lovely

Anëtar i ri
a ka ngel thu ngjyre jeshile pa mbire nen dhe mbi dhe

ja kemi ate barsaleten duam dhe nje cik me sh nga ajo jeshilja

po dhe semafori jeshil ku ka si ai eshte me i leverdisshem se ai me tulipan aty le te kalojne vajzat qe eksitohen duke pa tulipanin ne sfond
 
Private conversations
Help Users
  Top